10 rzeczy, które każda kobieta w wieku powyżej 35 lat musi wiedzieć

0
980
Każdy etap w życiu kobiety jest wyjątkowy. Zdjęcie: pixabay.com

Zapomnij o negatywnych opiniach niektórych osób na temat starzenia się – życie zaczyna się dopiero po ukończeniu 35 lat! Dlatego warto wiedzieć, że 30 i 40 lat to kluczowe lata, w którym Twoje ciało i umysł zaczynają się znacząco zmieniać. Jest zatem zdecydowanie kilka ważnych rzeczy, które muszą wiedzieć kobiety w wieku powyżej 35 lat, o których należy pamiętać, aby być jak najbardziej szczęśliwą i zdrową.

1. Musisz badać piersi dwa razy w roku

Ryzyko raka piersi wzrasta z wiekiem, więc każda kobieta powyżej 35 roku życia musi udać się do specjalisty od piersi i poddawać się kontroli dwa razy w roku. Jest to szczególnie ważne, jeśli w Twojej rodzinie występuje rak piersi. Nowotwór ten można wyleczyć, jeśli zostanie wykryty wcześniej, więc umów się na spotkanie JAK NAJSZYBCIEJ, abyś nie zapomniała!

2. Nawodnienie jest niezwykle ważne

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, nawilżenie staje się niezwykle istotne
w wieku powyżej 35 lat. Zadbaj o to, aby nawilżać skórę rano i wieczorem oraz stosuj zawsze krem przeciwsłoneczny, gdy jesteś na słońcu. Twoja skóra naturalnie zacznie wysychać z wiekiem, ale dzięki priorytetowi nawilżenia możesz zachować młodzieńczy blask przez dziesięciolecia.

3. Twoja skóra i ciało zaczną się starzeć – współpracuj z nimi!

Twoja skóra i Twoje ciało naturalnie zaczną się starzeć po 35 roku życia, ale to jak najbardziej naturalna kolej rzeczy. Współpracuj ze swoim ciałem
i popadnij w rutynę piękności, która będzie działać na zmieniające się ciało. To może być ekscytujący czas na wypróbowanie nowych produktów
i metod pielęgnacji skóry, które działają na Twoją korzyść, dzięki czemu uzyskasz ponadczasowe piękno w mgnieniu oka.

4. Niezbędny jest regularny sen

Gdy byłaś młodsza, mogłaś przetrwać cały dzień w pracy po kilku godzinach snu lub przesypiałaś wiele godzin w weekendy. Jednak w wieku powyżej 35 lat regularne spanie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Nawet jeśli jest weekend lub święta, dopilnuj, żebyś spała nie mniej niż 6-8 godzin w nocy.

5. To czas, aby znaleźć swój własny styl

Moda dla kobiet w wieku powyżej 35 lat może być najbardziej ekscytującą, stylową i elegancką modą na rynku! Teraz naprawdę nadszedł czas, aby wyglądać jak królowa i dokładnie dowiedzieć się, jaki styl Ci odpowiada. Prawdopodobnie masz teraz pieniądze i mądrość, aby dopasować do siebie idealnie ubrania, więc idź na zakupy i zrób to!

Czytaj: Te ubrania i dodatki bardzo działają na męską wyobraźnię. Mężczyźni zwariują na Twoim punkcie!

6. Twój popęd seksualny osiągnie szczyt

Tak, twoje lata trzydzieste i czterdzieste mogą być jednymi
z najpiękniejszych lat życia seksualnego, więc wykorzystaj to w pełni!
To może być Twój czas na przygodę w sypialni – prawdopodobnie znasz swoje ciało lepiej niż kiedykolwiek, a hormony naprawdę działają na Twoją korzyść. Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy jesteś w związku, to zdecydowanie czas na odkrywanie i zabawę seksualną.

7. Z wiekiem potrzebujesz mniej kalorii

Możesz być przyzwyczajona do spożywania 2000 kalorii dziennie, ale
w wieku powyżej 30 lat faktycznie potrzebujesz mniej kalorii niż w wieku dwudziestu kilku lat. Możesz teraz jeść mniejsze porcje jedzenia, nadal czując się sytym i mając wysoki poziom energii. Oczywiście będzie to zależało od tego, jak aktywnie prowadzisz styl życia.

8. Musisz regularnie badać oczy i zęby

Podobnie jak badania kontrolne piersi, regularnie odwiedzaj dentystę
i okulistę. Problemy ze zdrowiem zębów i wzrokiem zwykle rosną po czterdziestce i pięćdziesiątce, więc najlepiej badać się regularnie
i rozwiązywać wszelkie problemy wcześnie! Na pewno za to później sobie podziękujesz.

9. Twoja postawa jest ważniejsza niż kiedykolwiek

Nasze ciała w naturalny sposób stają się nieco zgarbione, gdy wkraczamy w starszy wiek, więc w średnim wieku bardzo ważne jest, aby uważać na swoją postawę. Postaraj się spacerować jak najwięcej i nie spędzaj całego dnia na krześle! Obserwuj sposób chodzenia i zwracaj uwagę na ergonomię osobistego miejsca pracy.

10. Pojawią się siwe włosy i to jest w porządku

Niektóre młode dziewczyny farbują włosy na srebrzysto-siwy kolor, bo to zdecydowanie modne. Siwe włosy są powyżej 35 roku życia są naturalne na tym etapie życia i możesz je nosić dumnie, a jeśli Ci przeszkadzają możesz je pofarbować. Tak czy inaczej, nie wystrasz się, gdy zobaczysz na głowie pierwsze siwe włosy. To znak mądrości i doświadczenia!

Jesteś w jednym z najbardziej ekscytujących wieku swojego życia, więc upewnij się, że poświęcasz czas i energię, aby zadbać o siebie i zmiany, przez jakie przechodzi Twoje ciało! Pamiętając o tych zmieniających się obszarach i dbając o swoje zdrowie i wygląd, nadchodzące dekady z pewnością będą jeszcze lepsze!

Źródło i zdjęcia: en.kueez.com

Czytaj: Najbardziej wpływowa kobieta w historii