10 uderzających prawd, do których wielu ludzi nie chce się przyznać

0
433

Julien Smith jest trenerem biznesu i pisarzem, który wierzy, że ludzie na tym świecie lubią być głupi tylko dlatego, że daje im to fałszywe przekonanie o kontroli. Jest wiele rzeczy, w które nie chcemy wierzyć, mimo że jest to prawda. Zamiast tego wybieramy tę część życia, aby wierzyć w prawdę, nawet jeśli nie jest to rzeczywistość.

1. Wiele naszych wspomnień jest fałszywych

Nasze mózgi nakłaniają nas do manipulowania wspomnieniami i zmiany ich dla naszej korzyści. Cenzurujemy te części, z którymi nie możemy się pogodzić i wytwarzamy dobre części, aby żyć w zaprzeczeniu. Przypominamy tylko ostatnie wydarzenie w pamięci, ale nie całość. Następnie decydujemy się zapamiętać wspomnienia starszych wspomnień, tworząc sfabrykowaną wersję, aby oszukać nasze umysły i uwierzyć w to, w co zdecydowaliśmy się wierzyć.

2. Nie wszyscy mają równe warunki

W różnych częściach świata jest wielu ludzi, którzy mają cięższe życie niż inni. Są ludzie, których nie stać na odpowiedni transport do szkoły i muszą wyjść wcześniej, żeby zdążyć na czas. W rzeczywistości wielu młodych ludzi w krajach rozwijających się może nawet pracować przed lub po szkole, podczas gdy inni mogą urodzić się w bogatych rodzinach jako spadkobiercy imperiów biznesowych. Logiczne jest zakładanie, że ci ostatni prowadzą przyjemne życie, ale, co zaskakujące, nie zawsze tak jest, chociaż są wyjątki.

Źródło: onfunzone.com

3. Nikt nie chce kochać ludzi, którzy nie kochają siebie

Jeśli ciągle pragniesz, aby przystojny książę wkroczył w Twoje życie i zwalił Cię z nóg, możesz w końcu wyrosnąć na starą pannę i żyć samotnie do końca swoich dni. Jednak warto szanować i kochać siebie! Nigdy nikt z nas nie powinien polegać na innych, jeśli chodzi o swoje szczęście. Zawsze należy być przygotowanym na emocjonalną przejażdżkę kolejką górską, w której jadąc w górę, ktoś zawsze jest u Twego boku, a jadąc w dół, nagle będziesz sam/a. W większości przypadków jest zjazd, którego możesz doświadczyć przez większość czasu w życiu.

Czytaj: Poznań: Jezioro Maltańskie zostanie poszerzone

4. Świat nie jest ci nic winien

Tylko dlatego, że posiadasz wszystkie pożądane cechy charakteru, takie jak piękno, uroda, wykształcenie, nie oznacza, że życie położy się przed Tobą na czerwonym dywanie. Okazje mogą, ale nie muszą, zapukać do Twoich drzwi.

Źródło: www.gazeteyeniyuzyil.com

Sukces zależy tylko od jednej z dwóch możliwości

Ci, którzy odnoszą sukcesy, ważą życie tylko dwiema opcjami. Albo użalają się nad swoim życiem, wierząc, że zasługują na znacznie więcej, albo walczą o swoje miejsce mimo przeciwności. Ludzie sukcesu zawsze wybierają to drugie, mimo że walka jest trudna. To od Ciebie zależy, jaką ścieżkę chcesz wybrać.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

Źródło:  www.karenrodriguezlawfirm.com

5. Masz więcej czasu, niż myślisz

Czy zdawałeś sobie kiedyś sprawę, że w tygodniu jest 168 godzin, a to naprawdę bardzo dużo czasu! Naukowcy zgadzają się z Einsteinem, który powiedział, że czas nie jest stały. Przestań myśleć, że nie masz czasu lub „to nie jest mój priorytet”.

Źródło: onfunzone.com

Jak zaniedbujesz swoje priorytety

Jeśli nie angażujesz się w ćwiczenia i nie jesz fast foodów, Twoje zdrowie nie stanie się Twoim priorytetem, a brak pomocy żonie w domu oznacza, że Twój związek nie jest Twoim priorytetem. To surowa prawda, ale fakt. Rzeczy, na które tracisz czas, mówią więcej o Twojej postaci niż test psychologiczny.

