12 porad trychologa, aby Twoje włosy były zawsze zdrowe, lśniące i jedwabiste

0
718
Jak często myć włosy? Na to pytanie jest bardzo prosta odpowiedź: tak często, jak skóra głowy tego potrzebuje.

Czy myjesz głowę prawie codziennie, ale Twoje włosy są wyblakłe i nie utrzymują pożądanej objętości?

Może po prostu źle myjesz głowę. Tak, większość kobiet nie zastanawia się nad tym, ile szamponu zastosować i czy nie trzeba zastosować zabezpieczenia termicznego. Aby stać się szczęśliwą posiadaczką zdrowych i lśniących włosów, musisz to zrobić.

Trycholog (tzw. lekarz od włosów) radzi, jak prawidłowo umyć głowę, aby włosy nie straciły swojego blasku i objętości.

Aby prawidłowo umyć głowę należy:

1. Nie bać się szamponu

Jeśli na szamponie jest napisane, że można go stosować codziennie, to znaczy, że jest on tak neutralny, delikatny i nieagresywny, jak to tylko możliwe. Taki szampon bez obaw można stosować codziennie bez obawy o zdrowie włosów i skórę głowy.

2. Nie pozwól, aby Twoje włosy były brudne przez długi czas

Sekret gruczołów łojowych, kurzu i brudu, które gromadzą się u nasady włosów i nie są usuwane na czas – są pożywką dla różnych bakterii. Nadmierne zanieczyszczenie uniemożliwia skórze oddychanie, korzenie włosów cierpią na brak składników odżywczych, normalne funkcje skóry są zakłócone, a wzrost włosów jest znacznie spowolniony. Aby uniknąć takich konsekwencji, umyj głowę, ponieważ ona się brudzi.

Czytaj: 7 masek na piękne włosy. Tylko naturalne składniki. Dla tych, które od dawna marzą o długich włosach

3. Przestrzegaj częstotliwość mycia

Ile razy myć głowę w ciągu tygodnia? To zależy od rodzaju włosów i jakości wody. Jeśli Twoje włosy są podatne na oleistość, przerwa w myciu 3-4 dni może doprowadzić do stanu zapalnego skóry głowy z powodu obfitego gromadzenia się gruczołów łojowych.

4. Stosuj szampon prawidłowo

W żadnym wypadku nie wylewaj szamponu bezpośrednio na głowę. Po pierwsze, niezwykle trudno będzie kontrolować ilość szamponu. Po drugie, ograniczony obszar skóry głowy otrzyma szampon. O wiele lepiej, gdy najpierw spienisz wymaganą ilość szamponu w dłoniach, a następnie nałożysz na wilgotne włosy.

5. Algorytm mycia głowy

Aby dokładnie umyć głowę, przed umyciem musisz rozczesać włosy. Podczas mycia włosów musisz masować głowę. Myj głowę opuszkami palców, a nie paznokciami, aby nie uszkodzić delikatnej skóry głowy. Podczas mycia głowy doświadczeni trycholodzy zalecają lekki masaż. Jest to nie tylko przyjemne, ale także niezwykle przydatne.

6. Ilość szamponu

Wymagana ilość szamponu zależy bezpośrednio od długości włosów i ich gęstości. Jeśli jesteś przyzwyczajona do codziennego mycia głowy, nie musisz być włosów dwa razy. Jeśli rzadziej myjesz głowę, spróbuj dwa razy myć głowę. Za drugim razem ilość szamponu należy zmniejszyć o połowę.

7. Temperatura wody

Mycie głowy bardzo gorącą wodą jest dużym błędem. Gorąca woda łamie włosy i stymuluje produkcję sebum. Nie zdziw się, jeśli Twoje włosy szybko staną się tłuste. Optymalna temperatura wody do mycia włosów to 40-45 °C. Taka temperatura wody ułatwia usuwanie brudu i sebum, a także stymuluje krążenie krwi w skórze głowy.

8. Kontrastujący prysznic

Zapamiętaj! Zawsze zakończ proces mycia głowy, płucząc ją zimą wodą. Ta sztuczka pomoże stymulować skórę głowy, sprawi, że włosy będą lśniące, a proces mycia głowy będziesz mogła wykonywać rzadziej. Włosy będą lśniące i czyste przez dłuższy czas.

9. Maska do włosów

Częstotliwość stosowania maseczek odżywczych zależy od stanu włosów i pożądanego efektu. Jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone i wymagają starannej pielęgnacji, nakładaj maskę co drugie mycie skóry głowy. Po 9-10 zabiegach powinnaś poczuć pożądany efekt i maseczkę odżywczą powinnaś stosować rzadziej. Jeśli używasz maski w celach profilaktycznych, wystarczy to robić 1-2 razy w tygodniu.

10. Nie zapomnij o balsamie

Balsam do włosów to świetne narzędzie, które poprawia kondycję włosów, nadaje im połysku i czyni je bardziej posłusznymi. Balsam do włosów należy nakładać na całej długości włosów, w tym na cebulki, ale nie wcierać w skórę głowy. Po nałożeniu balsamu na skórę głowy Twoje włosy staną się cięższe i pozbawisz włosy pożądanej objętości.

11. Co robić po umyciu włosów szamponem?

Olejek eteryczny to prawdziwy przyjaciel Twoich włosów. Nałóż niewielką ilość olejku prawidłowego dla Twojego rodzaju włosów na mokre końce włosów, a loki z pewnością będą Ci wdzięczne za zdrowie i blask. Pamiętaj jednak, że nie potrzebujesz dużo tego olejku. Jeśli przesadzisz, efekt będzie odwrotny – Twoje włosy będą tłuste. Nakładaj olejek na wilgotne włosy.

12. Pamiętaj o zastosowaniu zabezpieczenia termicznego

Jeśli suszysz włosy suszarką do włosów, musisz przestrzegać kilku ważnych zasad: zawsze susz włosy od nasady, ale staraj się pozostawić końcówki trochę mokre. Jeśli chodzi o spray ochronny, należy go stosować, jeśli włosy są narażone na gorące powietrze podczas suszenia lub stylizacji za pomocą innych urządzeń. Po wystylizowaniu włosów, jeśli włosy były mokre, nadmiar wilgoci szybko odparowuje, włosy stają się matowe, kruche i łamliwe. Aby temu zapobiec należy używać sprayu chroniącego przed ciepłem, który zawiera naturalne białka, witaminy i wyciągi z roślin leczniczych.

Dzięki tej pielęgnacji, Twoje włosy będą nie tylko chronione przed negatywnymi skutkami wysokich temperatur, ale także będą miały wspaniały połysk i wspaniałą objętość.

Wydawać by się mogło, że umycie włosów wcale nie jest takie trudne. Zaskakujące jest to, że niewiele osób radzi sobie z tym nieznaczącym zadaniem bez błędów. Zastosuj powyższe proste zasady dotyczące pielęgnacji włosów, a już wkrótce zauważysz, jak zmienia się wygląd Twoich włosów: staną się one zdrowe, lśniące i jedwabiste.

Czytaj: Kopalnia Soli Wieliczka ponownie otwarta od czerwca