12 listopada 2018 – dniem wolnym od pracy

0
650
zdjęcie: facebook.com/Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

W tym roku, 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Taką decyzję podjął Sejm poprzez głosowanie, które odbyło się wczoraj późnym wieczorem. W ten sposób mamy świętować w Polsce 100. rocznic odzyskania niepodległości. 

Projekt ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę trafił pod obrady Sejmu we wtorek. Wieczorem odbyło się głosowanie Sejmu RP. Posłowie PiS chcieli, aby ten dzień był wolnym od pracy i tak też się stało. W tym roku w poniedziałek 12 listopada nie pójdziemy do pracy.

„Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku” – czytamy w projekcie ustawy.

ZOBACZ TAKŻE: INDYWIDUALNE TABLICE REJESTRACYJNE – ZABAWNE PRZYKŁADY POLSKIEGO PRZYPAŁU – f7dobry.com 

Podjęcie decyzji w ekspresowym tempie

O przyjęciu projektu ustawy decydowano w ekspresowym tempie. Początkowo nie przyjęto wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu. Następnie, po wprowadzeniu 3 zmian przez Klub Prawa i Sprawiedliwości, Sejm przyjął projekt. Zgodnie z tymi poprawami tego dnia będą pracować publiczne szpitale i apteki.

  • 233 posłów głosowało ZA
  • 105 posłów było PRZECIW
  • 77 posłów WSTRZYMAŁO SIĘ OD GŁOSU

Oznacza to, że 12 listopada 2018 będzie dniem wolnym od pracy.  Ryszard Petru nie krył oburzenia podczas debaty.

– Czy to jest wiejskie wesele, że to ma tydzień trwać? Czy jest kraj na świecie, który buduje swoje bogactwo, świętując czy pracując? Nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych a jest na świętowanie? – mówił polityk w Sejmie.

Na nic nie zdały się te słowa – 12 listopada i tak będzie dniem wolnym.

„W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni” – czytamy w projekcie ustawy.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl