11 obrazków, które pokazują ogromną różnicę między przeszłością, a teraźniejszością

0
710

Każde pokolenie ma własnego doradcę w wychowywaniu dzieci.

Zobaczcie 11 obrazków, które pokazują duże różnice między przeszłością, a teraźniejszością.

1. Macierzyństwo dawniej i teraz

Dawniej macierzyństwo zmuszało matki do szukania pomocy w społeczeństwie, zwłaszcza u mam i cioć. Współczesne matki korzystają z Google, aby wiedzieć, jak wychowywać dzieci. Robią to tak, jak chcą. Tak więc wujek Google jest ich prywatnym doradcą.

2. Zrywanie przyjaźni dawniej i teraz.

Przyjaciele często zachowują się tak, że może ci się to nie spodobać. Gdy dodatkowo widzisz, że tacy przyjaciele nie zmieniają swojego zachowania pomimo szczerej rozmowy, to znak, że nadszedł czas, aby zerwać znajomość. Dawniej musiało wszystko odbywać się osobiście, dziś wystarczy, że taką osobę usuniesz ze znajomych na Facebooku lub zablokujesz. Wszyscy żyją online.

3. Dzisiaj żyjemy w ciągłym pośpiechu i nie mamy czasu na czekanie.

W przeszłości, zanim każdy z nas miał urządzenia mobilne, nie widzieliśmy problemów, żeby czekać cały tydzień na następny odcinek ulubionego programu telewizyjnego lub serialu. Dziś już tak nie jest. Większość ludzi korzysta teraz ze ze swoich urządzeń mobilnych zamiast telewizji. Nie chcemy czekać aż 7 dni na następny odcinek ulubionego serialu.

4. Dzieci nadal chodzą do szkoły, ale wiele się tam zmieniło.

Wcześniej, gdy dziecko wracało ze szkoły, rodzic pytał je o to, jak się zachowywało się w szkole, czy było grzeczne w stosunku do nauczyciela. Sytuacja zmieniła się i rodzice nie dbają o zachowanie swoich dzieci. Rodzice zrzucają całą odpowiedzialność wychowania na nauczycieli, a w domu pytają, czy nauczyciel w szkole zachowywał się należycie. Wysoce niedopuszczalne.

5. Metoda wychowywania dzieci „marchewka i kij” nadal działa, po prostu zmieniła się „marchewka i kij”.

Kiedyś, żeby dziecko zaczęło zachowywać się grzecznie, rodzic musiał powiedzieć, że za karę maluch ma usiąść w kącie na parę minut. Obecnie świat się zmienił, a Internet przejmuje świat. „Idź do kąta, Wi-Fi tam nie działa” zdecydowanie zadziała na dziecko.

Czytaj: Rzeczy, które robił każdy z nas, gdy jeszcze internet nie opanował świat

6. Technologia również drastycznie się zmienia i możemy jedynie zgadywać, co nas czeka w przyszłości.

Akcesoria do słuchania muzyki również przez lata się zmieniały. Przed 2002 rokiem, aby posłuchać muzyki, musieliśmy przywiesić sobie odtwarzacz CD do talii. W 2007 roku całe narzędzie zostało przymocowane do dużych słuchawek, co wyglądało dość zabawnie. W 2019 roku zaprzyjaźniliśmy się z bezprzewodowymi słuchawkami. Czy potrafisz zgadnąć, jak będziemy słuchać muzyki w 2029 roku?

7. Na szczęście nasze zwierzaki są tak samo kochane jak dawniej. Po prostu zmieniają się rzeczy, które sprawiają, że czują się szczęśliwsze.

Wcześniej nasze zwierzęta domowe spały głównie w ciasnych zakątkach domu. Czuły się szczęśliwe i bezpieczne, gdy mogły poleżeć wśród ciepłych kaloryferów. Teraz zwierzęta mogą się ogrzać wokół elektroniki.

8. Dawniej ktoś miał 2-3 pary butów i to w zupełności wystarczało na wiele, wiele lat.

Wcześniej buty były tak mocne, że jak zostały zakupione, to po dziesięciu latach nadawały się jeszcze do użytkowania. Co się zmieniło? Obecne buty są tak produkowane, że zaledwie po roku już się nie nadają do niczego.

9. Możesz teraz pożyczać wszystko – nawet rzeczy niematerialne…

W przeszłości sąsiedzi pożyczali sobie sól, cukier lub mąkę. Teraz wszystko się szybko zmienia. Ludzie pożyczają od siebie nie tylko rzeczy materialne. Bywa, że proszą o hasło do Wi-Fi.

10. Relaks na świeżym powietrzu także się zmienił.

W przeszłości, kiedy małżeństwo podjęło decyzję, że to dobry czas na odkrywanie natury, pakowało się całą rodzinę i wędrowało się w odległe obszary. Przygotowało się termos z gorącą herbatą i szło się w drogę. Dziś wszyscy podróżują samochodami. Całą rodziną można wynająć kampera i wyruszyć w męczącą podróż…

11. Dawniej życie nie było łatwiejsze, ale zdecydowanie było zabawniejsze!

Wcześniej wystarczyło naładować akumulator przed tygodniową podróżą. Umysł żony był spokojny, a mąż bezpieczny, gdy akumulator został w pełni naładowany. Ale teraz umysł żony nie odpoczywa, nawet jeśli mąż ładuje wszystkie urządzenia, takie jak telefon, zegarek, kluczyki do samochodu i samochód, idąc tylko do sklepu. Co właściwie jest nie tak?

Źródło: www.healthy-woman-mag.com

Czytaj: W SZCZECINIE POWSTAJE PIERWSZY W POLSCE ZIELONY WIEŻOWIEC