12 prostych sposobów na zachowanie zdrowia w pracy

0
337
Pixabay

Praca nie powinna być niezdrowa i nie powinna nas wyczerpywać psychicznie. Nie musisz być tym pracownikiem, który ciągle chodzi do pracy z torbą pełną chusteczek, katarem i dreszczami. Nie musisz być ciągle zestresowany, niespokojny i zdenerwowany, mając zwyczaj mamrotania do siebie o tym, jak bardzo nienawidzisz swojej pracy i co ona robi z Tobą.

Możesz być całkowicie zdrowy w pracy, cieszyć się zdrowym, serdecznym i zrównoważonym życiem. Och, to nie takie trudne. Jeśli potrzebujesz pomocy, jak to osiągnąć, przygotowałam listę 12 prostych sposobów na zachowanie zdrowia w pracy.

1. Jedź śniadania

Tak, to takie proste – zjedz śniadanie. Nie bez powodu ten posiłek został oznaczony jako „najważniejszy posiłek dnia”. Śniadanie uzupełnia zapasy składników odżywczych w organizmie po długiej nocy.

Śniadanie oznacza więcej glukozy we krwi — więcej witamin, więcej białek i więcej wody. Posiadanie większej ilości glukozy we krwi pomaga zwiększyć moc mózgu, co oznacza, że będziesz lepiej wykonywać zadania w pracy. Proszę, nie przyzwyczajaj się do pomijania śniadania, jeśli chcesz prowadzić zdrowe życie w pracy.

2. Nie podjadaj

Przekąski to termin opisujący czynność spożywania posiłków między posiłkami. To „nie” dla Ciebie, jeśli planujesz zachować zdrowie w pracy. Widzisz, przekąski są zwykle przetworzoną żywnością i zawierają mnóstwo kalorii, które mogą zmienić Twoją wagę w niezdrowy sposób. Są również w stanie zmienić Twój apetyt.

Nie bierz przekąsek do pracy ani nie kupuj ich w najbliższej Żabce. Jedzenie przekąsek naraża Cię na ryzyko przybrania na wadze, stresu i nadmiernego apetytu. Tak więc, kiedy następny współpracownik przyjdzie z przekąskami, możesz się uśmiechnąć i powiedzieć: „Dziękuję, ale dzisiaj nie jem przekąsek”.

3. Postura

Jak siedzisz? Jak stoisz? W pracy Twoja postawa może być źródłem ciągłego stresu, jeśli jest zła. Zła postawa zwiększa obciążenie mięśni i więzadeł, sprawia, że czujesz ból i napięcie.

Prawidłowy sposób siedzenia to stawianie stóp na podłodze lub macie, z nieskrzyżowanymi kostkami. Twoje ramiona muszą być rozluźnione, a plecy wyprostowane. Nie powinieneś przechylać się na jedną stronę przez dłuższy czas. Byłoby również najlepiej, gdybyś nie zginał szyi, ponieważ może to spowodować zespół napięcia szyi.

4. Higiena

Załóżmy, że właśnie dotarłeś do biura. Pozdrawiasz współpracowników i podchodzisz do swojego biurka. Czy przed rozpoczęciem pracy czyścisz biurko i stół? A może po prostu siadasz i zaczynasz pracę?

Jeśli Twoja odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi „tak”, oznacza to, że zdobyłeś punkt. Jeśli nie, to nie zdobyłeś żadnego punktu.

Jeśli chcesz zachować zdrowie w pracy, powinieneś utrzymywać środowisko pracy w czystości. Nie chcesz, aby Twoje miejsce pracy stało się rezerwuarem kurzu i zarazków. Wyczyść biurko. Wyczyść komputer. To ma być czyste!

5. Drugie śniadanie/obiad

Rozmawialiśmy o śniadaniu. Teraz pora na drugie śniadanie bądź obiad. Ostatnią rzeczą, którą chcesz robić w pracy, to pozostać długo głodny. Słuchaj swojego ciała. Jeśli poczujesz głód, to pora na drugie śniadanie/ obiad.

Twój obiad powinien być posiłkiem bogatym w składniki odżywcze – posiłkiem bogatym w węglowodany, aby uzupełnić zapasy energii i białka, aby zbudować mięśnie. Jeśli możesz, wyjeżdżając do pracy, zabierz ze sobą domowe posiłki. To powinien być Twój obiad. Celem jest unikanie nadmiernie przetworzonej żywności.

Czytaj: Jedzenie, które pomaga walczyć ze stresem

6. Rób przerwy od komputera/ekranu telefonu

Nie wpatruj się w ekran zbyt długo. Eksperci sugerują, że zbyt długie wpatrywanie się w ekran może powodować zmęczenie oczu i napięciowe bóle głowy. Jeśli masz ukryte wady oczu, może to pogorszyć ich stan. Zbyt długie wpatrywanie się w ekran może również zmniejszyć produktywność. Przy całym zmęczeniu oczu i bólach głowy trudno jest skoncentrować się na wykonywaniu zadań.

