10 zdjęć dowodzących, że kobiety mają super moce

0
1098

Według nauki wszystkie kobiety mają pewne supermoce, których nie ma u mężczyzn: potrafią rozróżniać różne odcienie koloru, mają silniejszy układ odpornościowy i są bardziej empatyczne i intuicyjne niż mężczyźni. Posiadają wyjątkowe zdolności wykrywania niebezpieczeństw i mogą pozornie bez wysiłku wykonywać wiele zadań jednocześnie.

Zdjęcia z tej listy pokazują wyjątkowe umiejętności kobiet, które sprawiają, że podziwiamy je jeszcze bardziej.

Z przyjemnością udostępniamy niesamowite zdjęcia kobiet, które znaleźliśmy w Internecie, które pokazują supermoce kobiet. Zobaczysz wszystkie rodzaje kobiet, które potrafią łączyć siłę i kobiecość, rodzić lub łamać pozornie nietłukące się rzeczy.

1. Bieganie w maratonach w butach na wysokich obcasach

© Irene Sewell / facebook© Irene Sewell / facebook

Noszenie wysokich obcasów to umiejętność nieosiągalna dla większości mężczyzn, ale co z noszeniem ich podczas biegu w maratonie? Irene Sewell, była tancerka towarzyska, ustanowiła rekord Guinnessa w maratonie, biegając 43 km w szpilkach. Wyścig ukończyła w 7 godzin i 28 minut.

2. Są jak kobiety-pająki

© Tori Allen / facebook© Tori Allen / facebook

Supermocą tej dziewczyny z małego miasta w Afryce Zachodniej jest umiejętność wspinania się na każdy klif lub ścianę i sprawienia, by wyglądało to tak, jakby wybierała się na spacer po parku.

Zdobyła umiejętności wspinaczkowe od swojej małpki, Georgie, kiedy była dzieckiem. Obecnie przeszła na emeryturę z profesjonalnej, wyczynowej wspinaczki skałkowej, ale nadal inspiruje innych, wygłaszając przemówienia motywacyjne i organizując seminaria trenerskie.

W trwających igrzyskach olimpijskich w Tokio reprezentantka Polski Aleksandra Mirosław także zachwyciła cały świat swoją supermocą. Polka pobiła rekord świata we wspinaczce na szybkość.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

3. Uprawiać sport z małym dzieckiem w pobliżu

Instagram

Zajęcia jogi dla mamy i dziecka stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Pokazują, że trening jest możliwy nawet, gdy masz małe dziecko. Ta rozrywka dla dwojga to jeden z przykładów kobiecej wielozadaniowości — i pamiętaj, że nie jest łatwo się skoncentrować, gdy ktoś łaskocze Cię w stopę.

Czytaj: Festiwal Pierogów w Krakowie w tym tygodniu!

4. Bycie rekordzistą polarnikiem i matką

© Pigsonthewing / wikimedia commons© Ann Daniels / twitter

Ann Daniels jest żywym dowodem na to, że ludzie są w stanie osiągnąć wszystko, czego chcą. Jest pierwszą kobietą w historii, która dotarła zarówno do bieguna północnego, jak i południowego. To osiągnięcie brzmi jeszcze bardziej wyjątkowo, gdy wiesz, że wzięła udział w swojej pierwszej wystawie polarnej bez wcześniejszego doświadczenia, gdy jej trojaczki miały zaledwie 18 miesięcy.

5. Być piękną za wszelką cenę

© Kiiwiiz / reddit© Jacqueline Gifford / twitter

Maseczki kosmetyczne należy pozostawić na skórze przez jakiś czas. Ten rytuał pielęgnacyjny nie zakłóca codziennej rutyny kobiet, nawet jeśli oznacza konieczność noszenia maseczki podczas grania w grę komputerową lub opieki nad dzieckiem.

6. Bycie świecącą gwiazdą w każdym wieku

Instagram
Instagram

Helen van Winkle została gwiazdą Instagrama w wieku 87 lat. Wtedy zaczęła tworzyć swoją markę bez obawy, że będzie zbyt prowokacyjna, krzykliwa czy kontrowersyjna. Wszystko zaczęło się, gdy jej prawnuczka opublikowała jej zdjęcie na Instagramie i stało się ono popularne.

Teraz Helen pojawia się na ważnych wydarzeniach, takich jak MTV Movie Awards, i inspiruje miliony kobiet, by nie poddawały się, nawet jeśli zbliżają się do 90-tki.

Czytaj: Ta kobieta w wieku 75 lat inspiruje miliony osób

7. W trosce o przyszłość planety pomimo zastraszania

© Team Trash Girl / facebook

Nadia to prawdziwa wojowniczka. Zaczęła zbierać śmieci w drodze ze szkoły i w krótkim czasie zebrała ponad 2 pojemniki na odpady plastikowe. Jej koleżanki ze szkoły nie doceniły jej wysiłków i nazwały ją „Dziewczyna Śmieć”. Jej historia zainspirowała jednak znacznie większą społeczność: nie tylko ma teraz grupę wsparcia na Facebooku, ale także jej fani okrzyknęli ją inspirującą superbohaterką z kreskówek.

8. Bycie dowódcą promu kosmicznego i matką

© Craigboy / wikimedia commons© East News

Eileen Collins była pierwszą kobietą pilotką i pierwszą kobietą dowódcą promu kosmicznego. Opuściła NASA w 2006 roku po 16-letniej karierze i 4 lotach orbiterami, aby spędzić więcej czasu z mężem i dwójką dzieci. W swoich wywiadach radzi innym podejmować nawet najtrudniejsze wyzwania i nie bać się porażki.

9. Wielozadaniowość

© tater thot / twitter

Udowodniono naukowo, że kobiety są lepsze w wielozadaniowości, ponieważ są mniej podatne na zakłócenia przynajmniej podczas niektórych zadań. Karmienie piersią i nakładanie makijażu to przykład takiej wielozadaniowości.

10. Ciąża i poród

© mamaingeniera / instagram

Poród to supermoc charakterystyczna dla kobiet. Powyższe zdjęcie zostało opublikowane przez hiszpańską blogerkę i matkę trójki dzieci, Laurę, 4 dni przed urodzeniem zdrowych bliźniąt.