10 sposobów, kiedy rujnujemy naszą kuchnię, nawet tego nie zauważając

0
383

Niekończąca się praca, która ma miejsce w Twojej kuchni, może utrudnić zauważenie, czy popełniasz jakiekolwiek błędy, robiąc coś. Niezależnie od tego, czy chodzi o gotowanie, sprzątanie czy przechowywanie, każdy najmniejszy szczegół ma kluczowe znaczenie, aby kuchnia wyglądała jak nowa. Na przykład nawet ręcznik papierowy może spowodować uszkodzenie.

Jesteśmy tutaj, aby ostrzec Cię o rzeczach, które od lat robisz źle w swojej kuchni. Zobaczmy, jak możemy poprawić sytuację.

1. Zamień papierowy ręcznik na ściereczkę

Okazuje się, że ręczniki papierowe nie nadają się do wycierania każdej powierzchni, jak np. do wycierania szklanych lub lakierowanych drewnianych blatów i stołów kuchennych. Ręczniki papierowe mogą mieć właściwości ścierne, dlatego istnieje ryzyko, że mogą pozostawić zadrapania na tych delikatnych powierzchniach. Zamiast tego możesz użyć miękkiej szmatki, która niczego nie uszkodzi.

2. Zaniedbanie sposobu przechowywania noży

© shutterstock.com

Powszechnym błędem, który popełnia wielu z nas, jest umieszczanie wszystkich noży razem w tej samej szufladzie. Ich ostrza nie są tam chronione przed ciągłym zderzaniem się ze sobą, ponieważ szuflada jest ciągle otwierana i zamykana. Doprowadzi to do ich wczesnych uszkodzeń. Zamiast tego możesz rozważyć przechowywanie noży w bloku noża lub przykrycie każdego ostrza czymś, co może zapobiec ich uszkodzeniu.

3. Używanie octu do czyszczenia wszystkiego

Należy unikać pocierania octem takich rzeczy, jak blaty z granitu i marmuru, kamienne płytki podłogowe, powierzchnie metalowe lub podłogi z twardego drewna. Ten płyn jest silnie kwaśny i zużywa te powierzchnie znacznie szybciej niż zwykle. W międzyczasie można bezpiecznie czyścić octem kuchenkę mikrofalową, zmywarkę, lodówkę, zlew i krany.

4. Blenderowanie gorących produktów w zamkniętych pojemniku

© shutterstock.com© depositphotos.com

Gorące płyny lub potrawy w kubku blendera z zamkniętą pokrywą mogą być niebezpieczne. Przez gorąc, płyn może się rozszerzać, a ciepło produktów wytworzy parę, co doprowadzi do dużego ciśnienia wewnątrz kubka. W pewnym momencie wszystko może eksplodować w całej kuchni, powodując uszkodzenie nie tylko samej kuchni, ale także pozostawiając oparzenia na Twoim ciele.

5. Mycie mięsa przed gotowaniem

© depositphotos.com© depositphotos.com

To bezpośrednio wpływa na Twoje zdrowie. Mycie mięsa nie zabija żadnych bakterii, które mogą się na nim znajdować. Zamiast tego zmyjesz je i sprawisz, że bakterie rozprzestrzenią się gdzie indziej. Na przykład na zlewie, blatach, stołach itp. Zwiększa to ryzyko zachorowania. Ciepło z patelni lub piekarnika jest więcej niż wystarczające, aby pozbyć się bakterii.

Czytaj: Naklejka na lodówkę: dodaj trochę radości do swojej kuchni

6. Gotowanie określonych rodzajów żywności na patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu

© shutterstock.com© depositphotos.com

Lepiej unikać przygotowywania potraw, takich jak pomidory lub owoce cytrusowe, na nieprzywierających patelniach. Powodem jest to, że są silnie kwaśne i kiedy wchodzą w kontakt z powierzchnią naczynia, uszkadzają ją. Ostatecznie powodują one po prostu szybsze zużycie patelni z powłoką nieprzywierającą. Zamiast tego możesz użyć odpowiedni garnek.

7. Używanie szklanych desek do krojenia

© shutterstock.com© depositphotos.com

Powierzchnia tej deski do krojenia jest tak ciężka, że gdy nóż w nią uderzy, szybko matowieje. Zawsze powinnaś wybierać coś, co będzie delikatniejsze dla Twoich noży. Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji. Na przykład dobra drewniana deska do krojenia lub nawet plastik sprawią, że Twoje narzędzia będą służyć dłużej.

8. Wyrzucanie skórek ziemniaków do zlewu

© depositphotos.com© depositphotos.com

W ten sposób ryzykujesz zatkanie rur. Skórki zawierają dużo skrobi, która może się zbić i zamienić w grubą miazgę, która może wszystko zablokować. W związku z tym, po obraniu marchewki, ziemniaków, pietruszki, itd., wszystko wyrzucaj do śmietnika, ponieważ warzywa mają twarde włókna i mogą zatykać, i uszkodzić ostrza utylizacyjne. Lepiej wszystko zebrać i po prostu wyrzucić do kosza na śmieci.

johannesfloe.com – Art to remember

9. Używanie wybielacza do czyszczenia mebli kuchennych

Zawsze pamiętaj, że jeśli szafki w Twojej kuchni są pomalowane lub polakierowane, należy zachować ostrożność podczas czyszczenia. Wybielacz jest dość agresywnym płynem i używając go w ten sposób grozi to uszkodzeniem powierzchni. Zamiast tego możesz spróbować użyć łagodnego mydła z miękką szmatką i ciepłą wodą.

Czytaj: We Wrocławiu powstanie automatyczna myjnia pociągów PKP Intercity

10. Wkładanie drewnianych przyborów do zmywarki

Jest kilka drewnianych rzeczy, które można myć w zmywarce, ale większość z nich lepiej nie wkładać do zmywarki. Na przykład należy unikać mycia w zmywarce drewnianych łyżek, naczyń lub desek do krojenia. W trakcie tego procesu woda osiąga bardzo wysokie temperatury. Może to zniszczyć materiał i spowodować pęknięcia, wypaczenia i odbarwienia.

Czy masz własne wskazówki dotyczące pielęgnacji kuchni, którymi chciałabyś się podzielić? Daj znać w komentarzu!

Źródło: brightside.me