12 ciekawych zdjęć obszarów ludzkiego ciała

0
340

Zaprawdę, piękno ludzkiego ciała nie ma granic! Jako dowód publikujemy te zdjęcia makro.

Zdjęcia te są kolorowe, ale w rzeczywistości wiele obiektów jest tak małych, że widzi je tylko mikroskop elektronowy z powiększeniem do 1 000 000 razy. I ta rozdzielczość jest porównywalna z długością fal świetlnych, a mikroskop nie może fizycznie zarejestrować żadnego koloru. Kolor na zdjęciu jest więc wytworem naukowej wyobraźni i Photoshopa.

Komórka tłuszczowa

Pozwól, że przedstawię Ci adipocyt – tak nazywa się komórka tłuszczowa. Przed Tobą biały adipocyt w modnym kolorze fuksji. Istnieje również tłuszcz brązowy („dziecięcy tłuszcz”), który bierze udział w produkcji ciepła. Ale to właśnie złogi białego tłuszczu skłaniają nas do zakupu karnetu na siłownię.

Pot

Ale ta podobna do wulkanu formacja gwarantuje miliardy producentom dezodorantów. Bo to jest gruczoł potowy. Takie gruczoły znajdują się na całej powierzchni ludzkiego ciała, z wyjątkiem głowy prącia, warg sromowych i łechtaczki (mówimy oczywiście o ludziach). Człowiek nosi na sobie 2-2,5 miliona gruczołów potowych.

Wszystkie fibryny organizmu

Przed nami jeden z najbardziej afirmujących życie obrazów na świecie – gojąca się rana!

Po lewej widać, jak krew wciąż stawia opór. Ale oporność jest bezużyteczna: stopniowo koaguluje i zamienia się w skrzepy fibryny. Więc teraz możesz sensownie używać wyrażenia „każdym włóknem Twojej duszy”.

Oko

I wreszcie ona, duma ludzkiego ciała, tęczówka oka! Tęczówka składa się z komórek pigmentowych, a także mięśni promieniowych, które rozszerzają źrenicę i mięśnie okrężne, które zwężają źrenicę. Przy okazji, o pigmentach. Ostateczny kolor oczu osoby kształtuje się dopiero w wieku 10-12 lat. Większość noworodków ma na początku oczy niebieskie.

Czytaj: Jesteś wyczerpana? Twoje ciało potrzebuje tych produktów

Zniszczony włos

Po co pokazywać piękną kobietę z jedwabistymi włosami w reklamie szamponu, kiedy można pokazać jeden zniszczony włos – a wszyscy natychmiast rzucą się na zakup środka? Tak, to włosy zniszczone przegrzaniem, o grubości 0,08 mm. Gorące urządzenia mogą podgrzać włosy do krytycznej temperatury – stracą cały płyn i zaczną się rozkładać.

Próchnica

Próchnica jest najczęstszą chorobą człowieka. Żadna osoba nie może uniknąć tego patologicznego procesu, który rozwija się w twardej tkance zębów. I tak próchnica wygląda z bardzo bliska.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Cząstki pyłu elementarnego

Tak wygląda kawałek ludzkiej skóry, na którym osiadł domowy kurz, który jest obecny w każdym domu, niezależnie od częstotliwości i dokładności czyszczenia.

Cud narodzin

Na zdjęciu widzimy cud narodzin. Dojrzałe plemniki, śmiejąc się głośno i popychając, pędzą, by opuścić miejsce ich powstawania – kanaliki nasienne jąder. Po drodze mieszają się z wydzielinami worków nasiennych i prostaty, tworząc plemniki.

Proces zapłodnienia komórki

Oto proces zapłodnienia komórki jajowej plemnikiem w pełnym toku. Teoretycznie powinniśmy pogratulować wojownikowi: przeżył wyścig śmierci. Zwiększona kwasowość pochwy jest szkodliwa dla plemników, a szyjka macicy jest wypełniona śluzem szyjkowym – to poważne przeszkody. Ogólnie droga nie jest krótka. Ale on zrobił to. Hurra…

Czytaj: Sezon morsów rozpoczęty. Gdzie skorzystasz z zimnej kąpieli we Wrocławiu?