11 różnych zaburzeń lub deformacji

0
522

Piękno jest różnorodne — nie ma konkretnej cechy, która może zakwalifikować kogoś jako pięknego lub brzydkiego.

Ludzie z różnymi zaburzeniami lub deformacjami mogą wreszcie pokazać swoje prawdziwe piękno za pośrednictwem swoich kont w mediach społecznościowych.

Zebraliśmy niektóre z najrzadszych cech, jakie kiedykolwiek znaleziono u ludzi i chcieliśmy zabrać Was w magiczną podróż z nami, abyście sami mogli się przekonać o co nam chodzi.

1. Albinizm

© Danil Golovkin / Facebook

Ta wspaniała modelka została sfotografowana w wieku 16 lat przez utalentowanego fotografa Danila Golovkina. Na pierwszy rzut oka wygląda jak porcelanowa lalka, ale w rzeczywistości cierpi na albinizm, rzadką chorobę genetyczną, w której dotkniętym nią osobom brakuje pigmentu w oczach, włosach i skórze.

Ta modelka nazywa się Nastya Kumarova i dzięki swojemu wspaniałemu wyglądowi ma bardzo udaną karierę modelki.

Instagram

Ten oryginalny model, również dotknięty albinizmem, nazywa się Sir Maejor Page, znany w mediach społecznościowych jako „The Minister of Justice”, który szturmem podbija świat filmu i aktorstwa. Dzięki swojemu wspaniałemu wyglądowi jego kariera kwitnie.

Czytaj: Zdjęcia największej na świecie rodziny albinosów

2. Zespół Ehlersa-Danlosa

Instagram

Sara Geurts wykorzystuje swoją kwitnącą karierę modelki, aby zwiększyć świadomość swojej rzadkiej choroby genetycznej zwanej zespołem Ehlersa Danlosa.

27-letnia modelka wykorzystuje swoją platformę, aby pokazać, co ten zespół robi z jej ciałem. Sarah nauczyła się z czasem, że jej skóra wygląda pięknie, wyjątkowo i obejmuje każdą jej część.

Zespół Ehlersa-Danlosa jest nazywany „niewidzialną chorobą” (ang. Invisible disease), ponieważ chorzy na pierwszy rzut oka wyglądają na zdrowych, a problemy z jakimi się zmagają na co dzień są niezauważalne.

Rzadko diagnozowany i słabo znany w środowisku medycznym zespół kojarzony jest zwykle z dużą gibkością i rozciągliwą skórą. Ten zespół to przede wszystkim hipermobilne stawy i rozciągliwa skóra.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

3. Dysplazja ektodermalna

Instagram
Instagram

Ta piękna 26-letnia modelka z Niemiec urodziła się z rzadką chorobą genetyczną zwaną dysplazją ektodermalną, która wpływała na strukturę jej twarzy.

Poprzez swoje pozytywne nastawienie i miłość do fotografii stała się inspiracją dla tysięcy osób, które ją podziwiają.

Czytaj: Robert Makłowicz na polu marihuany w okolicach Poznania

4. Anizokoria

Instagram

To nie jest sztuczka, którą ktoś może zrobić ze swoimi źrenicami – to tak naprawdę rzadka choroba zwana anizokorią, w której źrenice oczu są nierównej wielkości. Jedna działa prawidłowo, podczas gdy druga pozostaje w stałej pozycji.

5. Pokrzywka dermograficzna

Instagram

To może wydawać się bolesną próbą wykonania tatuażu 3D, ale w rzeczywistości jest to choroba skóry, która dotyka 2% populacji Ziemi, nazywana pokrzywką dermograficzną.

Pokrzywka dermograficzna, inaczej zwana pisaniem na skórze, powoduje podniesione pręgi po tym, jak czyjaś skóra została nawet lekko zadrapana. Pręgi zwykle znikają w ciągu 30 minut. Niektórzy ludzie wykorzystują stan swojej skóry do tworzenia tymczasowych dzieł sztuki i dzielenia się nimi ze światem.

6. Znamiona

Instagram

Większość ludzi dorasta gardząc swoimi znamionami i próbuje je usunąć, gdy nadarzy się okazja. Ale Cassandra, piękna tancerka, była w stanie dostrzec prawdziwe piękno w znamieniu pod jej okiem, co przyniosło jej karierę, w której nadal rozwija się do dziś.

7. Zespół Waardenburga

Instagram

Stef Sanjati jest sensacją YouTube, która znalazła się w centrum uwagi, kiedy opublikowała wideo o swoim zespole Waardenburga, mutacji genetycznej, którą odziedziczyła.

Ten stan charakteryzuje się różnym stopniem głuchoty, wadami strukturalnymi i zmianami pigmentacyjnymi. Ludzie, którzy mają ten stan, mają wspaniałe niebieskie oczy, które często są określane jako „lodowoniebieskie”.

8. Zespół kociego oka

Instagram

Ten piękny chłopiec, którego oczy wyglądają identycznie jak oczy dzikiego kota, cierpi na rzadkie zaburzenie chromosomalne zwane zespołem kociego oka.

Osoby z tym zaburzeniem mają różne wady rozwojowe, które wpływają na tęczówkę i uszy. Zaburzenie to nie jest dziedziczne, ale pojawia się losowo podczas formowania jaja przez całą ciążę.

9. Niezwykle długie nogi

Instagram

Ta piękna modelka Ia Ostergren, która podbiła serca setek tysięcy ludzi w mediach społecznościowych, ma najdłuższe nogi na świecie. Mają 108 cm długości i są nieproporcjonalne do reszty jej ciała.

Jednak to nigdy jej nie powstrzymało, pomimo nękania, z jakim zmagała się jako nastolatka ze strony innych dzieci. Nauczyła się akceptować swoje piękne nogi i uwielbia kulturystykę.

10. Argyria (Srebrzyca)

Daily Mail

Może to wyglądać na przypadek edycji w Photoshopie, ale w rzeczywistości jest to rzadki przypadek Argyrii.

Paul Karason cierpiał na ciężki przypadek zapalenia skóry i brał związki srebra, aby leczyć swój stan i zminimalizować skutki. Związki te reagują na światło tak jak melanina, ale zamiast opalać, srebrzą skórę. Niestety srebro nie rozprasza się, co oznacza, że srebrna skóra jest nieodwracalna.

11. Piękno brody

Instagram

Dakota Cooke, znana również na Instagramie jako Dakota the Bearded Lady, to 24-letnia performerka mieszkająca w Los Angeles. Ma rzadką chorobę zwaną hirsutyzmem, która powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej i nadmierny wzrost zarostu.

Dakota polubiła swoje piękno i niepowtarzalny wygląd, i stała się odnoszącą sukcesy artystką.