12 najmądrzejszych wskazówek, jakie kiedykolwiek usłyszysz

0
378
Zdjęcie: lifedeeper.ru

Poniżej prezentuję kilka fragmentów z książki Marka Aureliusza „Rozmyślania (do siebie samego)”. Mam nadzieję, że pomoże ci to uporać się z niesprawiedliwością świata.

Czasami życie wydaje się niesprawiedliwe. Istnieją okoliczności, na które nie mamy wpływu i które mogą na nas negatywnie wpłynąć. Ludzie mogą być niegrzeczni, nieuczciwi i złośliwi. Bliscy mogą zdradzić. Mamy tendencję do przeciwstawiania się prawdziwej naturze świata, a to powoduje ogromny ból, gdy pojawiają się niekorzystne sytuacje.

Czytam teraz książkę Marka Aureliusza „Rozmyślania (do siebie samego), która mówi o tym, jak radzić sobie z przeciwnościami losu. W tym artykule zamieszczę kilka fragmentów tej książki i rozwinę jego przemyślenia. Mam nadzieję, że pomoże ci to uporać się z niesprawiedliwością świata.

1. „Masz władzę nad swoim umysłem – nie nad zdarzeniami zewnętrznymi. Uświadom sobie to, a zyskasz siłę ”.

Chociaż czasami może się to wydawać niesamowicie trudne, zrozum, że masz moc pokonania tego, co się z Tobą dzieje. Ludzie mogą znaleźć niesamowitą siłę poprzez doświadczenia, które drastycznie wpłynęły na ich życie.

2. „Szczęście w Twoim życiu zależy od jakości Twoich myśli”.

Możemy spojrzeć na ludzi, którzy wydają się mieć mniej szczęścia niż my i zastanowić się, jak udało im się znaleźć szczęście i spełnienie. Szczęście polega na myśleniu. Znaczenie i wdzięczność można znaleźć na wiele różnych sposobów.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

3. „Często się zastanawiałem, jak to się dzieje, że każdy kocha siebie bardziej niż wszystkich innych, a mimo to mniej ceni sobie własną opinię o sobie niż opinię innych”.

Kiedy bierzemy wszystko do siebie, zasadniczo zgadzamy się z tym, co zostało nam powiedziane. Negatywne komentarze innych osób mogą nas zranić, nawet jeśli nie są prawdziwe i nie pokrywają się z naszą opinią o sobie. Musimy pamiętać, że komentarze innych ludzi na nasz temat są odzwierciedleniem ich charakteru, a nie naszego.

4. „Kiedy ktoś Cię oskarża, mówi o nienawidzeniu Cię lub krytykuje, sięgnij do jego duszy, wejdź do środka, aby zobaczyć, jakim jest człowiekiem. Zdasz sobie sprawę, że nie musisz się martwić o to, co o Tobie myślą ”.

Musisz zrozumieć, że to, jak ludzie Cię traktują, bardziej dotyczy ich samych niż Ciebie. Dlaczego miałbyś przejmować się tym, że zły człowiek mówi o Tobie nieprzyjemne rzeczy? Ich natura jest niedojrzała, więc takie zachowanie nie powinno Cię zaskakiwać ani tym bardziej ranić.

Czytaj: Plotki, obgadywanie za plecami. Dlaczego plotkujemy i obgadujemy siebie nawzajem?

5. „Ile czasu oszczędza ten, kto nie zwraca uwagi na to, co mówi, robi lub myśli jego sąsiad, a tylko dba o to, jak sam się zachowuje”.

Najlepszym sposobem interakcji z ignorantami jest ich całkowite ignorowanie. Pilnuj swoich spraw, abyś nie miał nawet czasu na martwienie się o to, co mówią o Tobie inni.

6. „Nigdy nie pozwól, aby przyszłość Cię niepokoiła”.

Rozwijaj i wzmacniaj swoją zdolność rozumowania, aby nie zostać zaślepionym nieszczęśliwymi okolicznościami w przyszłości. Cokolwiek się z Tobą stanie, zdecyduj, że poradzisz sobie z sytuacją w sposób inteligentny emocjonalnie.

7. „Odrzuć swoje uczucia traumy, a trauma zniknie sama”.

Ludzie mogą Cię skrzywdzić tylko wtedy, gdy im na to pozwolisz.

8. „Najlepsza zemsta to nie być jak wróg”

Wybierz wyższą ścieżkę. Jeśli ludzie próbują zmusić Cię, abyś zniżył się do ich poziomu, nie dawaj im tej przyjemności. Niech sukces będzie Twoją największą zemstą. Odmowa reagowania na obelgi i ataki innych ludzi zniechęci ich.

9. „Ilekroć chcesz kogoś o coś zarzucić, zadaj sobie pytanie:„ Czy jest we mnie coś, co zamierzam krytykować? ”.

Czy kiedykolwiek w złym nastroju wyładowywałeś swój gniew na kimś, kto na to nie zasługiwał? Czy kiedykolwiek byłeś dla kogoś niegrzeczny? Czy kiedykolwiek plotkowałeś i krytykowałeś osobę za jego plecami? Wszyscy zrobiliśmy to w ferworze chwili, czego z pewnością później żałowaliśmy. Pamiętaj o tym, gdy czujesz się zraniony przez kogoś innego.

10. „Zaakceptuj wszystko, co ci się przydarza, bo co może bardziej odpowiadać Twoim potrzebom?”

Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Może ci się to nie podobać. Niemniej jednak wszystko dzieje się zgodnie z tym, co dyktuje natura. W chwili, gdy przestaniesz opierać się temu, co się z Tobą dzieje i zaakceptujesz to, poczujesz wolność.

11. „Nie marnuj tego, co zostało w życiu, myśląc o swoich sąsiadach, chyba że chodzi o obopólne korzyści. Pytanie, co człowiek robi i dlaczego lub co mówi, myśli, wyobraża – jednym słowem wszystko, co odwraca Twoją uwagę od lojalności wobec władcy w Tobie, oznacza utratę możliwości wykonania jakiegokolwiek innego zadania”.

Martwienie się o to, co myślą i mówią o Tobie inni ludzie nie tylko boli, ale także uniemożliwia skupienie się na tym, co naprawdę ważne. Im więcej uwagi im poświęcasz, tym mniej czasu masz na wywarcie pozytywnego wpływu na własne życie.

12. „Kto działa w złym zamiarze, sam sobie szkodzi; kto postępuje niesprawiedliwie, wyrządza sobie zło. „

Pamiętaj o tym, gdy ludzie Cię zdradzą lub skrzywdzą. W rzeczywistości źle sobie radzą. Zastanawiając się nad zemstą, pamiętaj, że wszystko wróci jak bumerang.

Czytaj: Elektrownia słoneczna na dachach wieżowców we Wrocławiu!