12 sztuczek, aby zachować spokój w każdej sytuacji

0
331
Jak zachować spokój? Zdjęcie: pl.freepik.com

Nasze życie jest pełne wyzwań, które obejmują końcową liczbę wzlotów i upadków każdego dnia, które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na nasz sposób życia, zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym.

W tym scenariuszu ważna jest dla nas samokontrola nad naszymi codziennymi czynnościami. Ale co, jeśli te mentalne efekty pogorszą nasze działania jeszcze bardziej niż normalnie, powodując, że nasze rzeczy pogorszą się jeszcze bardziej? Poznaj sztuczki, aby zachować spokój w każdej sytuacji.

Możesz nie być w stanie kontrolować każdej sytuacji i jej wyniku, ale możesz kontrolować swoje nastawienie i sposób, w jaki sobie z tym radzisz. Liczy się tylko nasz stosunek do sytuacji, w radzeniu sobie z każdym stanem emocjonalnym.

Oto kilka sztuczek, które najlepiej zastosować w swoim życiu, aby zachować spokój w każdej sytuacji.

1. Medytacja – uzdrowiciel umysłu

Nie tylko ludzie przechodzący pewne dolegliwości medyczne, ale także normalna osoba, aby uwolnić się od lęku, może próbować medytować, aby zachować jak najlepsze zdrowie psychiczne. Niewątpliwie początek wszystkiego jest trochę trudny, ale kiedy już dojdzie do nawyku, będzie ci to wychodzić coraz lepiej. Codzienna rutyna medytacji przez co najmniej 5-10 minut może sprawić, że osoba będzie miała silną samokontrolę nad swoimi myślami i działaniami. Tych kilka kroków można wykorzystać do doskonałej medytacji:

 • Korzystaj z cichego miejsca, w którym nie ma żadnych zakłóceń ani światła.
 • Wyłącz telefon komórkowy lub inny sprzęt, który może rozpraszać uwagę.
 • Usiądź w wygodnej pozycji z wyprostowanymi plecami, na krześle lub po prostu na podłodze ze skrzyżowanymi nogami.
 • Zamknij oczy i zacznij koncentrować się na oddechu.

2. Pozytywne podejście

Ludzie zwykle czują się entuzjastycznie nastawieni w odpowiednim momencie, ale kiedy pojawią się jakieś złe okoliczności, zaczynają zachowywać negatywność wobec każdego wyzwania, z którym się borykają.

Szkodzi to ich stanom psychicznym i wydaje się podbudowywać problemy jeszcze bardziej niż wcześniej. Sytuację można opanować, patrząc na przeszkody jako na szanse na odkrywanie i naukę, szanse na pokazanie się światu, jak silny jesteś. Przy takim pozytywnym nastawieniu można być na tyle pewnym siebie i tyle odważnym, że poradzisz sobie ze wszystkim.

Czytaj: Uśmiechaj się! Optymizm jest dobry dla Twojego zdrowia

3. Ocena wyników

Myślenie o wynikach nie jest za każdym razem błędne, a raczej pomaga osobie nadzorować jej uczucia i odpowiednio działać. Wszyscy znamy fakt, że „wszystko jest tymczasowe”, co sugeruje, że człowiek z pewnością powinien cieszyć się szczęśliwymi chwilami, nie zapominając o tym, aby kontynuować starania, aby pozostać z tymi dobrymi chwilami.

Jednocześnie nie należy wpadać w depresję, jeśli sprawy popsują się, zamiast tego należy znaleźć lukę, aby się ich pozbyć, zmieniając je w szanse.

4. Identyfikacja problemów

Problemy, które sprawiają, że czujesz się zestresowany, można łatwo przezwyciężyć, jeśli zrozumie się ich istotną przyczynę. Zdanie sobie sprawy ze swoich zdeprawowanych działań może sprawić, że zrozumiesz co robić, a czego nie robić w każdej sytuacji. To tak, jakby człowiek bez wrażenia dotykania gorącego lub zimnego przedmiotu zawsze bał się poparzenia dłoni.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Dekompresja

Badania pokazują, że umysł raz odmłodzony jest znacznie skuteczniejszy w rozwiązywaniu problemów. Osoba może zmienić orientację myśli i uzyskać jasną wizję rzeczy, relaksując się i poświęcając czas na wycofanie się z sytuacji. Można to zrobić poprzez:

 • czytając książkę;
 • podążając za swoją pasją;
 • wybierając się na długi wieczorny spacer;
 • spędzając cenny czas z rodzicami;
 • oglądając film;
 • i robiąc wiele innych rzeczy, które odwrócą Twoją uwagę od sytuacji, która Cię złości.

