101-letnia kobieta zaadoptowała najstarszego kota ze schroniska

0
344
Zdjęcie: Humane Society of Catawba County

Koty zazwyczaj żyją do około 16 roku życia, ale jest jeden kot ze schroniska o imieniu Gus, który jest sprzeczny ze statystykami. Ma 19 lat, jest zdrowy i rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swoim życiu.

Gus został w zeszłym miesiącu zabrany do schroniska dla zwierząt Humane Society of Catawba County (HSCC) w Północnej Karolinie, po tym, jak jego poprzedni właściciel nie mógł już się nim opiekować z powodu zmiany obowiązków zawodowych.

Schronisko dla zwierząt prawdopodobnie myślało, że Gus dożyje tam swoich ostatnich dni, ale stary kot znalazł „idealną partnerkę”, 101-letnią Penny.

Rodzina Penny szukała starszego kota, który dotrzymałby towarzystwa 101-letniej kobiecie.

„Rodzina osoby adoptującej skontaktowała się z nami, prosząc o adopcję najstarszego kota dla ich matki” – wyjaśniła Jane Bower, dyrektor wykonawczy HSCC.

„Niedawno straciła kota i chociaż dali jej wypchanego kota, nie była zadowolona, ponieważ ten nie mruczał”.

Czytaj: Więźniowie opiekują się kotami ze schroniska

Biorąc pod uwagę wiek zarówno Gusa, jak i Penny, schronisko dla zwierząt początkowo wahało się z adopcją. Jednak gdy rodzina Penny potwierdziła, że zaopiekuje się kotem w imieniu swojej matki, nie było powodu, aby nie spróbować, i adopcja została szybko sfinalizowana. Nie było powodu do zmartwień — Gus od razu się zadomowił.

„Nasze serca są szczęśliwe po tej pięknej adopcji” – napisało schronisko HSCC na Facebooku. „Nasz 19-latek (133 lata w wieku ludzkim) znalazł kochające ramiona swojej nowej mamy, która jest w dojrzałym, młodym wieku 101 lat”.

„Gratulacje Gus! Życzę ci najlepszych dni, oglądania wiewiórek i dzielenia się miłością i mruczeniem!” – dopisał zespół.

Podnosząca na duchu historia Gusa i Penny pokazuje, że nigdy nie jest się za starym, by poznać nowego przyjaciela.

Czytaj: Nagrodzono poznańskie schronisko dla zwierząt

To jest 19-letni Gus. Był najstarszym kotem w schronisku, dopóki nie został adoptowany przez 101-letnią kobietę o imieniu Penny.

Zdjęcie: Humane Society of Catawba County

Teraz spędza dni oglądając wiewiórki i przytulając się do Penny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Humane Society of Catawba County

Humane Society of Catawba County: Strona internetowa | Facebook | Instagram