10 rekordów świata odnośnie ludzkiego ciała, które Cię zszokują

0
537

Czy wiesz, że na świecie jest 8 miliardów ludzi? Wyróżnienie się od wszystkich innych może być nieco trudne. Czy kiedykolwiek chciałeś iść pod prąd i być sobą? Może nie chcesz wpasować się w tłum?

Cóż, niektórzy ludzie mają coś tak wyjątkowego od reszty, że jedyne, co możesz zrobić, to ich podziwiać. Po tym artykule powiesz: „Wow! To jest niewiarygodne!”.

Zaczynając od długich paznokci, dziwacznych talentów, dziwnych modyfikacji ciała i rzeczy, które mogą sprawić, że będziesz przecierać oczy ze zdumienia.

Zebraliśmy jednych z najbardziej niezwykłych ludzi, których kiedykolwiek zobaczysz, którzy Cię zaszokują, zadziwią i sprawią, że zaniemówisz.

Są tak szalenie dziwaczni, że Księgi Rekordów Guinnessa uznały je za jedynych w swoim rodzaju. Przygotuj się, aby zobaczyć, co potrafi ludzkie ciało i niesamowitych ludzi, którzy za tym stoją. Nie martw się; nie zobaczysz niczego krwawego ani niczego graficznego, ale możemy zapewnić, że to rozwali Twój umysł.

1. Największe stopy w historii!

Instagram World Guinness Records

Robert Wadlow, znany również jako „Alton Giant” lub „Giant of Illinois”, urodził się w 1918 roku w Alton, w stanie Illinois, a w wieku 8 lat był wyższy od swojego ojca, mając 180 cm wzrostu.

Do dziś utrzymuje rekord jako najwyższy człowiek, jaki kiedykolwiek istniał, o wysokości 272 cm wzrostu. Co sprawiło, że urósł tak duży? Nawet jeśli jego ojciec był wysokim mężczyzną (oczywiście nie tak wysokim jak on), głównym powodem jego wzrostu był przerost przysadki mózgowej. Powoduje nieprawidłową produkcję ludzkiego hormonu wzrostu, którego nigdy nie leczył, aby zatrzymać rośnięcie.

Więc jak duże były jego stopy? Cóż, przy tak dużym ciele jego stopy były czymś, czym można było zadziwić. Miały 47 cm długości, co czyniło go rozmiarem 37AA! Były tak duże, że zakup nowej pary był prawie niemożliwy, więc jego buty zostały wykonywane na zamówienie przez firmę INTERCO, która zgodziła się robić je za darmo, jeśli zrobi dla nich promocyjną trasę. Gdyby musiał kupić swoje buty w swoim rozmiarze, kosztowałyby go nawet 100 dolarów, co odpowiada 1500 dolarów w dzisiejszej walucie (około 6000 zł)!

2. Jak długie były najdłuższe paznokcie na świecie?

Guinness World Records

Ta dama nazywa się Lee Redmond, pochodzi z Utak i ma najdłuższe paznokcie w obu dłoniach na świecie.

Wierzcie lub nie, jej paznokcie miały łącznie ponad 8,5 m, a jej historia jest fascynująca. Zaczęła je zapuszczać na początku 1979 roku, myśląc, że warto spróbować. Co więcej, planowała je obciąć około 2006 roku. Jednak Lee Redmond tak się do nich przyzwyczaiła, że nie skróciła ich. Wszyscy oszaleli, gdy dowiedzieli się, że jej szalone długie paznokcie nie stanowią dla niej problemu w codziennym życiu.

Lee Redmond potrafiła gotować, jeździć na rowerze, a nawet opiekować się swoim przykutym do łóżka mężem, tak jakby nie miała w obu dłoniach długich na 8,5 m paznokci.

W 2008 roku została uznana przez Księgę Rekordów Guinnessa za osobę z najdłuższymi paznokciami. Niestety, w 2009 roku Lee Redmond miała wypadek samochodowy, co oznaczało obcięcie paznokci. Dziś Redmond mówi, że nawet jeśli może robić jeszcze więcej rzeczy bez długich paznokci, pracuje nad ich odrastaniem, chociaż nie tak długie, jak miała kiedyś.

3. Wiek to tylko liczba dla najstarszego kulturysty na świecie.

Guinness World Records

Czasami trudno jest wstać rano, aby ćwiczyć, a wraz z wiekiem walka się pogarsza. Jednak dla Jima Arringtona chodzenie na siłownię to coś, co uwielbia w dojrzałym wieku 88 lat. I uwierz nam, jest w najlepszej formie swojego życia. Ten pradziadek i emerytowany sprzedawca od 70 lat zawodowo startuje w zawodach kulturystycznych. Wspaniałą częścią tego jest to, że jest w tym dobry! Brał udział w ponad 60 konkursach i wygrał 16.