6. Joga

Każdy z nas jest zestresowany lub podekscytowany na różne sposoby, mając do czynienia z różną liczbą historii. Oto jak, oprócz wszystkich Twoich emocji, joga może doprowadzić Cię do spokoju. Niektóre z poniższych pozycji są proste i odpowiednie dla początkujących. Znalezienie czasu na te pozycje jogi może okazać się lepszym sposobem na relaks umysłu.

 • Utthan Pristhasana – Pozycja Jaszczurki;
 • Salamba Bhujangasana – Pozycja Sfinksa;
 • Uttanasana- Intensywne rozciąganie w głębokim skłonie do przodu;
 • Savasana – Pozycja trupa;
 • Prasarita Padottanasana — Skłon do przodu z szeroko rozstawionymi nogami.

Czytaj: W Anglii możesz uprawiać jogę wśród alpak.

7. Gotowość psychiczna

Powinniśmy być przygotowani na stawienie czoła zarówno radości, jak i smutkom w każdym momencie naszego życia. Pomaga nam to odpowiednio zaplanować nasze działania w zależności od warunków. Nawet jeśli przygotowanie psychiczne poprawia się naturalnie z czasem, można je zdeterminować zbudować samemu.

Można znaleźć wiele gier i łamigłówek w Internecie, aby poprawić elastyczność umysłu i trenować mózg, aby skutecznie podjąć nowe wyzwanie.

8. Bawienie się

Śmiech wyzwala uwalnianie hormonów zwanych endorfinami, które stymulują poczucie dobrego samopoczucia i chwilowo łagodzą ból. Jeśli znajdziesz się w problematycznej sytuacji, nie martw się. Zacznij opowiadać dowcipy, aby czuć się mniej zestresowanym i bardziej zmotywowanym. Robienie tego nie jest szalone, ale zarządza stanem umysłu poprzez humor.

9. Właściwy sen

Zbadano, że bezsenność czyni Cię bardziej subtelnym do negatywnych myśli z podwyższoną reaktywnością emocjonalną i impulsywnością. Właściwy sen trwający 5-6 godzin pomaga zachować spokój i przywraca energię, poprawiając sprawność koncentracji, bystrego osądu i podejmowania decyzji. Kiedy już będziesz zrelaksowany po śnie, będziesz osobą gotową do przejścia przez wszystkie przypływy i odpływy oraz zdolną do radzenia sobie ze stresem i radzenia sobie z przeszkodami.

10. Znalezienie „czasu dla mnie”

Znalezienie sobie „czasu dla siebie” jest bardziej niezbędne do odkrywania swoich umiejętności, rozwijania lepszego poczucia zrozumienia i nie tylko. Poza napiętym harmonogramem, poświęcenie kilku godzin dla siebie może Cię pocieszyć, łagodząc stres. Bardzo dokładna analiza każdego aspektu Twojej wizji może dać ci odpowiedzi na wiele Twoich dylematów i pomóc ci zachować spokój.

11. Unikaj napojów alkoholowych lub kofeinowych

Kofeina i alkohol mają swoje szczególne znaczenie w dodawaniu dodatkowego smaku podczas wyjątkowych wydarzeń w naszym życiu. Ale obie rzeczy mają swoje sztuczki po drugiej stronie. Chociaż napoje zawierają kofeinę jako główny składnik, są uważane za bezpieczne dla zdrowia, ale spożywane w nadmiarze prowadzą do niepokoju, bólów głowy itp., podczas gdy alkohol może bezpośrednio wpływać na świadomość umysłu, czego skutkiem jest zniekształcona mowa i koordynacja. Dlatego unikanie obu tych napojów może okazać się bardzo przydatne dla zachowania spokoju, głównie w ekstremalnych okolicznościach.

12. Otaczaj się właściwą osobą

Obecność negatywnych ludzi, którzy nigdy nie pozwalają ci się uczyć lub odkrywać czegoś nowego, tworzy przeszkody w Twoim życiu, sprawiając, że wątpisz w swoje możliwości, i może doprowadzić Cię do sytuacji pełnej frustracji i demotywacji.

Odtąd, aby osiągnąć spokój ducha, zdecydowanie powinieneś wybierać odpowiednich ludzi w swoim otoczeniu, którzy pomogą ci zachować spokój i podniosą Cię, zapewniając realne cele do osiągnięcia sukcesu. Przebywanie z pozytywnymi ludźmi pomaga ci patrzeć na nowe szczyty, które możesz osiągnąć w swoim życiu. Praktyka przebywania z tymi osobami z pewnością podniesie ci poprzeczkę do bycia rozważnym i poprawi Twoje emocjonalne standardy pozostawania niewzruszonym przez cały czas.