12 wcześniaków, którzy swoim uśmiechem dali rodzicom tę najpotrzebniejszą nadzieję.

0
898

Wcześniaki stanowią około 6 procent dzieci urodzonych w Polsce w ciągu każdego roku. Wcześniaki to dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży. W takich przypadkach świeżo upieczeni rodzice zawsze martwią się o zdrowie i życie swojego dziecka. Większość z Was może pomyśleć, że wcześniaki są słabe i mają niewielkie szanse na przeżycie, jednak nie raz takie maluszki udowodniły, że są fighterami. 

Urodzone za wcześnie dzielnie walczą, by po kilku ciężkich tygodniach wrócić do domu z kochającymi i troskliwymi rodzicami i rozpocząć swoją przygodę i walkę poza murami szpitala. Jednak zanim to nastąpi w szpitalu trzeba spędzić wiele chwil. Czasami rodzice nie mają siły, są smutni, bezsilni. I wtedy wystarczy jeden uśmiech, aby wszystko wróciło na dobre tory, aby rodzice znów mieli dużo siły i wiary, że będzie dobrze. Radosna buźka daje wiele nadziei. Sami zobaczcie jaki to słodki obrazek u wcześniaków.

Ten uśmiech mówi jedno – Kennedy nie przejmuje się tym, że kilka tygodni temu ważyła nieco ponad kilogram, gdy przyszła na świat w 31. tygodniu. Teraz ma się świetnie.

Źródło: facebook.com

I jak nie radować się z takiego uśmiechu? Narodziny w 25. tygodniu i niecały kilogram wagi to żadna przeszkoda dla tego walecznego malucha

Źródło: facebook.com

Ta malutka dziewczynka ważyła nieco ponad 1,5 kilograma w dniu narodzin. Dziś cieszy się życiem i udowadnia to szerokim uśmiechem.

Źródło: facebook.com

Urodzony w 34. tygodniu ważył 2 kg. Po dwóch tygodniach uśmiechem uspokajał zatroskanych rodziców.

Źródło: facebook.com

Audrey ważyła nieco ponad kilogram, ale ten uśmiech mówi wszystko – Mamo będzie dobrze!

Źródło: facebook.com

Urodzony siedem tygodni za wcześnie, ale nie ma mowy o tym, żeby się poddał

Źródło: facebook.com

Wystarczy, że tata weźmie na ręce i można dzielnie walczyć o powrót do zdrowia

Źródło: facebook.com

Czasem potrzeba kilka tygodni, aby życie znowu nabrało barw. W dniu narodzin Natasha ważyła 1,5 kg, dziś zachwyca rodziców roześmianą buźką i końskim zdrowiem.

Źródło: facebook.com

Urodziła się w 33. tygodniu. Lekarze powiedzieli, że nigdy się nie będzie uśmiechać. Pomimo udaru udowodniła wszystkim, jak bardzo byli w błędzie.

Źródło: facebook.com

Te 5-letnie bliźniaki urodziły się w 26. tygodniu i ważyły po pół kilograma. Razem stoczyły najważniejszą walkę w ich życiu: 80-dniową walkę o życie, by rozpocząć wspólną przygodę

Źródło: facebook.com

Evelyn urodziła się w 25. tygodniu i nie ważyła nawet kilograma. Ta śliczna dziewczynka okazała się wojowniczką z ogromną chęcią życia

Źródło: facebook.com

Przyszła na świat ważąc półtora kilograma. Dziś ma 7 lat i czuje się znakomicie

Źródło: facebook.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZŁĄCZ SWOJE DŁONIE I ZOBACZ JAK UKŁADAJĄ SIĘ LINIE – TO POWIE WIĘCEJ O TOBIE NIŻ MYŚLISZ! – f7dobry.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl