10 produktów, które były przeznaczone do czegoś innego

0
418

10 udanych produktów, które pierwotnie były przeznaczone do czegoś innego.

Na co dzień korzystamy z wynalazków, używając elektryczności, urządzeń mechanicznych lub po prostu prostych, codziennych rzeczy w domu – ale wierz lub nie, wiele rzeczy zostało stworzonych w innym celu, zanim podbiły nasze serca.

Mamy dla Ciebie interesującą listę – 10 rzeczy, które nie zostały wymyślone do tego, czego obecnie używamy.

  1. Sztuczny rozrusznik serca
© wikimedia© pixabay

Przez lata sztuczne rozruszniki serca miały ogromny wpływ na leczenie osób z chorobami serca, ale początkowo były niczym więcej niż rejestratorami dźwięku serca, nad którymi pracowali wynalazcy. Później odkryto dla nich inne zastosowania.

2. Kotex

© pixabay© flickr

Początkowo Kotex robił bandaże wojenne. Pielęgniarki miały używać ich w czasie wojny do zatamowania rannych krwawień i pochłaniania wilgoci z ran. Można śmiało powiedzieć, że to pielęgniarki z czasem odkryły również inne zastosowania tych produktów.

Czytaj: W Poznaniu rusza Gran Fondo Series

3. Guma do żucia

© wikipedia© pixabay

W rzeczywistości guma do żucia powstała, gdy naukowcy pracowali nad formułą nowego rodzaju gumy.

Czytaj: Jak guma do żucia wpływa na nasz organizm: 8 punktów

4. Kleenex

© flickr© pixabay

Czy byłeś jednym z tych dzieciaków, które widziały, jak matka używa zimnej śmietany? W tamtych czasach był to jeden z podstawowych reżimów pielęgnacyjnych kobiet, nic więc dziwnego, że Kleenex chciał to osiągnąć, wymyślając „zimne kremowe ręczniki”. Ale kiedy moda na to minęła, reklamy Kleenex – i cele – uległy zmianie.

5. Folia bąbelkowa

© wikipedia© pixabay

Inżynierowie Al Fielding i wynalazca Marc Chavannes początkowo próbowali zrobić tapetę, ale w końcu stworzyli ulubione opakowanie dla wszystkich, które uspokaja nerwy i zapewnia bezpieczeństwo.

6. Listerine

© flickr© pixabay

Wierzcie lub nie – płyn Listerine został wynaleziony około 135 lat temu i od tamtej pory istnieje – i to nie tylko jako płyn do płukania ust. Początkowo jego właściwości antyseptyczne były wykorzystywane w gabinetach lekarskich jako substancja czyszcząca do instrumentów medycznych oraz jako antybakteryjny środek antyseptyczny.

7. Coca-Cola

© maxpixel© pixabay

Czy mógłbyś kiedykolwiek pomyśleć o Coca-Coli jako lekarstwie? Cóż, to prawdopodobnie dlatego, że nie było Cię tam, gdy zostało wynalezione. Pierwotnie Coca-Cola została stworzona, aby zmniejszyć uzależnienie od morfiny, leczyć bóle głowy i łagodzić niepokój.

8. Play-Doh, masy plastyczne

© thinglink© pixabay

Play-Doh, po raz pierwszy wynaleziono w 1930 roku przez Cleo McVickers, która była wówczas producentem środków czyszczących. Miało to służyć jako środek do czyszczenia tapet.

9. Korkociąg

© wikimedia© pixabay

To coś, co można znaleźć w prawie każdej kuchni i jest tak znajome, że można sobie wyobrazić, że jego przeznaczenie było zawsze dość proste. Ale w rzeczywistości było to kiedyś potężne małe narzędzie do usuwania kul z ran żołnierzy.

10. WD-40 Spray

© flickr© pixabay

Wiele wynalazków pochodzi z nauki o rakietach, podobnie jak ten drobiazg, który zna każdy właściciel samochodu. WD-40 został tak naprawdę wynaleziony, aby chronić pociski i rakiety w atmosferze … zanim stał się łatwym sposobem na odblokowanie zamarzniętej dziurki od klucza.

johannesfloe.com – Art to remember