10 zdjęć z „diabelskiego basenu” – jednego z najstraszniejszych miejsc na Ziemi

0
1253
Kąpiel w "diabelskim basenie" jest tylko dla najodważniejszych!

„Diabelski basen” to naprawdę podstępna, naturalna atrakcja turystyczna. Ten naturalny basen jest zarówno piękny, jak i niebezpieczny.

„Diabelski basen” („Devil’s Pool”) znajduje się nad wodospadami Wiktorii w Zambii i jest jednym z najbardziej imponujących i ekstremalnych miejsc na Ziemi. 

To przerażający, naturalny basen, który znajduje się po stronie zambijskiej na samym skraju wodospadu nazywanym Wyspą Livingstone’a. Położony dosłownie na krawędzi urwiska, na wysokości 110 metrów nad mglistą otchłanią mrozi krew w żyłach niejednemu śmiałkowi.

Czytaj: „Płonący” wodospad stał się zbyt popularny

Miejsce to przyciąga setki turystów, którzy szukają niezapomnianych przygód i ekstremalnych wrażeń. Jednak pływanie tutaj zamienia się w grę ze śmiercią i jest absolutnie niebezpieczne, ponieważ silny strumień wody może łatwo powalić osobę i „zmieść” ją w otchłań. I takie przypadki niestety się zdarzały.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia odważnych szczęściarzy, którym udało się zrobić imponujące zdjęcia na skraju otchłani. Te ujęcia są naprawdę imponujące i przerażające, ale niektórych kosztowały życie.

Źródło i zdjęcia: positivno.me

Czytaj: JESTEŚCIE ODWAŻNI I LUBICIE PODRÓŻE? KONIECZNIE MUSICIE ODWIEDZIĆ TE MIEJSCA!