11-latek ma dyplom z fizyki i planuje uczynić ludzi nieśmiertelnymi

0
471
Laurent Simons na plaży. Zdjęcie: laurent_simons / Instagram

To cudowne dziecko uzyskało tytuł licencjata z fizyki na Uniwersytecie w Antwerpii, po pomyślnym ukończeniu trzyletniego kursu w ciągu jednego roku, jednocześnie biorąc dodatkowo udział w kursach magisterskich

Czasami ludzkość przewyższa samą siebie.

To mądre dziecko w wieku 11 lat zyskało status jednego z najmłodszych absolwentów college’u po zdobyciu tytułu licencjata z fizyki na belgijskim Uniwersytecie w Antwerpii.

Laurent Simons ukończył studia w ciągu jednego roku z najwyższym wyróżnieniem.

Pochodzący z belgijskiego miasta Ostenda, Laurent Simons zdobył większe wyróżnienie niż inni studenci po ukończeniu studiów z zadziwiającą liczbą 85%, oprócz tego, że ukończył kurs w ciągu zaledwie jednego roku, w przeciwieństwie do konwencjonalnych trzech lat, jak wszyscy inni.

Simons mógł ukończyć studia w jeszcze młodszym wieku, ale w 2019 roku porzucił holenderski uniwersytet w Eindhoven w wieku dziewięciu lat. To dlatego, że urzędnicy nie zgodzili się na jego ukończenie, dopóki nie osiągnął wieku 10 lat 26 grudnia.

„Tak naprawdę nie obchodzi mnie, czy jestem najmłodszy […] chodzi o zdobywanie wiedzy” – powiedział Simons w raporcie holenderskiej gazety De Telegraf.

„To pierwszy element układanki w moim celu, jakim jest zastąpienie części ciała częściami mechanicznymi. Moim celem jest nieśmiertelność. Chcę być w stanie zastąpić jak najwięcej części ciała częściami mechanicznymi. Wytyczyłem sobie drogę do tego celu. Fizyka kwantowa — badanie najmniejszych cząstek — to pierwszy element układanki”.

Simons dodał, że zdobywanie i stosowanie wiedzy to jego główne cele w życiu, z których drugie będzie wymagało pracy z najlepszymi profesorami, jakie ma do zaoferowania współczesny świat. Ale, co dziwne, chce też „zajrzeć do ich mózgów i dowiedzieć się, jak myślą”.

Uniwersytet w Antwerpii potwierdził jego dyplomy i wyróżnienia, mówiąc: „Simons od marca 2020 roku studiuje na studiach licencjackich z fizyki, a teraz ukończył je z wynikiem 85%, co jest najwyższym wyróżnieniem”, powiedział rzecznik Uniwersytetu w Antwerpii.

Ten chłopiec jest geniuszem i ma przed sobą świetlaną przyszłość w fizyce

„W tym roku Simons wziął również udział w kursach z programu magisterskiego. Po lecie oficjalnie rozpocznie studia magisterskie” – dodał rzecznik.

Po odejściu Simonsa z Eindhoven, jego tata, Alexander Simons, twierdził, że uczelnia skrytykowała go za zbyt duże zainteresowanie mediów”.

„Jeśli dziecko potrafi dobrze grać w piłkę nożną, wszyscy uważamy, że zainteresowanie mediów jest duże” – powiedział ojciec Simonsa, Alexander Simons, w raporcie holenderskiej gazety De Volkskrant. „Mój syn ma inny talent. Dlaczego nie miałby być z tego dumny?”

W tym momencie, konto na Instagramie, którego rodzina Simons używa do prezentowania działań swojego mądrego syna, ma ponad 71 000 obserwujących, co oznacza, że rodzina prawdopodobnie nie będzie miała problemów z rozwijaniem marki chłopca, nawiązywaniem kontaktów z podobnie myślącymi profesorami i gwarantując, że ma wszelkie możliwe możliwości, jakich może chcieć początkujący fizyk w świecie po koronawirusie.

Czytaj: Ławka z przebojami Wodeckiego pod Wawelem

Mamy nadzieję, że Laurent Simons zostanie następnym Einsteinem lub Stephenem Hawkingiem i będzie wystarczająco utalentowany, aby zrewolucjonizować nasze rozumienie wszechświata i pogłębić nasze zrozumienie świata, w którym żyjemy.

johannesfloe.com – Art to remember