10 najbardziej niebezpiecznych wód na świecie

0
1258

Większość ludzi nie potrafi sobie wyobrazić urlopu bez morza, jeziora lub rzeki. Woda uspokaja i na pewno wie o tym każdy z nas. Ale na naszej planecie są zbiorniki wodne, które mogą nieść śmierć nie tylko roślinom, ale i zwierzętom i ludziom.

10. Cieśnina Drake’a w USA

Zdjęcie: pintrest.com

Ten zbiornik wodny, którym podróżowali ludzie ze wschodu na zachodnie wybrzeże przed zbudowaniem Kanału Panamskiego, to miejsce, w którym Atlantyk spotyka Pacyfik. Znane z nieprzewidywalnych warunków pogodowych huragany mogą osiągnąć 12 w skali Beauforta.

9. Rzeki Johannesburga w Afryce Południowej

Zdjęcie: pintrest.com

Ta seria rzek jest główną lokalizacją na świecie, gdzie można spotkać bakterie E. coli. Mówi się, że jest tu ponad 240 razy więcej bakterii niż to, co zwykle uważa się za zdrowe dla ludzkiego organizmu.

8. Rzeka Rio Tinto w Hiszpanii

Zdjęcie: pintrest.com

Pomimo tego, że jest mała, ta rzeka jest bardzo niebezpieczna. Gdy zobaczy ją na żywo, od razu pomyślisz, że coś z nią jest nie tak. Zanieczyszczona rozpuszczonym żelazem z lat działalności wydobywczej woda tutaj będzie zbyt kwaśna dla ludzi.

Czytaj: Najbardziej przerażające opuszczone miejsca na ziemi

7. Rzeka Potomak wzdłuż środkowo atlantyckiego wybrzeża USA

Zdjęcie: pintrest.com

Chociaż rzeka Potomak słynie ze spływów kajakowych, to nie jest to, co powinieneś wiedzieć o tej rzece, ponieważ w rzeczywistości jest to miejsce, w którym miało miejsce wiele strasznych zgonów. Najsilniejsze prądy tej rzeki są niewidoczne pod wodą, co czyni ją jeszcze bardziej niebezpieczną i śmiertelną.

6. Rzeka Citarum w Indonezji

Zdjęcie: pintrest.com

Położona na wschód od Dżakarty rzeka płynie z gór do Morza Jawajskiego, przenosząc ogromne ilości śmieci. Citarum stała się jedną z najbardziej zanieczyszczonych rzek na świecie, ponieważ miliony ludzi i setki fabryk wrzucają do niej swoje odpady, czyniąc ją śmiertelną z powodu odpadów i chemikaliów.

5. Rzeka Wharfe w Anglii

Zdjęcie: pintrest.com

Mała rzeka znana jako Wharfe wydaje się przyjemna, z wąskimi strumieniami otoczonymi porośniętymi mchem skałami. Pomimo swojego piękna, jej odcinek zwany „The Strid” jest niezwykle niebezpieczny, z bardzo głębokimi wodami i silnymi prądami, ze 100% śmiertelnością dla osoby, która do niej wpadnie.

4. Amazonka w Brazylii

Zdjęcie: pinterest.com

Nic dziwnego, że ta słynna rzeka w Ameryce Południowej jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych wód na świecie. Oprócz anakond, piranii, węgorzy elektrycznych i bakterii zjadających mięso, są też małe ryby wandelie, które zyskały złą sławę, że wpływają do dróg moczowych ludzi zanurzonych w wodzie.

3. Fukushima w Japonii

Zdjęcie: pinterest.com

Jeśli chcesz łowić ryby lub pływać u wybrzeży Japonii, unikaj tej lokalizacji. To tutaj przybrzeżna elektrownia atomowa Fukushima Daiichi stopiła rdzeń w 2011 r. po uderzeniu przez ogromne tsunami. Podobno radioaktywna woda utrzymuje się do dziś.

2. Jezioro Karaczaj w Rosji

Zdjęcie: pinterest.com

Jezioro to stało się bardzo niebezpieczne z powodu odpadów z zakładu produkcji jądrowej Mayak, który pracował z materiałami radioaktywnymi przez cały okres zimnej wojny. Jezioro Karaczaj stało się tak radioaktywne, że każda osoba zostałaby zabita, stojąc w pobliżu tego obiektu przez 60 minut. W 1990 roku jezioro zostało zbadane przez naukowców i od tego czasu wokół jeziora wylewany jest beton, który ma zmniejszyć skutki skażenia.

1. Jezioro wulkaniczne Boiling na Dominice

Zdjęcie: pinterest.com

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wrzące jezioro, w którym woda jest wystarczająco gorąca (około 197 stopni Fahrenheita), aby oderwać skórę od ciała. I pamiętaj, że te temperatury są tylko temperaturami zarejestrowanymi w pobliżu jego krawędzi, co oznacza, że te w środku mogą być zdecydowanie gorsze.

Czytaj: 15 NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH DRÓG NA ŚWIECIE