11 osób z modelingu, które udowadniają, że nie ma już standardów piękna

0
630

Wiara w siebie to jedna z najpiękniejszych cech, jakie człowiek może sam sobie dać. A supermodelki doskonale o tym wiedzą.

Weźmy na przykład Armine Harutyunyan. Pomimo tego, że ludzie dyskutują o jej niekonwencjonalnym wyglądzie, uwierzyła w siebie i stała się pierwszą ormiańską modelką, która kiedykolwiek chodziła po wybiegu dla Gucci.

A dziś zdecydowanie nie musisz być w rozmiarze 0, żeby być ukochaną modelką – Katya Zharkova jest tego dowodem, jej zdjęcia znajdziesz poniżej. Próbujemy powiedzieć, że nie pozwól, aby opinie innych ludzi określały, kim jesteś.

Dlatego chce się z Tobą podzielić tymi 11 osobami ze świata modelingu, które przełamały stereotyp piękna i stały się inspiracją dla ludzi na całym świecie. Na końcu tego artykułu mamy dla Ciebie fajny bonus.

1. Ellia Sophia

Źródło: Instagram
© Jonas Gustavsson/Sipa USA/East News© Jonas Gustavsson/Sipa USA/East News

Ellia Sophia, urodzona jako Ellia Sophia Coggins, zdecydowanie wyróżnia się niezwykłą urodą. Jej duże, szerokie oczy i małe, opuchnięte usta przypominają o wspaniałym okresie minionej epoki Hollywood, ale Sophia zdecydowanie wie, jak podkreślić swoje najlepsze cechy.

Ellia to modelka o ugruntowanej pozycji z wieloma występami w gazetach i na wybiegu. Była jedną z modelek kampanii kosmetycznej Gucci 2019, w której celebruje się niedoskonałości, razem z Dani Miller, Achok Majak i Mae Lapres.

2. Jacalyn “Jacky” O’Shaughnessy

Źródło: Instagram

Ta siwowłosa piękność pokazuje, że nie trzeba mieć 20 lat, aby przetrwać w tej branży. Dla Jacky O’Shaughnessy wiek to tylko liczba, a ona wstrząsnęła niektórymi z najsłynniejszych wybiegów na świecie. Oprócz modelowania Jacky jest także aktorką.

Czytaj: Pokaz domu mody Dior w ruinach pałacu w Marrakeszu!

3. Bera Ivanishvili

Źródło: Instagram

Bera Ivanishvili, lub po prostu Bera, to gruziński piosenkarz i model. Łamie też standardy piękna, pokazując, że przyjął albinizm i jest dumny z tego, kim jest. Nie jest jedynym albinosem w rodzinie, Bera często robi sesje zdjęciowe razem ze swoim bratem Tsotne, który wygląda jak jego kopia.

Czytaj: Pokaz mody męskiej Vivienne Westwood na Paris Fashion Week. Gdzie ci mężczyźni?!

4. Katya Zharkova

Źródło: Instagram

Katya Zharkova pokazuje wszystkim kobietom na świecie, że one też … mogą być modelkami. Katya to białoruska modelka plus size i aktorka. Swoją sylwetkę przyjmuje z dużą pewnością siebie i jest prawdziwym promotorem przeciętnej sylwetki, przełamując stereotyp modelek o rozmiarze 0.

5. Deborah Moreno

Źródło: Instagram

Deborah Moreno jest modelką z Holandii, a stan jej skóry, bielactwo, nie przeszkodził jej w udanej karierze modelki. Jest odważna, piękna i pewna siebie, i uczy inne kobiety, jak doceniać swoje piękno, cokolwiek by to było.

johannesfloe.com – Art to remember

6. Melody Mikél

Źródło: Instagram

Ta amerykańska modelka pokazuje światu, że piegi są równie naturalne i piękne. Rozwinęła niesamowitą karierę i jest prawdziwą inspiracją dla każdego, kto podziela jej cechy.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

7. Nathan Westling

Źródło: Instagram
Źródło: Instagram

Nathan Westling, dawniej znany i urodzony jako Natalie Westling, to uznana amerykańska modelka, która brała udział w pokazach dla dużych marek, takich jak Marc Jacobs, Prada, Christian Dior, Chanel czy Vera Wang. W 2019 roku zmieniła płeć i publicznie ujawniła się jako mężczyzna trans płciowy i jest zdecydowanie inspirującym wzorem do naśladowania dla każdego, kto zmaga się ze swoją tożsamością.

8. Reshma Qureshi

Źródło: Instagram

Reshma Qureshi jest prawdziwą inspiracją dla wszystkich kobiet, które dzielą się jej historią. Chodziła po wybiegu podczas New York Fashion Week w 2016 r., a jej pewność siebie podnosi na duchu ludzi na całym świecie. Ta indyjska modelka jest również vlogerem i aktywistką przeciw kwasowi, ma potężny głos i zwraca uwagę na sprawy takie jak jej.

9. Marjan Jonkman

Źródło: Instagram

Marjan Jonkman to zdecydowanie modelka, której nie widać na co dzień. Marjan pochodzi z Holandii i została odkryta na Instagramie. Teraz jest na liście 50 najlepszych modelek na całym świecie. Jest uważana za nietypową przez wielu projektantów, którzy potrafią czynić cuda z kobiecymi, męskimi lub neutralnymi ubraniami.

10. Armine Harutyunyan

Źródło: Instagram

Armine Harutyunyan to pierwsza modelka z Ormian, która pojawiła się na pokazie mody Gucci. Po tym była także w centrum zawstydzającego ciała epizodu we Włoszech, gdzie ludzie debatowali nad jej niekonwencjonalnym wyglądem. Niektórzy powiedzieliby, że nie wpisuje się w zwykły „kanon” modelki, ale podziwiamy Armine za to, że jest pewna swojej atrakcyjności i pokazuje światu, jaka jest naprawdę piękna.

11. Oyku Bastas

Źródło: Instagram
© Fotogramma/ANDBZ/ABACA/EAST NEWS© Jonas Gustavsson/Sipa USA/East News© AFP/EAST NEWS

Oyku Bastas to kolejna modelka, której nie widać na co dzień w magazynach o modzie. To nie powstrzymało jej przed kwitnącą karierą w świecie modelek. Jest także pierwszą turecką modelką, która pojawiła się w programie Gucci.

BONUS: Shudu Gram

Źródło: Instagram

Drodzy czytelnicy F7, poznajcie Shudu Gram. Możecie myśleć, że jest tak prawdziwa, na jaką wygląda, ale w rzeczywistości Shudu nie istnieje. Jest pierwszą na świecie cyfrową supermodelką.

Źródło: Instagram

Chociaż nie jest prawdziwą osobą, jej konto na Instagramie ma ponad 211 tysięcy obserwujących i prowadziła kampanie dla znanych marek, takich jak Balmain, Ferragamo czy Samsung. Zdecydowanie uważamy ją za cyfrową piękność.

Szybkie przeanalizowanie powyższej listy pokazuje dwie wspólne cechy: wszyscy wierzą w siebie i przyjmują swoje „niezwykłe” cechy. Nadal uważamy, że najpiękniejszą cechą jest … pewność siebie. Co oznacza dla Ciebie piękno? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzu.