10-minutowy spacer w Vermont – oszałamiająca rozdzielczość 4K

0
283
Źródło: YouTube

Położony w samym sercu Vermont, Green Mountain National Forest to rozległa kraina lasów liściastych, pięknie wyrzeźbionych przez lodowce z jednymi z najbardziej spektakularnych pokazów jesiennych liści na świecie.

Wideo zostało nakręcone przez More Than Just Parks i gorąco polecam zajrzenie na ich kanał na YouTube. Jest pełen niesamowitych wycieczek wideo po parkach narodowych USA w oszałamiającej rozdzielczości 4K.

Polecam również: Pioruny i przyroda pokazane w epickim wideo 4K

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kilka ciekawostek o Green Mountain National Forest:

  1. Green Mountain National Forest znajduje się w południowo-zachodnim i centralnym stanie Vermont. Ten las to czterosezonowe doświadczenie rekreacyjne. Najpopularniejszą porą roku jest jesień, kiedy góry mienią się kolorami.
  2. Różnorodne krajobrazy puszczy rozciągają się od surowych, odsłoniętych wzgórz Green Mountain po ciche, odosobnione zagłębienia w Wilderness. Las jest oddalony o jeden dzień jazdy samochodem od 70 milionów ludzi.
  3. Dziś prawie 400 000 akrów Green Mountain National Forest zawiera ponad 2000 stanowisk archeologicznych i historycznych obejmujących historię Vermont. Interesujące są miejsca rdzennych Amerykanów, pozostałości gospodarstw rolnych z epoki kolonialnej i dowody technologii okresu przemysłowego. Inne miejsca obejmują drogi, konstrukcje i obiekty zbudowane przez Cywilny Korpus Ochrony w 1930 roku.
  4. Malownicze piękno lasu wzdłuż kręgosłupa Green Mountain oferuje nieograniczone możliwości rekreacji o każdej porze roku.
  5. Jednym z najbardziej poszukiwanych zabytków w Green Mountain National Forest jest majestatyczny łoś.
  6. Niezależnie od tego, czy lubisz wędrówki, jazdę na nartach, jazdę na rowerze górskim, biwakowanie, wędkarstwo czy polowanie, Green Mountain National Forest może zapewnić rekreację, której szukasz!
  7. Obejmujący obszar graniczny 821 000 akrów, około 385 000 (lub 62%) jest własnością federalną. Green Mountain jest jednym z niewielu lasów, które wymagały i nadal wymagają zakupu gruntów prywatnych.
  8. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat pracownicy Służby Leśnej ciężko pracowali, aby zdobyć bazę gruntową, na której można prowadzić nowoczesną gospodarkę leśną, zapewniając w ten sposób stan Vermont i obszar Nowej Anglii w drewno dla lokalnego przemysłu; naturalne tereny rekreacyjne; tętniący życiem dział wodny dla lokalnych dopływów; zarządzanie dziczyzną i rybami; oraz ochrona unikalnych obszarów ekologicznych i dzikich.

Czytaj: 10 najpiękniejszych małych miast w USA.