100% kompostowalne kapsułki z kawą do walki z odpadami

0
255
Źródło: CoffeeB

Dowiedz się, jak każda kulka kawy sprawia, że świat jest trochę lepszy.

Wielu z nas rzadko zaczyna dzień bez dobrej gorącej kawy. Ale teraz, najnowsze generacje ekspresów do kawy na kapsułki prowadzą do nadprodukcji nienadających się do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, wobec czego producenci nadal nie oferują ekologicznego rozwiązania poza firmą CoffeeB. Wyobraźcie sobie bardziej zrównoważoną alternatywę z jednorazowymi ekologicznymi kulkami kawy.

Ponowne przemyślenie kapsułki

Kapsułka z kawą została wynaleziona w Szwajcarii w 1976 roku. Była to genialna innowacja, której sukces przerodził się w globalny problem środowiskowy. Każdego roku wyrzucane są miliardy kapsułek. Teraz, czterdzieści lat później, Szwajcaria znalazła rozwiązanie w nowym, rewolucyjnym pomyśle: najbardziej zrównoważonym systemie kapsułek na świecie, który eliminuje samą kapsułę.

Czytaj: Październik miesiącem seniorek i seniorów w Poznaniu!

Brzmi znacznie łatwiej niż jest w rzeczywistości

„Opracowanie systemu kapsułki bez kapsułki brzmi trochę jak lądowanie na Księżycu bez podróży kosmicznych. To w zasadzie niemożliwe” – skomentował członek zespołu CoffeeB.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ale badacze i programiści doskonale wiedzą, że wiele rzeczy wydaje się niemożliwych, dopóki ich nie zrobisz. Zespół rozpoczął więc burzę mózgów i eksperymentowanie z szeroką gamą składników i technologii. Wkrótce połączyli siły z trzema inżynierami, którzy wpadli na nowy pomysł systemu bez kapsułek i wspólnie zoptymalizowali koncepcję.

Kilka lat później byli wreszcie gotowi do wprowadzenia na rynek kulki kawy w 100% kompostowalnej. Cienka folia ochronna składająca się w całości z surowców pochodzących z naturalnych źródeł zapewnia, że kawa zachowuje pełny aromat. Starannie dobrane kawy, wieloletnie doświadczenie palenia Café Royal i umiejętnie zbilansowane mieszanki zapewniają niezrównane doznania kawowe.

Źródło: CoffeeB

Jeden zespół, wiele prób

Zwodniczo prosta koncepcja Kawowej Kulki to efekt ogromnej wyobraźni, pracy zespołowej i odwagi. I oczywiście wiele nieudanych prób. „Próbowaliśmy niezliczonych pomysłów, zawiedliśmy niezliczoną ilość razy, ale zawsze wstawaliśmy i próbowaliśmy ponownie” – wspomina jeden z członków zespołu.

Pomimo niepowodzeń nigdy nie stracili z oczu swojej wizji dokonania pozytywnej zmiany dzięki systemowi bez kapsułek.

Premiera: wrzesień 2022

6 września 2022 roku, dyrektor generalny Migros Fabrice Zumbrunnen zaprezentował publicznie CoffeeB. Produkt jest początkowo dostępny w Szwajcarii i Francji, ale już wiele innych krajów wyraziło zainteresowanie CoffeeB. Ekspansja do Niemiec planowana jest na 2023 rok. Data planowanego startu firmy w Stanach Zjednoczonych nie została jeszcze ustalona.

Szwajcarska firma oferuje maszynę specjalnie zaprojektowaną do tych małych brązowych kulek zawierających zmielone ziarna kawy, których skorupa wykonana jest z wodorostów. Po użyciu kulki kawy mogą łatwo kompostować i rozkładać się w ciągu zaledwie kilku tygodni, w zależności od wilgotności otoczenia. Przy zakupie dostarczany jest przewodnik, który zawiera porady, jak skutecznie je poddać recyklingowi lub jak używać nawozu po zakończeniu kompostowania.

Kawa pochodzi z rolnictwa ekologicznego, a maszyna została wykonana częściowo z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeśli chodzi o konserwację kulek, może trwać do 3 miesięcy po otwarciu opakowania, pod warunkiem, że są one przechowywane w suchym miejscu w temperaturze pokojowej lub w lodówce.

„Kawowe Kulki są kompatybilne tylko z ekspresem Coffee B Globe, ponieważ musieliśmy opracować zupełnie nową technologię parzenia” – powiedziała Caroline Siefarth, która kierowała pięcioletnim procesem badawczo-rozwojowym dla CoffeeB. „To zupełnie inny system niż dotychczasowe kapsułki z kawą”.

W zależności od produktu każda kulka zawiera od 5,3 do 5,9 gramów czystej kawy mielonej palonej przez szwajcarską markę Café Royal. Kubki, które powstają z jednej zaparzonej kulki, mają objętość od 40 do 110 mililitrów. Firma wprowadza na rynek osiem różnych mieszanek kawy.

Maszyna jest obecnie dostępna na stronie CoffeeB za 179 euro (851 zł). Do każdego pierwszego zakupu dołączone jest pudełko na kawę o wartości 20 euro (95 zł). Jeśli chodzi o dolewki, 9 kulek marki Café Royal kosztuje około 3,50 euro (17 zł), co stanowi równowartość 9 filiżanek kawy.

Wierzymy, że nasz system bezkapsułek to przyszłość kawy porcjowanej i że regularne systemy aluminiowych i plastikowych kapsułek będą stopniowo wycofywane” – powiedział Frank Wilde, szef CoffeeB i były dyrektor Nespresso.

„Powód jest prosty: CoffeeB rozwiązuje problem marnowania kapsułek i smakuje tak samo dobrze jak tradycyjna kawa w kapsułkach. Transformacja zajmie jednak trochę czasu i, podobnie jak w przypadku samochodów elektrycznych, radykalna zmiana nie nastąpi z dnia na dzień”.

Czytaj: Kupi Khop – odwrócona kawa z Indonezji

Źródło: CoffeeB

Misja CoffeeB

Szwajcarzy chcą pozbyć się odpadów kapsułek. Zrobią to dzięki rewolucyjnemu, zrównoważonemu systemowi kawy, który oferuje niezrównane wrażenia z kawy i niezwykle prostą obsługę.

O co chodzi z odpadami kapsułek?

Każdego roku na całym świecie sprzedaje się miliardy aluminiowych i plastikowych kapsułek. Większość z nich, około 70%, jest wyrzucana po użyciu. Każdego roku tworzy to ponad 100 000 ton odpadów kapsułek. Odpady te obciążają zasoby naturalne planety i są całkowicie niepotrzebne. Kawowa Kulka jest całkowicie wolna od aluminium i plastiku, i jest w 100% kompostowalna.

CoffeeB ma wszystko, czego potrzebuje idealna kawa i nic więcej: najlepsze ziarna, palone i zmielone do perfekcji. Jest to kawa premium sprasowana w kulkę.

Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB

Źródło: CoffeeB

Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB
Źródło: CoffeeB