Źródło: www.foozine.com

6. Twoje życie nigdy nie będzie idealne

Życie nigdy nie jest doskonałe. Nigdy nie ma idealnego czasu na małżeństwo ani idealnego czasu na znalezienie pracy lub podjęcie studiów wyższych. Nie ma idealnego czasu na urodzenie dziecka lub przeniesienie się do innego miasta.

Kiedy czekasz na odpowiedni czas, marnujesz wiele lat swojego życia. Czekanie na idealny czas to po prostu kolejny sposób na to, aby obawiać się zmiany w życiu i chować się za „czasem idealnym”. Jesteś dobrze zakorzeniony w swojej strefie komfortu i nie chcesz się zmieniać.

Źródło: www.gazeteyeniyuzyil.com

Właściwy czas nigdy nie nadejdzie

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś „właściwego czasu” na cokolwiek? Czy ta błogosławiona chwila kiedykolwiek nadejdzie? Jeśli nie wyjdziesz ze swojej skorupy i nie zrobisz rzeczy, które wydają ci się wyzwaniem, Twoje życie będzie naprawdę rozczarowujące.

Źródło: www.success.com

7. Nikt nie jest zawsze zbyt zajęty; są ludzie, którym po prostu nie zależy na Tobie

Osoby, które uważasz za ważne, są po prostu zbyt zajęte, aby odpowiedzieć na Twoją dwudziestą wiadomość. Pracodawca jest w trakcie ważnej sprawy i nie uważa za konieczne dzwonić do Ciebie po rozmowie. Żeby wszystko było dla Ciebie dużo prostsze, „po prostu nie chcą z Tobą rozmawiać”, a to dlatego, że tak naprawdę ich to nie obchodzi, są zbyt zajęci lub bardziej zajęci własnym życiem.

Przestań się martwić, dlaczego inni nie zwracają na Ciebie uwagi

Kiedy przestaniesz się przejmować i martwić o tych, którzy tak naprawdę nie dbają o Ciebie, tym szybciej odnajdziesz swoje życie.

Źródło: aselfreliantlife.com

8. Po prostu nie możesz zadowolić każdego lub być idealnym dla każdego

W momencie, w którym starasz się zadowolić i być idealną dla wszystkich, wtedy możesz zostać najbardziej znienawidzoną osobą.

W pewnych okolicznościach bycie miłym, lojalnym, hojnym lub szlachetnym nic nie znaczy dla ludzi, którzy nadal będą o Tobie myśleć negatywnie. Jeśli masz ładne ciało, którego zazdrościłaby Tobie modelka Victorii, nie oznacza to, że nie spotkasz w swoim życiu negatywnych ludzi, którzy znajdą niedoskonałości, według których Cię osądzą.

Źródło: onfunzone.com

Czytaj: 9 szczegółów, które zdradzają prawdziwy wiek kobiety

9. Życie nigdy nie jest sprawiedliwe

Kto tak powiedział chociaż raz w życiu? Jest wielu, którzy nigdy nie docenią Twojej ciężkiej pracy. Jeśli jesteś kochającą, serdeczną osobą, nie daje to żadnej gwarancji, że Twój partner nie pozostawi Cię własnemu losowi. Złe czyny nie zawsze są karane i możesz nigdy nie otrzymać pomocy w swoim najtrudniejszym momencie życia.

Nie oczekuj zbyt wiele

Jednak nie należy uważać, że życie składa się tylko ze słych rzeczy. Po prostu tworzysz własne życie i nie oczekuj od niego zbyt wiele.

10. Osobą, przez którą najprawdopodobniej zostaniesz zabity, jesteś TY!

Rzeczywistość jest taka, że codziennie niszczymy siebie, podejmując ryzyko bez względu na skutki i konsekwencje.

Jedynym sposobem uniknięcia takich incydentów jest inteligencja i świadomość. Kształcąc się i rozumiejąc wiele rzeczy, które są ryzykowne dla naszego życia, nadajemy naszemu życiu więcej sensu i przedłużamy je po prostu nie oddając się głupim czynom i rozpustom.

Źródło: onfunzone.com

johannesfloe.com – Art to remember