10 rzeczy do zapamiętania, gdy życie i przyszłość wydają się beznadziejne

0
568
Te 10 kroków zainspiruje Cię i da ci nadzieję, że musisz iść naprzód, kiedy życie wydaje się beznadziejne. Zdjęcie: pixabay.com

Bez względu na to, czy jesteś matką, która chce jak najlepiej dla swoich dzieci, czy jesteś pracownikiem czekającym na awans, czy osobą, której dotknęła osobista tragedia, taka jak utrata pracy, rozwód lub utrata ukochanej osoby – jeśli masz obawy na temat przyszłości, musisz zrobić 10 ważnych kroków.

Do nadziei można się dostać tylko wtedy, gdy wyrwiemy się z głowy i przestaniemy przesadnie racjonalizować. Musimy być naprawdę przekonani, że czekają na nas lepsze rzeczy. Nawet jeśli wydaje się, że nie wszystko idzie dobrze w teraźniejszości, musimy wierzyć, że istnieje większy plan, którego jeszcze nie widzimy i nie znamy.

Te 10 kroków zainspiruje Cię i da ci nadzieję, że musisz iść naprzód, kiedy życie wydaje się beznadziejne.

1. Cofnij się, aby oddać cześć swoim uczuciom

Jeśli jesteś przytłoczony swoimi emocjami, a poczucie niepewności nęka Twój umysł, jest to znak, że musisz cofnąć się i zaangażować w poważną samo-opiekę.

Idź na spacer, porozmawiaj z przyjacielem, weź mini-urlop, posłuchaj muzyki, zacznij medytować lub pisz dziennik. Rób wszystko, co pomoże ci wrócić do centrum i równowagi.

Uznaj i nagradzaj się za każdy osiągnięty kamień milowy, bez względu na to, jak jest mały. Każdy krok, który podejmiesz, sprawi, że zbliżysz się do swoich marzeń.

Skoncentruj się na teraźniejszości, biorąc głęboki oddech i doceniając wszystko, co dzieje się w chwili obecnej.

2. Zrewiduj swoją wizję i cele

Jeśli napotkasz się z trudnościami i uderzysz głową w ścianę (nie dosłownie oczywiście), warto ponownie przyjrzeć się swoim celom i wizji. Zwróć uwagę na dokładnie wytyczone cele i przypomnij sobie, co zainspirowało Cię do ich stworzenia.

Na przykład, jeśli chcesz zrzucić 10 kilogramów, czy to dlatego, że zalecił to Twój lekarz, czy dlatego, że chcesz być zdrowszy i czuć się lepiej w swoim ciele?

Kluczem do sukcesu jest ustalenie celów, które jesteś w stanie zrealizować. Twoje cele muszą być powiązane z nadrzędną wizją, która ożywi Cię, aby pokonać każdą przeszkodę.

Utwórz tablicę wizji lub napisz opisowe sprawozdanie z tego, co chcesz osiągnąć.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

3. Zarządzaj swoimi oczekiwaniami

Innym możliwym powodem utraty motywacji i poczucia beznadziejności są zbyt wysokie oczekiwania. Często nasze największe rozczarowania wynikają z nierealnych oczekiwań. „Nierealne” nie zawsze oznacza, że nie możesz osiągnąć swoich celów, ale że możesz potrzebować więcej czasu lub zasobów, aby je zrealizować.

Na przykład, otwierając nowy sklep, zamiast liczyć na miliony, skup się na osiągnięciu progu rentowności i udoskonaleniu systemu operacyjnego. Ustal pozytywne i konkretne cele, które wydają się wykonalne, szczególnie na początkowych etapach. Ustalenie łatwych do spełnienia zdrowych oczekiwań zachęci Cię do kontynuowania działalności.

4. Miej plan awaryjny (plan B)

Zawsze istnieje szansa, że Twoje plany się nie powiodą. Wiem, że ciężko jest zaakceptować porażkę bez przygnębienia, zwłaszcza jeśli jest to dla Ciebie ważne. Ale posiadanie alternatywnego planu utrzymuje porażkę w perspektywie.

Plan B jest jak siatka bezpieczeństwa, która ma Cię złapać na wypadek utraty przyczepności. Tworząc plan B, należy ocenić, co poszło nie tak w poprzednim planie. Co mogłeś zrobić inaczej? Jakie są lekcje z tego doświadczenia, które mogą dostarczyć ci wiedzy, abyś mógł ją wykorzystać następnym razem? Poproś przyjaciół, mentorów i trenerów o szczere opinie, aby uzupełnić własne spostrzeżenia.

Pozwól solidnemu planowi B pocieszyć Cię, wiedząc, że porażka nie jest końcem drogi, a jedynie zakrętem, który prowadzi Cię gdzie indziej.

