10 najdroższych owoców na świecie

0
1277

Są owoce, które są nieprzyzwoicie drogie! Ogromny koszt pozornie zwyczajnych owoców ogrodnictwa wynika z ich niezwykłego wyglądu, smaku lub szczególnych warunków uprawy.

Niezwykle rzadkie, trudne w uprawie lub dostępne tylko, w niektórych regionach na świecie.

Poznajcie 10 najdroższych owoców na świecie:

1. Gruszka Budda

phys.org

Zacznijmy od gruszki w formie Buddy! Owoc został opatentowany przez chińskiego rolnika z prowincji Hebei.

Gdy tylko gruszki zaczynają rosnąć rolnik zamyka je w plastikowych formach Buddy. Owoce rosnąc przyjmują kształt foremki, dzięki czemu mają nietypowy wygląd Buddy. Trzeba zapłacić 8,5 euro za sztukę.

2. Jabłka Sekai Shi (Sekai Ichi Apples)

pl.pinterest.com

Są to najdroższe jabłka na świecie. Są nie tylko smaczne, ale także bardzo duże i piękne. Ich nazwa, przetłumaczona z japońskiego, oznacza „numer jeden na świecie”. Koszt jednego jabłka to 21 dolarów, a w pudełku jest tylko 28 sztuk. Odmiana została wyhodowana w Morioko w 1974 roku. Japońscy hodowcy stworzyli Sekai Shi, krzyżując dwie pyszne odmiany.

3. Owoce Dekopon lub Sumo (Dekopon lub Sumo Fruit)

lundsandbyerlys.com

Dalej w rankingu najdroższych owoców na świecie jest owoc cytrusowy zwany Dekopon, czyli owoc sumo. 80 USD za opakowanie 6 sztuk. Owoc wygląda jak bardzo duża mandarynka. Skórka jest bardzo bulwiasta, ma kolor pomarańczowy i bardzo łatwo oddziela się od miazgi. To skrzyżowanie mandarynki i pomarańczy o delikatnym słodkim smaku.

4. Giant Royal Strawberry (Królowa Senbikiya)

www.youtube.com

Wydaje się, że jest to zwykła truskawka, ale jagody te są zbierane ręcznie wśród setek innych truskawek, zgodnie z zasadą idealnego kształtu i wielkości. Co dziwne, wysoka cena wcale nie odstrasza klientów, a sklep sprzedaje 50 takich paczek każdego dnia.

Czytaj: Te owoce i warzywa mają dużą zawartość wody. Możesz je jeść do woli!

5. Arbuz sześcienny (arbuz kwadratowy)

twitter.com

Arbuzy te zostały stworzone przez japońskich rolników na wyspie Shikoku. Są uprawiane w postaci sześciennych, co nadaje im niezwykły wygląd. Nawiasem mówiąc, eksperci twierdzą, że nie smakuje tak dobrze jak wygląda. Wystarczy powiedzieć, że cena kwadratowych arbuzów w Moskwie wynosi 25-30 tysięcy rubli za sztukę, i istnieje popyt na takie produkty.

6. Ananas z kompleksu botanicznego „Lost Gardens of Heligan”

www.pinterest.co.uk

Te drogie ananasy są uprawiane w jednym z najbardziej znanych ogrodów botanicznych w Wielkiej Brytanii – The Lost Gardens of Heligan. Ich uprawa jest procesem bardzo czasochłonnym. Ananasy rosną bardzo długo i należy je przesadzać wiele razy. Należy zapłacić 16 500 dolarów za owoc.

7. Mango Egg of the Sun (Taiyo no Tamago Mango)

facebook.com

Podczas sprzedaży tego mango obowiązują określone kryteria, takie jak waga, która powinna wynosić ponad 350 gramów, i bardzo wysoka zawartość cukru. Mango Egg of the Sun można kupić na aukcjach. Ten przedstawiciel najdroższych owoców na świecie jest również uprawiany w Japonii. Należy zapłacić 300 dolarów za parę.

8. Winogrona „Rubin rzymski” (Ruby Roman)

www.amazon.in

To czerwone winogrono jest również hodowane przez japońskich hodowców. Cena winogron „Rubin rzysmki” wynosi 4000 $, a to tylko za jedną kiść! Ale to nie jest najwyższa cena. Na aukcji w japońskiej prefekturze Ishikawa duża paczka winogron „Roman Ruby” została sprzedana za prawie 10 tysięcy dolarów.

9. Czarny arbuz Densuke

www.exotic-seeds.store

Ciężar owoców pokrytych prawie czarną skórką czasami osiąga 11 kilogramów. Nietypowy wygląd i ograniczony „obieg” determinują wysoki koszt tych owoców (rolnik nie zbierze więcej niż 10 tys. sztuk). Ich cena wynosi średnio 250 USD za sztukę, ale największa z nich została sprzedana na aukcji za 6100 USD.

10. Królewski melon Yubari

dselection.ru

Kolor masy jest jasno pomarańczowy. Pomimo wysokiej ceny (od kilkuset do dziesiątek tysięcy dolarów za sztukę), królewski melon Yubari wcale nie różni się dużymi rozmiarami: średnia waga owoców wynosi tylko 700 gramów, a maksymalny półtora kilograma. Jest to idealnie okrągły melon, a wzór na skórce przypomina pęknięcia w starożytnej japońskiej porcelanie. Za jeden owoc trzeba zapłacić 26 000 dolarów.

Czytaj: Kopalnia Soli Wieliczka zostanie otwarta w czerwcu