106-latek skoczył ze spadochronem. Został rekordzistą!

0
118
Alfred “Al” Blaschke pobił rekord Guinnessa. Skoczył ze spadochronem w wieku 106 lat. Był to jego trzeci skok w życiu. (zdjęcie: Guinness World Records, x)

106-latek skoczył ze spadochronem i został najstarszą osobą na świecie, która tego dokonała.

Alfred „Al” Blaschke (ur. 4 stycznia 1917 roku) z Teksasu w USA oficjalnie odzyskał status najstarszej osoby na świecie, która skoczyła ze spadochronem w tandemie.

„Al” w chwili skoku miał 106 lat i 327 dni – ponad trzy lata więcej niż poprzednia rekordzistka.

Po raz pierwszy „Al” pobił rekord w 2020 roku, w wieku 103 lat, kiedy wyskoczył z samolotu na wysokości 4000 metrów, aby uczcić ukończenie college’u przez swoich wnuków bliźniaków.

„To było moje marzenie […] Nigdy nie myślałem, że będę tu tak długo” – powiedział wówczas „Al”.

To był jego drugi skok ze spadochronem w historii; jego pierwszy skok miał miejsce trzy lata wcześniej, w jego setne urodziny.

„Al” zdecydował się na swój ostatni skok ze spadochronem po tym, jak w 2022 roku jego rekord został pobity przez Szwedkę Rut Linnéa Ingegärd Larsson, która miała 103 lata i 259 dni.

CZYTAJ: 17-letnia pilotka ustanowiła rekord w samodzielnym locie dookoła świata

Alfred “Al” Blaschke. (zdjęcie: www.guinnessworldrecords.com)

Dołączył do niego gubernator Teksasu Greg Abbott, który zgodził się skoczyć ze spadochronem wraz z Alfredem. Panowie poznali się, kiedy „Al” po raz pierwszy pobił rekord.

Zła pogoda i problemy z harmonogramem spowodowały czterokrotne przełożenie skoku, ale rankiem 27 listopada 2023 roku „Al” i gubernator Abbott przygotowali się i weszli na pokład samolotu.

Zabrano ich na wysokość 3000 metrów, gdzie każdy dołączył do swoich doświadczonych instruktorów i opuścili samolot, aby móc swobodnie spadać.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Hubert Hurkacz w ćwierćfinale! Wspaniałe widowisko w Rzymie

Alfred “Al” Blaschke. (zdjęcie: www.guinnessworldrecords.com)

Z dołu Alfreda obserwowały wszystkie jego dzieci i wnuki, a także różni przedstawiciele mediów i urzędnicy rządowi.

Główny spadochron Alfreda został otwarty na wysokości 1500 metrów, po czym „Al” zaczął bezpiecznie lądować wraz ze swoim instruktorem.

Po złapaniu oddechu, „Al” uścisnął dłoń gubernatorowi Abbottowi i pogratulował mu pierwszego skoku spadochronowego.

„Al” powiedział obecnym dziennikarzom: „Jeśli myślisz, że nie dasz rady, po prostu nie doceniasz siebie. Każdy jest w stanie zrobić więcej, niż mu się wydaje. Musisz tylko podjąć decyzję, że spróbujesz”.

CZYTAJ NA F7SPORT.PL – Gwiazda Bayeru skłania się ku opuszczeniu klubu latem