11-letni nigeryjski chłopiec otrzymał międzynarodowe stypendium taneczne po tym, jak zatańczył w błocie

0
786

Taniec 11-letniego chłopca w deszczu poruszył serca milinów widzów. Anthony Madu z Nigerii zdobył dzięki temu stypendium American Ballet Theatre i będzie mógł trenować w prestiżowym zespole baletowym w Nowym Jorku.

Chłopiec od zawsze marzył, aby tańczyć w balecie. Swoje umiejętności nagrał telefonem i zamieścił w Internecie.

Na nagraniu widzimy chłopca, który tańczy boso. Jego hipnotyzujące oddanie i ruchy wzruszyło wielu internautów. Na tle gwałtownie padającego deszczu każdy szybki krok Madu i miarowe skręty – na solidnym betonie – wywołują u widza uczucie inspiracji i radości.

Pomimo dorastania w kulturze, która nie pochwala występowanie chłopców w balecie, oraz planów rodziców, którzy chcą, aby Anthony został księdzem, chłopczyk nigdy nie potrafił zrezygnować ze swojej prawdziwej pasji: tańca.

„Kiedy tańczę, czuję się jakbym był na szczycie świata” – powiedział w wywiadzie dla Reuters.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Nagranie obejrzało już ponad 15 milionów ludzi i przyciągnęło uwagę, i pochwały wielu znanych osób, np. od laureatki m.in. Oscara i Złotego Globu aktorki Violi Davis.

Davis zamieściła film z chłopcem na swoim profilu na Twitterze. „Przypomina mi o pięknie mojego ludu. Tworzymy, wzbijamy się, wyzwalamy pasję i miłość… mimo brutalnych przeszkód, które przed nami postawiono! Nasz lud potrafi latać!!!” – napisała czarnoskóra aktorka. 

Na nagranie zwróciła uwagę również szczególnie ważna postać: Cynthia Harvey, dyrektor artystyczna nowojorskiego American Ballet Theatre Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance.

Harvey była tak poruszona zapałem i wytrwałością tego chłopca, że zaoferowała mu pełne stypendium na trzytygodniowe letnie warsztaty taneczne prowadzone przez American Ballet Theatre. Chłopiec będzie mógł teraz trenować na deskach Amerykańskiego Teatru Baletowego w Nowym Jorku.

W 2021 roku Madu będzie odbywać stypendium w Stanach Zjednoczonych w Ballet Beyond Borders. Cjłopiec jest zachwycony otrzymywaniem wszelkiego wsparcia i możliwości, ale jest również przygotowany odpowiedzieć tym, którzy nadal negatywnie myślą o jego miłości do baletu.

Czytaj: Ta dziewczynka z Nigerii zachwyca swoim naturalnym pięknem

Anthony Mmesoma Madu to 11-letni nigeryjski tancerz baletowy, który na co dzień walczy ze stereotypami kulturowymi i płciowymi.

leapofdanceacademy

Jest jednym z zaledwie 12 uczniów w akademii tańca i widać, że jest wschodzącą gwiazdą.

leapofdanceacademy

Świat mógł zobaczyć jego niesamowity talent dzięki temu urzekającemu nagraniu, kiedy tańczy balet w deszczu:

Dzięki występowi młody tancerz otrzymał międzynarodowe stypendium taneczne w ABT Jacqueline Kennedy Onassis School of Dance w Nowym Jorku.

leapofdanceacademy

Leap of Dance Academy: Facebook | Instagram | GoFundMe

Czytaj: Taniec na ulicach Montrealu.