11 produktów, które warto spożywać w przypadku stwierdzenia anemii

0
796
zdjęcie: pixabay.com

Anemia inaczej niedokrwistość to choroba, w której występują zaburzenia związane z czerwonymi krwinkami i ilością hemoglobiny – czerwonego barwnika krwi. Niski poziom hemoglobiny to sygnał ostrzegawczy wysyłany przez nasz organizm. Jedną z głównych przyczyn tej dolegliwości jest niedobór żelaza. Co powinniśmy jeść w przypadku stwierdzenia niedokrwistości?

Objawy anemii często są tłumaczone przez nas jako przepracowanie i zmęczenie.

Objawy anemii:

Stajemy się osłabieni, nawet po odpoczynku doznajemy uczucia zmęczenia, mamy zawroty głowy, występuje bladość skóry (nasze wargi stają się bledsze), włosy są łamliwe, przesuszone, wypadają nam, paznokcie się rozdwajają. Mamy problemy z pamięcią i koncentracją, występuje kołatanie serca (często to tłumaczymy nerwicą), mamy skłonności do depresji, jesteśmy senni. Trzeba być czujnym, aby nie przegapić anemii, ponieważ wbrew pozorom to poważna choroba.

Masz anemię? Te produkty zwiększą poziom żelaza we krwi

1. Pomidory –  surowe, duszone, suszone.
2. Pestki z dyni
3. Suszone morele
4. Owoce morza (najbardziej ostrygi) oraz ryby.
5. Wątróbka
6. Czerwone mięso
7. Buraki
8. Kaszanka
9. Kasza gryczana
10. Jajka
11. Warzywa strączkowe – groch, biała fasola, soja

dodatkowo poleca się jeść takie produkty: z mięsa – wątroba wieprzowa, mięso wołowe (nerki i serce), mięso indycze i kurze, czarny salceson, z warzyw i owoców – natka pietruszki, rokitnik, acerola, czarna porzeczka, cytrusy (szczególnie pomelo), papryka oraz ciemne pieczywo, płatki owsiane, kasze gruboziarniste.

Anemię możemy łatwo wyleczyć, jednak niezbędna jest do tego odpowiednia dieta. Odpowiednio przygotowane potrawy mogą być naprawdę bardzo smaczne. Oczywiście, możemy łykać witaminy, ale złe odżywianie zawsze będzie mieć wpływ na nasze zdrowie. Zdrowe, pełnowartościowe produkty sprawią, że wyniki wrócą do normy, a my zaczniemy się naprawdę dobrze czuć.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Przeczytaj także: ODRA ZABIJA W EUROPIE. W TYM ROKU ZMARŁO JUŻ 37 OSÓB! – f7dobry.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl