10 znaków, że jesteś bardziej inteligentny, niż myślisz

0
362

Ciągłe porównywanie się z innymi może doprowadzić Cię do załamania. Często zaczynamy wątpić w nasze własne umiejętności, kiedy widzimy, że ludzie wokół nas odnoszą sukcesy.

Jeśli masz skłonność do wątpienia we własną inteligencję, możesz potrzebować tylko małego przypomnienia, jak mądry i zdolny jesteś naprawdę.

Oto dziesięć znaków, że jesteś bardziej inteligentny, niż myślisz:

1. Jako dziecko byłeś karmiony piersią

Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii przebadali około 3000 dzieci. Odkryli, że te, które były karmione piersią w dzieciństwie, otrzymywały prawie 7 punktów więcej w testach IQ w porównaniu z tymi, które nie były karmione piersią. Możecie podziękować swoim mamom.

2. Jesteś najstarszy wśród rodzeństwa

Badania sugerują, że najstarsze rodzeństwo w rodzinie ma nieco wyższe IQ w porównaniu do młodszych braci i sióstr. Jeśli jesteś najstarszy, być może urodziłeś się z pewną przewagą!

Zdjęcie: pl.freepik.com

3. Jesteś leworęczny

Niektóre badania sugerują, że osoby leworęczne są bardziej skłonne do rozbieżnego myślenia. Ten rodzaj kreatywnego myślenia pomaga im rozwiązywać problemy i wykonywać trudne zadania, aby lepiej przetrwać trudną sytuację.

Czytaj: „Brzydkie” pismo jest pierwszą oznaką potężnej inteligencji

4. Lubiłeś czytać jako dziecko

Jeśli jako dziecko stale czytałeś książki, Twoja miłość do książek prawdopodobnie pomogła ci podnieść IQ. Kiedy naukowcy zbadali 2000 par bliźniaków, odkryli, że niemowlęta, które wcześniej nauczyły się czytać, osiągały lepsze wyniki w testach w późniejszym życiu. Doszli do wniosku, że czytanie od najmłodszych lat poprawia zdolności werbalne i niewerbalne danej osoby.

Zdjęcie: pl.freepik.com

5. Martwisz się o niektóre rzeczy

Niektóre badania sugerują, że ludzie, którzy martwią się o rzeczy, mogą być bardziej inteligentni niż ci, którzy tego nie robią. Można to wytłumaczyć faktem, że ludzie, którzy się martwią, zawsze myślą o możliwych konsekwencjach swoich działań, co może pomóc im w podejmowaniu mądrzejszych decyzji.

6. Jesteś zabawny

Okazuje się, że istnieje związek między poczuciem humoru a inteligencją. W jednym z badań 400 uczniów przeszło test inteligencji, po czym powiedziano im, aby wymyślili zabawne napisy do scen z kreskówek. Uczniowie, którzy uzyskali lepsze wyniki w testach IQ, napisali również najzabawniejsze napisy!

Zdjęcie: pexels.com

7. Jesteś wysoki

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Princeton wykazały, że wysokie dzieci uczą się lepiej niż ich rówieśnicy. Badanie wykazało również, że kiedy wysokie dzieci stają się dorosłe, zarabiają więcej pieniędzy.

8. Jesteś ciekawy

Według profesora psychologii biznesu z Uniwersytetu Londyńskiego ciekawość jest ważną cechą, jeśli chodzi o inteligentnych ludzi. Ciekawscy ludzie mają zwykle bardziej wyrafinowaną formę myślenia. Są zainteresowani odkrywaniem nowych rzeczy i ciągłym zdobywaniem nowej wiedzy.

Zdjęcie: pexels.com

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Bułgarii. Jest nowe połączenie!

9. Jesteś perfekcjonistą

Wielu inteligentnych ludzi to perfekcjoniści. Nieustannie starają się robić coś lepiej, niezależnie od tego, czy oznacza to pójście o krok dalej w projekcie, czy też cięższe uczenie się przed testem. Postrzegają swoje życie jako ciągłą pracę, w której zawsze można coś ulepszyć.

10. Jesteś nocną sową

Badania sugerują, że ludzie, którzy nie śpią do późna, są generalnie bardziej inteligentni. Mają zdolność do pracy i kreatywności w nocy, czego wielu ludzi nie jest w stanie zrobić. Jeśli jesteś nocną sową, możesz być bardziej inteligentny niż myślisz, że jesteś!

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

johannesfloe.com – Art to remember