12 atrakcji turystycznych. Warto przemierzyć cały świat, aby je zobaczyć

0
596

Jeśli czujesz potrzebę zmiany na chwilę swojego życia lub pragniesz prawdziwej przygody, aby wstrząsnąć swoim światem, możesz zostawić wszystko za sobą i udać się na wspaniałą wycieczkę do innego kraju i odwiedzić atrakcję, którą jeszcze przed chwilą nie wyobrażałeś sobie, że faktycznie istnieje.

Chcę podzielić się z Wami 12 nie z tego świata atrakcjami, które mogą zmienić sposób, w jaki postrzegacie świat.

1.Most w Chinach na wysokości 152 metrów

Facebook

Jeśli szukasz więcej wrażeń i przygód w swoim życiu, ten podniebny most jest zdecydowanie dla Ciebie. Znajduje się w Chongqing w Chinach i każdego roku przeraża tysiące turystów. Każda osoba chodzi na wysokości 152 metrów, oczywiście wszyscy przed wejściem są ubezpieczeni. Uważaj jednak na swoje buty! Jeśli je zgubisz, ubezpieczenie ich nie pokryje. Poczuj dreszczyk emocji w parku rozrywki Wansheng Ordovician.

2. Hotel Tianzi Garden (Son of Heaven), Chiny

Ten naprawdę wspaniały widok to nie tylko kolejny chiński posąg. To jest hotel Son of Heaven w Langfang w Chinach.

Projekt tego fantastycznego budynku jest dokładną kopią trzech chińskich bogów szczęścia – Fu, Lu i Shaw, z których wszystkie są wykonane z chińskiej porcelany. Bóg Fu, centralna postać w czerwonym stroju, symbolizuje szczęście, Lou, stojący po prawej w zielonym stroju odpowiada za dobrobyt i bogactwo, a ostatni bóg, Shaw, jest symbolem zdrowia i długowieczności.

3. Haw Par Villa Gardens, Singapur

© depositphotos.com

Nie martw się, to nie jest przeklęty obraz, a jedynie wejście do parku rozrywki o nazwie Haw Par Villa Gardens w Singapurze. Znajduje się tu ponad 1000 posągów i 150 gigantycznych dioram przedstawiających sceny z chińskiej mitologii, folkloru, legend, historii oraz ilustracje różnych aspektów konfucjanizmu. To właśnie tu znajduje się ta gigantyczna maska Bao Zhenga, chroniąca park.

© Helen / Seniors Travel Blog

4. CN Tower, Kanada

Widok z wieży CN Tower w Ontario w Kanadzie zapiera dech w piersiach. Był to najwyższy wolnostojący budynek na świecie w latach 1976-2007 o wysokości 553,33 metra i jest symbolem miasta.

Jeśli uwielbiasz, gdy w Twoich żyłach płynie adrenalina, nie rezygnuj z wchodzenia na najwyższy punkt wieży CN. Możemy obiecać, że widok zapiera dech w piersiach.

5. Domy kostki w Holandii

© depositphotos.com

Czy chciałbyś całkowicie zmienić swoje wyobrażenie o tym, czym jest dom? Jeśli tak, musisz odwiedzić Cube Houses (Domy Kostki). Znany architekt, Pete Blom, zaprojektował te oryginalne domy w Rotterdamie w Holandii w 1984 roku, a dzięki ich jasnemu i niepowtarzalnemu projektowi stały się one znane na całym świecie w krótkim czasie.

Co jest takiego szczególnego w tych konstrukcjach według tysięcy fanów? Sekretem sukcesu holenderskiego architekta jest kąt sześciokąta, którego używa, pozwalając kostkom obracać się o około 45 stopni.

6. Urządzenie do wykorzenienia zła, Majorka

© Wikinger wiki / Wikimedia Commons

Kontynuując temat dziwnych i fantastycznych domów, oto najsłynniejsze dzieło innowacyjnego artysty konceptualnego Dennisa Oppenheima, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane na Biennale w Wenecji w 1997 roku. Urządzenie do wykorzenienia zła to 8-metrowy wiejski kościół zbudowany jak dom w Nowej Anglii, zanurzony w ziemi dzięki iglicy.