Rób sporadyczne przerwy od ekranów. Jeśli nie wolno ci tego robić przez długi czas, powinieneś zaopatrzyć się w okulary chroniące przed ekranem. Pomogłoby, gdybyś spróbował również zmniejszyć jasność swojego ekranu. Większość ekranów ma dziś tryb Eye-Care. Użyj tego.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

7. Ruszaj się

Nie siedź cały dzień w pracy. Załóżmy, że siedzisz w tym samym miejscu przez wiele godzin. Twoje plecy i ramiona odczuwają ból. Twoja szyja i tyłek też. Może nawet Twoje oczy. Co powinieneś zrobić, aby to złagodzić?

Och, powinieneś trochę poćwiczyć. To jest bardzo pomocne. Wstań. Rozciągnij się. Wybierz się na krótki, ale niezbędny spacer po swoim środowisku pracy. Rozciągnij się jeszcze trochę przed powrotem do pracy. Robienie tego pomaga zmniejszyć napięcie w mięśniach. Może również sprawić, że poczujesz się zrelaksowany i poprawi się Twój nastrój.

Czytaj: Stań się częścią Gwardii i zdobądź złoty kontrakt!

8. Unikaj chorych współpracowników

Wyobraź sobie współpracownika wchodzącego do biura, wyglądającego na chorego. Siada w swoim kącie i zaczyna naprawdę mocno kichać i dużo kaszleć. Wszystko wskazuje na to, że źle się czuje. Nie inicjuj kontaktu z taką osobą.

Miejsce pracy może być właściwym miejscem do kontaktu z infekcjami transmutacyjnymi. Nie chcesz, żeby jakieś infekcje przeskakiwały z kogoś na Ciebie, prawda?

W miarę możliwości chroń się przed infekcjami. Myj ręce po użyciu sprzętu biurowego, który nie należy do Ciebie. Nie pij ze szklanek używanych przez innych współpracowników, jeśli nie zostały umyte. Załóż maskę na twarz i użyj środka do dezynfekcji rąk, jeśli kiedykolwiek będziesz mieć kontakt z chorym współpracownikiem.

9. Nie naciskaj zbyt mocno psychicznie

Możesz być skrupulatnym pracownikiem, który spełnia wszystkie swoje cele, ale na pewno nie jesteś robotem. W pracy możesz poczuć, że nie możesz kontynuować wykonywania określonego projektu bądź zadania. Kiedy tak się dzieje, warto zatrzymać się na chwilę, a potem wrócić do tego później.

Nie miej nawyku robienia czegoś na siłę. Nie musisz. Nie zawodzisz, kiedy robisz przerwy. Nie stajesz się mniej sobą ani najgorszym pracownikiem w biurze.

Niech niektóre cele odejdą, jeśli nie możesz na to poradzić. Daj sobie więcej czasu. To nie tylko pomaga Twojemu zdrowiu fizycznemu, ale także poprawia zdrowie psychiczne. Obsesja na punkcie zadania może zepsuć Twoje zdrowie psychiczne.

10. Odpoczywaj

Twoje ciało potrzebuje odpoczynku. Potrzebujesz odpoczynku. Jeśli byłeś w pracy przez kolejne długie dni, być może nadszedł czas na przerwę. Jeśli budzisz się rano i czujesz się nieswojo, z pulsującym bólem głowy, możesz zadzwonić do szefa i poprosić o chwilę wolnego.

Nie chcesz ciągle pracować, pracować i pracować. Ciało to niesamowity system. Sygnalizuje, kiedy coś jest nie tak lub wkrótce pójdzie nie tak.

Słuchaj swojego ciała. Kiedy czujesz się zestresowany, czas na przerwę.

11. Utrzymuj zdrowe relacje ze współpracownikami

Nie musisz być zrzędliwy, nieszczęśliwy i niedostępny. Zaprzyjaźnij się ze swoimi współpracownikami. Interakcje międzyludzkie są istotną częścią pracy, której nie można wymazać. Kiedy współpracownicy są ze sobą w dobrych stosunkach, zyskuje na tym firma — ale nie tylko firma. Sami pracownicy również odnoszą korzyści.

Rozmowy w pracy mogą złagodzić stres. Kiedy współpracownicy sobie żartują, w pokoju pojawia się atmosfera bezpieczeństwa, a niepokój znika. Takie bezpieczne miejsce pracy może poprawić zdrowie człowieka.

12. Pozostań nawodniony

Nie bądź tak zajęty pracą, że zapominasz wypić wystarczającą ilość wody. Picie wystarczającej ilości wody pomaga w koncentracji. Zwiększa również poziom energii, ponieważ organizm może wykorzystać swoje składniki odżywcze. Woda pomaga również w walce ze stresem i w utrzymaniu stabilnej temperatury ciała.

Podsumowanie

Praca nie powinna być dla Ciebie stałym źródłem stresu. Możesz zachować zdrowie w pracy i cieszyć się tym, co robisz. Wszystko, co musisz zrobić, to poprawić swoją postawę, dietę i relacje ze współpracownikami.

Zmieniając swoje podejście do pracy, możesz poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne w sposób, który pokochasz.