10 sposobów, aby uwolnić swoje ciało od toksyn i odzyskać zdrowie

0
424

Tak wiele toksyn i substancji toksycznych wędruje po świecie, w którym żyjemy, czyniąc nas podatnymi na ich działanie.

W naszej żywności, powietrzu, a nawet w naszych ulubionych gadżetach znajdują się chemiczne toksyny: pestycydy, rtęć, a nawet uran są jednymi z tych, które przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia.

Odtruwając nasz organizm, możemy zapobiec szeregowi schorzeń, które mogą zacząć się od ekspozycji na toksyny.

Znaleźliśmy 10 sposobów, które pomogą Ci odtruć organizm i odzyskać zdrowie.

1. Użyj węgla aktywowanego

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Węgiel aktywowany to w zasadzie spalone drewno, gruz, a nawet łupiny orzecha kokosowego. Spalona substancja nie zawiera tlenu i staje się bardzo chłonna. Może dosłownie usunąć większość toksyn, metali ciężkich i trucizn z organizmu. Zaleca się zażywanie tabletki przed posiłkiem lub przed spożyciem alkoholu.

2. Pić dużo wody

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Woda jest naturalnym źródłem „wypłukiwania” złych substancji – im więcej pijesz, tym szybciej toksyny z organizmu wydostają się z dróg moczowych. Istnieje wspaniały napój na bazie wody, który może pomóc w oczyszczeniu organizmu – po prostu dodaj 2 łyżki organicznego octu jabłkowego do jednego galona wody, wstrząśnij i pij codziennie rano.

3. Unikaj rafinowanych cukrów

Rafinowane cukry i sztuczne słodziki powodują, że organizm blokuje naturalny metabolizm i gromadzi zbyt dużo glukozy we krwi. Tworzy w ten sposób błędne koło przybierania na wadze, a także ryzyko zachorowania na cukrzycę i choroby serca. Zastąpienie organicznego brązowego cukru, syropu klonowego i innych zdrowych słodzików załatwi sprawę. Zauważysz, że Twój organizm musi pozbyć się cukru, gdy zacznie rosnąć apetyt na słodycze.

4. Jedz organiczne produkty

© Universal Pictures© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Ekologiczne warzywa, owoce i mięso nie zawierają toksyn, takich jak pestycydy czy antybiotyki. Bycie organicznym poprawi Twój metabolizm i pomoże Twojemu układowi trawiennemu lepiej działać w usuwaniu niepotrzebnych toksycznych pierwiastków z organizmu.

Przetworzona żywność nigdy nie zapewni tylu składników odżywczych, co żywność ekologiczna. Uprawiaj własne warzywa – posadź ogródek w domu lub kupuj od lokalnych rolników.

5. Oczyść powietrze z toksyn

© Depositphotos.com© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Toksyny i substancje toksyczne mogą dostać się do Twojego domu przez otwarte okna. Dlatego oczyszczanie powietrza jest dobrym pomysłem, aby upewnić się, że nie oddychasz złymi rzeczami – kup oczyszczacz powietrza, a on spełni swoje zadanie. Proste odkurzanie mebli i czyszczenie podłogi mokrym mopem od czasu do czasu również pomoże.

Czytaj: Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę, aby pomóc chorym dzieciom na raka

6. Zamiast porannej kawy pij zieloną herbatę

© Pixabay© Depositphotos.com

Kawa, zwłaszcza niefiltrowana, zawiera kafestol, który szkodzi sercu i cząsteczkę diterpenoidu, która może zwiększać poziom cholesterolu. Unikaj gromadzenia się złego cholesterolu i przejdź do picia zielonej herbaty lub jakichkolwiek herbat ziołowych.

Czytaj: Zielona herbata może być kluczem do powstrzymywania raka

7. Od czasu do czasu spróbuj pościć

Jemy i jemy, a potem jemy więcej. A większość tego, co jemy, składa się z przetworzonej żywności i rafinowanych cukrów. Post przez dzień lub dwa może pomóc oczyścić organizm ze szkodliwych substancji, a także przygotować go na zdrowszą dietę poprzez zmniejszenie apetytu.

8. Idź do sauny lub poćwicz

© Depositphotos.com© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Pocenie się to naturalny sposób oczyszczania organizmu z toksyn. Im bardziej się pocisz, tym stajesz się czystszy. Idź do sauny i wypoć się za wszystkie czasy. Jednak przed wizytą w saunie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ ekspozycja na wysoką temperaturę nie jest zalecana dla niektórych osób z problemami zdrowotnymi.

Innym sposobem na pocenie się są oczywiście ćwiczenia. Wybierz to, które najbardziej Ci odpowiadają i zrób to. Nie zapomnij później wziąć prysznica, aby oczyścić skórę z potu!

9. Uczyń probiotyki lub pokarmy probiotyczne jako ulubione

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

Twój układ pokarmowy i jego skuteczność jest kluczem do dobrego oczyszczenia organizmu. Aby ułatwić lepsze funkcjonowanie żołądka i jelit, stosuj probiotyki jako suplementy lub jedz pokarmy probiotyczne. Jednym z największych pokarmów bogatych w probiotyki jest kefir lub jogurt naturalny. Upewnij się, że spożywasz go przynajmniej raz dziennie, a Twój układ pokarmowy Ci podziękuje.

Czytaj: Jak bakterie jelitowe są powiązane ze zdrowiem psychicznym

10. Dowiedz się, jak zrobić koktajle detoksykacyjne

Zmiana nawyków żywieniowych może być bardzo skuteczna w oczyszczaniu organizmu. Spożywanie dużej ilości surowego błonnika pokarmowego może poprawić trawienie, a zatem w naturalny sposób oczyścić organizm.

Przygotuj koktajle z owocami i warzywami lub produktami probiotycznymi, takimi jak kefir lub jogurt. Możesz bawić się składnikami, o ile tylko upewnisz się, że pozostają surowe (i oczywiście umyj je przed spożyciem).

Bonus: detoksykacja wodą jonową

© InspiredThruNature

Detoksykacja jonowo-wodna to kolejny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu. Salony kosmetyczne mają taką możliwość po wykonaniu pedicure. Możesz także kupić ten gadżet online i używać go w domu.

Pokazaliśmy Ci 11 sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn. Jaka jest Twoja ulubiona metoda detoksykacji i jak często to robisz? Daj nam znać w komentarzu!

johannesfloe.com – Art to remember