10 najzdrowszych krajów na świecie

0
260
Oto lista najzdrowszych krajów świata. Zdjęcie: Pixabay

Wszyscy mamy podróżniczą listę rzeczy do zrobienia – niektórzy z nas marzą o zobaczeniu wszystkich cudów świata, podczas gdy inni marzą o zanurzeniu stóp w każdym morzu. Ale dziś naszym celem jest zmiana sposobu, w jaki wszyscy patrzycie na zdrowie i kondycję, i zachęcamy do włączenia tego tematu do swoich podróży – i odwiedzenia każdego z tych zdrowych krajów!

Bogactwo i dobrobyt narodu zależą od zdrowia i kondycji fizycznej jego mieszkańców.

Oto 10 najzdrowszych krajów na świecie.

Miejsce 10: Francja

Francja. Zdjęcie: Pixabay

Francuska dieta od dawna uważana jest za model zdrowia. Chociaż jest to pobłażliwe, Francuzi słyną z małych porcji i dobrze zbilansowanych posiłków. Ponadto piją umiarkowane ilości czerwonego wina, które jest zdrowe dla serca. Podobnie jak inne kraje w Europie, Francuzi dużo chodzą, więc jako całość prowadzą mniej siedzący tryb życia.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!

Miejsce 9: Włochy

Włochy. Zdjęcie: Pixabay

Włosi stosują dietę śródziemnomorską bogatą w oliwę z oliwek (Omega-3) i ryby. Włosi są aktywni, jak większość mieszkańców krajów europejskich, a także piją umiarkowane ilości czerwonego wina, które według badań jest dobre dla serca (jeden kieliszek dziennie).

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Miejsce 8: Australia

Australia. Zdjęcie: Pixabay

Ponieważ Australia leży na środku oceanu, importowanie żywności może być drogie. Dlatego Australijczycy używają wielu naturalnych produktów spożywczych, które można znaleźć w ich kraju. Ponadto Australijczycy kładą duży nacisk na sport jako część swojej kultury. Większość Australijczyków surfuje, pływa, gra w rugby, wędruje lub jeździ na rowerze.

Czytaj: Seksowne zdjęcia z kalendarza australijskich strażaków na 2023 rok

Miejsce 7: Szwajcaria

Szwajcaria. Zdjęcie: Pixabay

Szwajcarzy są w tak świetnej formie, ponieważ wspinają się po górach tylko po to, by dostać się do ich drzwi wejściowych! Zimą nie tylko uprawiają sporty zimowe, ale w lecie góry służą Szwajcarom jako plac zabaw do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki górskiej. W przeciwieństwie do amerykańskich ośrodków narciarskich, które zamieniają się w miasta-widma, gdy cofa się wiosenny śnieg, Szwajcarzy w pełni wykorzystują swoje góry każdego miesiąca w roku.

Czytaj: Szwajcarski Mini Gun – najmniejszy na świecie działający rewolwer

Miejsce 6: Andora

Andora. Zdjęcie: Pixabay

Położona w górach, pomiędzy Francją a Hiszpanią, Andora ma to, co najlepsze z obu krajów, od diety śródziemnomorskiej po aktywność fizyczną związaną z przebywaniem w górach – zimą – aktywność na nartach i latem – piesze wędrówki.

Miejsce 5: Grecja

Grecja. Zdjęcie: Pixabay

Grecy żyją na zbilansowanej diecie śródziemnomorskiej, bogatej w oliwę z oliwek i ryby. Ponadto są aktywni fizycznie nad wodą i na zróżnicowanym terenie kraju. Bycie aktywnym jest częścią ich starożytnej kultury, pamiętaj, że igrzyska olimpijskie wywodzą się z Grecji.

Czytaj: 3000-letnie drzewo oliwne w Grecji nadal wydaje oliwki

Miejsce 4: Hiszpania

Hiszpania. Zdjęcie: Pixabay

Podstawą hiszpańskiego jedzenia są małe porcje różnych potraw zwanych tapas. Kontrola porcji to sposób na życie Hiszpanów. Oprócz tego biorą udział w codziennym rytuale „sjesty”, dwugodzinnej drzemki w ciągu dnia, która nie tylko obniża poziom stresu, ale także zapewnia wystarczającą ilość odpoczynku.

Czytaj: „Tylko tak znaczy tak”. Hiszpania wprowadza nowe prawo!

Miejsce 3: Singapur

Singapur. Zdjęcie: Pixabay

Singapur słynie z doskonałego systemu dbania o zdrowie i czystość środowiska. Narzucając zasady i przepisy, higiena Singapurczyków należy do najlepszych na świecie. Po drugie, większość Singapurczyków wie, że dobre zdrowie oznacza bogactwo. Przestrzegają zasad i dbają o to, aby miejsce było jak najczystsze. Wiadomo, że rząd promuje czyste i zdrowe środowisko poprzez edukację, wolontariat i zasady.

Czytaj: Zielony dach szkoły w Singapurze

Miejsce 2: Japonia

Zielona herbata. Zdjęcie: Pixabay

Mówiąc prościej, Japończycy jedzą bardzo dobrze. Jedzą ryby zamiast czerwonego mięsa, jedzą mniej nabiału, masła i mleka, jedzą wodorosty bogate w jod, piją dużo zielonej herbaty, jedzą dużo warzyw i spożywają małe porcje.

Czytaj: Te drzewa sprawiają, że wiosna jest najbardziej magicznym czasem w Japonii

Miejsce 1: Monako

Monako. Zdjęcie: Pixabay

Ponieważ większość populacji Monako jest bardzo zamożna, zazwyczaj mają oni własnego szefa kuchni, który planuje dla nich zdrowe posiłki. Ponadto, ponieważ większość z nich jest na emeryturze, mają obniżony poziom stresu. Wiemy, że niepokój jest przyczyną nadciśnienia i przyczynia się do wszelkiego rodzaju chorób, od zapalenia żołądka spowodowanego nadmierną produkcją kwasu do chorób sercowo-naczyniowych spowodowanych nadciśnieniem.

Czytaj: Muzeum Oceanograficzne w Monako zachwyca cudami natury