Imponujące, muskularne ciało Jima nie zawsze takie było. Kiedy był młody, ludzie nazywali go „Chude kości” ze względu na to, jak był szczupły. W rezultacie zobowiązał się do trenowania, aby zostać kulturystą i stać się jednym z najlepszych.

Przez większość czasu Jim Arrington wykonuje treningi całego ciała przez ponad godzinę dwa razy w tygodniu. Ma również dietę głównie wysokobiałkową, aby utrzymać się w dobrej formie, nawet gdy nie trenuje do następnego konkursu.

Czytaj: Wenezuelska gwiazda Yulimar Rojas pobiła rekord potrójnego skoku

4. Najdłuższe włosy na świecie

China Daily

Dla niektórych dziewczyn marzeniem jest mieć włosy tak długie jak Roszpunka i czuć się jak prawdziwa księżniczka Disneya. Jednak Xie Quiping z Chin dokładnie tak czuje się codziennie.

Włosy Xie mierzyły 5,63 m i były najdłuższą czupryną od 2004 roku. W wieku 13 lat w 1973 roku Xie zdecydowała, że nigdy nie będzie obcinać włosów, aby zobaczyć, jak długie mogą być. Jest bardzo przyzwyczajona do długich loków, ale to długi proces i potrzeba dużo cierpliwości, aby o nie dbać.

Dla przeciętnej kobiety umycie włosów może zająć około 20 minut. W przypadku Xie Quiping zajmuje to około 3 do 4 godzin, łącznie z suszeniem. Ponieważ włosy są tak długie, mają tendencję do plątania się. Przez długi czas myślała o skróceniu ich z powodu tego, ile czasu zajmuje jej pielęgnacja włosów. Jednak ze względu na całą uwagę, jaką się jej poświęca, jest bardziej niż szczęśliwa, że może mieć najdłuższe włosy na świecie.

Czytaj: Nowy rekord! Najwyższy budynek z drewna wyższy o ponad 30 metrów od poprzednika!

5. Jak wąska jest najmniejsza talia na świecie?

Instagram Guinness World Records

Posiadanie idealnego ciała lub takiego, w którym wyróżnia się talia, to coś, do czego dąży wiele modelek i celebrytek. Nie każdy ma takie same standardy urody, ale możemy powiedzieć z całą pewnością, że Cathie Jung wie, jak przyciągnąć wzrok dzięki swojej 38 cm wąskiej talii.

Ona i jej mąż są zafascynowani gorsetami i ubraniami z epoki wiktoriańskiej oraz tym, jak mogą przekształcić ludzki kształt w idealną formę klepsydry. Tak więc w 1980 roku rozpoczęła trening z ciasnym sznurowaniem, aby obniżyć talię z 66 cm do 38 cm.

Wierzcie lub nie, ale nigdy nie przeszła żadnej operacji, aby uzyskać tak wąską talię; to wszystko dzięki wieloletnim treningom z ciasnym sznurowaniem każdego dnia.

W rzeczywistości od 1983 roku nosi gorset przez 23 godziny dziennie i zdejmuje go dopiero, gdy idzie pod prysznic. Ta matka trójki dzieci nie ma specjalnej diety ani żadnego rodzaju ćwiczeń, aby to osiągnąć, a jedynie konsekwentnie nosi codziennie gorset.

Cathie nigdy tego nie zrobiła, by pobić rekord. Zrobiła to tylko dlatego, że „chodziło o ubieranie się odpowiednio do wieku”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

6. Najszersze usta na świecie

Instagram Guinness World Records

Francisco Domingo Joaquin, znany również jako „Chiquinho”, to człowiek z Angoli o niesamowitym talencie. Ten facet ma największe usta na świecie.

Kiedy jego usta są nierozciągnięte, mierzą 17 bardzo imponujących cm. Jednak po rozciągnięciu jego usta są tak ogromne, że mogą zmieścić włożoną w bok puszkę Coca-Coli. Jest naukowe wytłumaczenie tego stanu.

Może zmieścić w ustach całą puszkę napoju gazowanego bokiem, ponieważ Chiquinho cierpi na zaburzenia tkanki łącznej.

7. Najdłużej żyjące bliźnięta syjamskie

Facebook

Widzenie bliźniąt syjamskich poza domem jest niezwykle rzadkie w dzisiejszych czasach, głównie dlatego, że medycyna jest dość zaawansowana. Lekarze mają tendencję do bardzo szybkiego rozdzielania ich, aby pomóc im w niezależnym życiu i dłuższej żywotności.