Jest to dość kontrowersyjna rzeźba. Dziś znajduje się przy Plaza de la Puerta de Santa Catalina w Palmie na Majorce.

7. Carhenge, USA

© depositphotos.com

Jeśli od dawna jesteś fanem dziwnych konstrukcji i zabytkowych samochodów, ten następny pomnik jest dla Ciebie.

Carhenge to kopia budowli Stonehenge, znajdującej się w Nebrasce w USA. Jest drastycznie inna od oryginału, ponieważ zamiast być wykonana z kamieni megalitowych, jest wykonana ze starych amerykańskich samochodów, które są pomalowane na szaro. Carhenge zostało zbudowane przez Jima Reyndersa w 1987 roku.

8. Szklany most, Chiny

flickr.com

Jeśli uważasz, że Twoje życie stało się nudne w ciągu ostatnich kilku miesięcy, możesz odwiedzić ten szklany most znany jako East Taiheng Glasswalk w Hubei w Chinach.

Chińscy architekci tym razem naprawdę przeszli samych siebie. Ten most jest nie tylko szklany (co już przyprawia o dreszcze), ale ma też przerażający efekt spękania. Więc wraz z uczuciem, że spadasz, zobaczysz, jak „pęka” ci most pod nogami.

Czytaj: Ten słynny wodospad w Chinach wygląda jak z filmu fantasy

9. Fontanna Charybdis w północnej Anglii

flickr.com

Fontanna Charybdis inspirowana jest zjawiskiem wiru wodnego.

Według mitologii greckiej na Morzu Sycylijskim były 2 syreny o imionach Charybdis i Scylla. Charybdis ukradła woły Herkulesa, a Zeus uderzył ją piorunem, co spowodowało wielki wirujący wir, który pochłonął wiele statków.

Ta historia zainspirowała Williama Pye do stworzenia cudownej fontanny, którą nazwał Charybdis. Woda porusza się po okręgu w przezroczystym akrylowym cylindrze i tworzy wir powietrza w środku wiru.

10. Waitomo, Nowa Zelandia

Imgur

Waitomo, które leży na jednej z największych wysp Nowej Zelandii, słynie z imponujących jaskiń wapiennych, które nie tylko same w sobie są piękne, ale są jeszcze bardziej wyjątkowe ze względu na liczne świetliki, które nazywają podziemne labirynty swoim domem. Tysiące malutkich owadów emituje fosforyzujące światło, tworząc surrealistyczne instalacje świetlne.

Jeśli chcesz poczuć się, jakbyś wkroczył w jakąś tajemniczą krainę magicznych stworzeń, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce.

11. Tęczowa fontanna na moście Banpo, Korea Południowa

flickr.com

Jeśli chcesz zobaczyć jedną z najpiękniejszych fontann na świecie, musisz odwiedzić Koreę Południową, ponieważ to tam znajdziesz najdłuższą fontannę mostową na świecie. 10 000 diod LED i 380 strumieni wody jest zaangażowanych w tę atrakcję wodną, która emituje 190 ton wody pod kolosalnym ciśnieniem. Woda jest pobierana bezpośrednio z rzeki Han. Pokazy fontann odbywają się codziennie od kwietnia do października.

Czytaj: 10 najbardziej niesamowitych fontann na świecie

12. Fontanna Swarovski Crystal Head, Austria

© depositphotos.com

Ostatnia, ale z pewnością nie najmniej ważna na tej liście, jest fontanna Swarovski Crystal Head w Innsbrucku w Austrii.

Fontannę wymyślił austriacki artysta Andre Heller. Wewnątrz budynku znajduje się Muzeum Swarovskiego, które jest wykonane w formie ogromnej głowy pokrytej trawą. Woda wspaniale wypływa z „ust” głowy, a „oczy” są wykonane ze szkła Swarovskiego.

Źródło zdjęć: depositphotos.comWikinger wiki / Wikimedia Commons

johannesfloe.com – Art to remember