5. Znajdź źródła pozytywnego wzmocnienia

Nadzieja jest jak płomień świecy, który może wypalić się bez stałego dodatniego wzmocnienia. Potrzebujemy pozytywnego nakręcenia, aby pobudziło to nas nadzieją na przyszłość. Na szczęście istnieje wiele sposobów na inspirację, takich jak uznanie naszych małych sukcesów po drodze i pamiętanie czasów, w których byliśmy w stanie pokonać przeszkody.

Inspirację znajdziesz także w książkach, muzyce, filmach i historiach innych ludzi. Warto także przebywać w obecności małych dzieci, które promieniują optymizmem. Znajdź własne unikalne źródła motywacji, które działają dla Ciebie.

Czytaj: Wzmocnienie pozytywne i negatywne: które jest bardziej skuteczne?

6. Miej silne koło wsparcia

Jako istoty społeczne ogromnie korzystamy z pomocy społeczności ludzi, którzy są dla nas ważni, gdy czujemy się beznadziejni. Przyjaciele i członkowie rodziny są podstawową linią ratunkową dla większości z nas, ale możemy również rozszerzyć naszą sieć o zaufaną grupę mentorów, trenerów, doradców lub grupę wsparcia, którzy są otwarci na naszą historię.

Za każdym razem, gdy masz dołka, powinieneś mieć wokół siebie ludzi, którzy będą dla Ciebie źródłem komfortu i pomogą Ci wrócić do gry.

7. Bądź w kontakcie ze swoją wizją

Łatwiej jest mieć nadzieję, gdy kierujemy się silną wizją naszej przyszłości. Dlatego konieczne jest wyjaśnienie swojej wizji.

Wyznaczanie celów, tablice wizualizacji i wizualizacja to kilka technik, które mogą nadać kształt naszym marzeniom. Zobowiązując się do tych praktyk, nasza wizja stanie się bardziej namacalna i będzie w naszym zasięgu.

Zobaczenie celu sprawi, że poczujesz, że to prawdziwe i możliwe do osiągnięcia, i będzie punktem centralnym, do którego możesz skierować całą swoją energię.

8. Bądź dobrze poinformowany i bądź pro-aktywny

Bez wiedzy i działania nadzieja jest tylko psychologicznym puchem. Nadzieja powinna pobudzić nas do poszukiwania większej ilości informacji o tym, czego pragniemy, i do podjęcia ukierunkowanych kroków w kierunku jego realizacji.

Wiedza to potęga, jak się mówi, i daje nam możliwość dokonywania bardziej świadomych wyborów. Wzmacnia to nasze przekonanie, że mamy wszystko, czego potrzeba, aby wpływać na wyniki i świadomie iść do przodu.

9. Koncentruj się na chwili obecnej

Nadzieja ma orientację na przyszłość i dlatego może odwrócić nasze myśli od teraźniejszości. Ważne jest, abyś nie spędzał zbyt wiele czasu na planowaniu przyszłości, ponieważ może to prowadzić do poczucia beznadziejności.

Mimo że chcemy, aby sytuacja się poprawiła, musimy pogodzić się z tym, gdzie jesteśmy w naszym obecnym życiu. Ta cicha akceptacja zapewni nam wewnętrzny spokój i zapobiegnie nadmiernemu przywiązaniu do przyszłych wyników.

Prawda jest taka, że chwila obecna jest wszystkim, co kiedykolwiek będziemy mieć, i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby uchwycić jej piękno i istotę, żyjąc tu i teraz.

10. Ćwicz wdzięczność

Wdzięczność wywołuje uczucie ciepła i obfitości. W oparciu o Prawo Przyciągania, im bardziej doceniasz wszystko, co masz, tym bardziej prawdopodobne jest, że przyciągniesz do siebie dobre rzeczy.

Więc następnym razem, gdy będziesz się martwić przyszłością, weź głęboki oddech i pomyśl o wszystkich cudownych rzeczach i ludziach wokół Ciebie. Poczujesz natychmiastową zmianę w swoim życiu, gdy zobaczysz, za ile rzeczy w swoim życiu możesz być wdzięczny. Możesz prowadzić dziennik wdzięczności lub zastanowić się nad kilkoma rzeczami, na które codziennie jesteś wdzięczny.

Gorszy moment w życiu

Następnym razem, gdy poczujesz się beznadziejnie, czekając na wydarzenia w swoim życiu, pamiętaj, że życie ostatecznie dotyczy podróży, a nie celu podróży. Trzymaj swoje sny blisko swojego serca, pracuj spokojnie nad nimi, ale nie zapomnij rozejrzeć się i docenić dar życia na tej pięknej planecie.

Czytaj: Miesiąc muzyki jazzowej w całym Wrocławiu