Niemniej jednak nie dotyczy to Ronniego i Donniego Galyona z Dayton w stanie Ohio. Nigdy nie zostali rozdzieleni i dożyli 68 lat! Byli niezależni do samego końca. Kochali swoje towarzystwo i żyli bardzo zwyczajnym życiem, nawet jeśli było nietypowe.

Urodzeni 28 października 1951 roku bliźniacy dzielili kilka narządów, w tym dolny przewód pokarmowy, pachwinę i odbytnicę. Bliźniacy po urodzeniu spędzili dwa lata w szpitalu z lekarzami. Czemu? Ponieważ lekarze drapali się po głowach, jak rozdzielą ich bez zabijania jednego lub obu. W końcu lekarze uznali, że to zbyt ryzykowne i pozostawili ich bez zmian. Koncertowali z ojcem jako atrakcja, aby zarobić trochę pieniędzy i występowali w telewizji dla The Jerry Springer Show i Discovery Channel. Niestety, zmarli w 2020 roku na niewydolność serca.

8. Ten facet biega na rękach najszybciej na świecie

EPA/Daily Mail

Ten człowiek znalazł bardzo interesujący sposób biegania, który wydaje się nie ludzki, ale jest fantastyczny do oglądania. Poznaj Kenichi Ito z Setagaya w Japonii. Pewnego dnia postanowił, że będzie badał, jak małpy biegają na czworakach i poruszają się tak szybko. Zaczął trenować ponad dziesięć lat temu i badał ruchy małp, chodząc do ogrodów zoologicznych i oglądając filmy online.

W 2013 roku Kenichi Ito przebiegł 100m w 16,87 sekundy! To jednak nie koniec. W 2015 roku postanowił spróbować jeszcze raz i szokująco pobił swój rekord do 15,71 sekundy, który trwa do dziś.

Nawet jeśli to osiągnięcie jest inspirujące i bardzo fajne do oglądania, nadal nie jest tak szybkie, jak bieganie na dwóch nogach. Dla porównania Usain Bolt jest rekordzistą świata na 100 m, pokonując 100 m w zaledwie 9,58 sekundy.

9. Najbardziej rozciągliwa skóra na świecie

Garry Turner jest interesującym mężczyzną z rzadkim schorzeniem zwanym zespołem Ehlersa-Danlosa. Powoduje to, że kolagen decydujący o elastyczności skóry staje się nieaktywny, co powoduje kilka rzeczy, w tym rozluźnienie skóry i nadmierną ruchomość stawów.

Dla Garry’ego oznacza to, że jego skóra jest niezwykle rozciągliwa i jest idealna do bicia rekordów, i uczynienia jego skóry najbardziej rozciągliwą na świecie. Jak elastyczna? Cóż, skóra jego brzucha może rozciągnąć się na długość 15,8 cm.

Jest rekordzistą od 2009 roku, ale wiedział, że jest wyjątkowy, odkąd pamięta. Kiedy urodził się w 1971 roku, położna zauważyła, że dziecko ma bardzo luźną skórę. To nie jest normalne u noworodka, więc lekarze wiedzieli, że coś jest nie tak. Garry mówi, że rozciąganie skóry w ogóle nie boli. Jednak jego stan powodował wiele bólów stawów, co czasami może stanowić problem. Mimo to cieszy się uwagą, jaką daje mu jego rzadki stan, więc od czasu do czasu występuje, aby pokazać światu, że dobrze jest być innym.

10. Najbardziej owłosiony mężczyzna na świecie

Guinness World Records

Larry Gomez to mężczyzna z Kalifornii. Jego ciało pokryte jest włosami, dokładnie w 98%. Oficjalnie jest najbardziej owłosionym człowiekiem na świecie.

Bycie jednym z najbardziej owłosionych facetów na świecie czyni mnie wyjątkowym, a także jestem sławny” – powiedział Gomez, znany również jako „Wolf Man”.

Niewiele osób na świecie ma ten stan, wierzę, że sześć do ośmiu osób, a ja jestem najbardziej owłosiony”.

Rzadkie zaburzenie genetyczne powoduje nadmierne owłosienie. Mniej niż 100 osób na całym świecie cierpi na tę chorobę. Co więcej, to rzadkie zaburzenie dotyka również niektórych członków rodziny Gomeza. Chociaż kobiety, które mają tę chorobę, mają nieco cieńsze włosy.

Muszę z tym żyć, bo to mam. Nie znam innych sposobów” – wyjaśnił Gomez. Życie z tym schorzeniem nie jest łatwe, ale Gomez nauczył się, że po prostu trzeba to zaakceptować.