10 sposobów na szybkie rozładowanie stresu i uspokojenie

0
486
Zdjęcie: 123RF

Zachowaj spokój!

Wydaje nam się, że spokojne życie w naszych czasach jest prawie niemożliwe, ale nadal warto spróbować się wyciszyć i osiągnąć spokój ducha.

Oto 10 sposobów na szybkie uspokojenie i zmniejszenie niepokoju.

1. Bądź wdzięczny za każdą lekcję.

Znalezienie czegoś pozytywnego w złej sytuacji może być bardzo trudne. Ale musisz się tego nauczyć. Każde doświadczenie może nauczyć Cię czegoś nowego. Po prostu bądź na to otwarty.

2. Otocz się naturą.

Rośliny domowe nie tylko oczyszczą powietrze, ale stają się źródłem Zen. Sama zieleń może pomóc Ci się uspokoić, poprawić nastrój i zmniejszyć ryzyko depresji.

3. Zrób dobry uczynek.

images.theconversation.com

Kiedy komuś pomagasz, pomagasz sobie. Przyjemność, jaką czerpiesz z dobrego uczynku, natychmiast oświeci Twoją głowę.

4. Żyj w teraźniejszości.

Nie możesz zmienić przeszłości. Nie możesz też przewidzieć przyszłości. Jedyne, co możesz kontrolować, to teraźniejszość. Życie teraz to potężny sposób na lepsze życie.

5. Czerp inspirację z sensownych cytatów.

Słowa tych, którzy byli przed nami, mają niezmierną wartość. Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że mądrość starożytnego artysty lub filozofa jest tak samo aktualna, jak tysiące lat temu.

6. Pij kawę.

acegif.com/coffee-gifs

Kawa jest bogata w przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki i wzmacniają układ odpornościowy. Filiżanka kawy dziennie podnosi poziom energii, poprawia nastrój i samopoczucie.

7. Szybki spacer.

Spacer może być doskonałym narzędziem medytacyjnym, pomoże Ci skoncentrować się i oderwać się od codziennych problemów.

Czytaj: 10 powodów, dla których warto codziennie spacerować. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy

8. Uśmiech.

Może to zabrzmieć szaleńczo, ale uśmiech może faktycznie poprawić nastrój. Uśmiech wykorzystuje mięśnie, które wysyłają sygnał do mózgu, aby uwolnił odpowiednie hormony.

9. Ukochane zwierzę.

Opieka nad kimś to świetny sposób na rozweselenie. Nikt nie będzie Cię kochał bardziej bezwarunkowo niż lojalny przyjaciel. Osoby ze zwierzętami mają zwykle mniejszy niepokój.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

10. Cyfrowy detoks.

nickwignall.com

Czasami warto zrezygnować z gadżetów na dzień lub dwa. Codziennie 2 godziny przed snem powinieneś wyłączyć komputer i odłożyć smartfon, bo niebieskie światło ekranów przeszkadza w produkcji hormonu snu.

A Ty co robisz, aby zachować spokój w tym hałaśliwym świecie?

Czytaj: Nowy Jork: uderz w worek treningowy i wyładuj złość