13 kluczowych rzeczy, które warto znać przed 30-tką

0
426

Życie zaczyna się po 30 roku życia. Wtedy w końcu uzyskujemy poczucie świadomości i niezależności oraz rozumiemy nasze aspiracje i prawdziwe pragnienia. Aby jednak spełnić swoje marzenia i odnieść maksymalny sukces we wszystkich sferach życia, warto się czegoś nauczyć.

Wybraliśmy 13 niezbędnych rzeczy, które każda osoba powinna wiedzieć przed 30. rokiem życia. Na końcu artykułu znajdziesz też ciekawostkę – 4 proste kroki do szczęścia.

1. Znajdź pracę, którą lubisz

Zdjęcie: pixabay.com

Po ukończeniu szkoły eksperymentujemy ze zmianą pracy, biurami pracy, wynagrodzeniami i zawodami. Ale w wieku 30 lat bardzo ważne jest znalezienie pracy, która przyniesie Ci satysfakcję, w której będziesz dążyć do większego rozwoju i wspinać się po szczeblach kariery.

2. Naucz się gotować swoje popisowe danie

Zdjęcie: pl.freepik.com

Możesz nienawidzić gotowania lub znać na pamięć wszystkie przepisy Gordona Ramsaya, ale tak czy inaczej, musisz mieć danie, które ugotujesz lepiej niż ktokolwiek inny. Powinno to być danie główne – posiadanie popisowego deseru jest opcjonalne.

Eksperymentuj i nie bój się dodawać nowych funkcji do swojej potrawy, aby opanować tę umiejętność. Posiadanie popisowego dania daje Ci pewność siebie w obliczu ważnych gości w Twoim domu.

3. Zrozum, kim są Twoi prawdziwi przyjaciele

Zdjęcie: pl.freepik.com

Kiedy jesteśmy młodzi, otaczamy się wieloma ludźmi i łatwo nawiązujemy nowe znajomości. Bardzo często błędnie myślimy, że wszyscy są naszymi przyjaciółmi.

Jednak po pewnym czasie te osoby znikają z naszego życia, a przy nas pozostają tylko prawdziwi przyjaciele – ci, którzy pomogą Ci, gdy poczujesz się smutny i ci, którzy będą się cieszyć z Twojego sukcesu razem z Tobą. Doceń ludzi, którzy przetrwali próbę czasu.

4. Przestań mówić wszystkim o swoim życiu osobistym

Zdjęcie: pl.freepik.com

Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby Twoje relacje były silne, nie powinieneś mówić wszystkim o problemach, przed którymi stoisz Ty i twój partner. Jeśli czujesz taką potrzebę i chcesz podzielić się z kimś swoimi zmartwieniami, odwiedź psychoterapeutę.

Profesjonalista wysłucha Cię uważnie i pomoże przeanalizować działania zarówno Twoje, jak i Twojego partnera. To wszystko da Ci możliwość spojrzenia na siebie nie tylko z pozycji ofiary, ale dostrzeżesz też własne słabości i w efekcie znajdziesz właściwe wyjście z danej sytuacji.

5. Ustal priorytety poprawnie

Zdjęcie: pl.freepik.com

Spieszymy się cały życie, starając się zrobić jak najwięcej rzeczy. Ale po pewnym czasie rozumiemy, że skupiamy się na małych rzeczach, a zaniedbujemy ważne. Zwykle pamiętamy o podróżach i czasie spędzonym z rodziną; nikt nie pamięta, jak musieli pracować w biurze w piątek wieczorem. Ważne jest, aby jak najczęściej nauczyć się ustalać priorytety i robić to, czego naprawdę chcesz.

6. Znajdź pieniądze i czas na wakacje

Zdjęcie: pl.freepik.com

Brak odpoczynku prowadzi do wyczerpania moralnego i fizycznego oraz obniża ogólny poziom sprawności. Dlatego lepiej wydawać pieniądze nie na najnowszy model smartfona, ale na zasłużone wakacje. Po pełnym odpoczynku będziesz mógł ponownie załadować i zarobić więcej. Zrób zasadę, aby zaoszczędzić 10% swojej pensji co miesiąc na przyszłe wakacje.

7. Zdaj prawo jazdy

Zdjęcie: pl.freepik.com

Uzyskanie prawa jazdy motywuje Cię do dalszych działań. Gdy je zdobędziesz, zaczniesz myśleć o zakupie samochodu, a co za tym idzie, zwiększysz poziom swoich dochodów. Łatwiej podróżować z prawem jazdy – zawsze możesz wypożyczyć samochód, wyjeżdżając za granicę i będziesz mógł zobaczyć więcej zabytków.

8. Zapewnij sobie dodatkowy dochód

Upewnij się, że masz dodatkowe źródło dochodu w wieku 30 lat. Może to być jakiś dochód pasywny lub własny biznes. Nawet praca w jednej z najbardziej stabilnych firm w Twoim mieście nie gwarantuje stabilnej przyszłości. Dlatego konieczne jest zapewnienie sobie dodatkowego źródła dochodu, aby móc poradzić sobie w każdej krytycznej sytuacji.

9. Wyprowadź się z domu rodziców

Zdjęcie: pl.freepik.com

Mieszkanie z rodzicami jest bardzo wygodne – Twój dom jest zawsze czysty, a na kuchence zawsze jest gotowe jedzenie. Jednak wcześniej czy później musisz podjąć decyzję o wyprowadzce z domu rodziców i lepiej zrobić to przed 30. rokiem życia.

Dzięki temu nauczysz się planować budżet, biorąc pod uwagę wydatki, o których prawdopodobnie wcześniej nie wiedziałeś – na przykład płatności za usługi komunalne i inne drobne rzeczy, takie jak detergenty itp.

10. Naucz się przemawiać publicznie

Zdjęcie: pl.freepik.com

Wielu z nas czuje się niezręcznie, gdy trzeba wygłosić publiczne przemówienie, stając w obronie swojego punktu widzenia lub po prostu podczas rozmowy z nieznajomym.

Naucz się pokonywać swoje lęki. Osoba, która zawsze zachowuje spokój i nie używa wulgarnych słów, jest traktowana z szacunkiem i uwagą. Będąc w stanie ładnie rozmawiać, pozbędziesz się niepewności, będziesz w stanie skutecznie przedstawić swój projekt, przekonać szefa do podwyższenia wynagrodzenia i pożytecznie przerwać wszelkiego rodzaju debaty lub konflikty.

Czytaj: Kraków upamiętnił Zbigniewa Wodeckiego

11. Znajdź swój styl

Zdjęcie: pl.freepik.com

Osoba dorosła powinna mieć swój własny styl, który zapewnia jej komfort. Po znalezieniu własnego stylu zapomnisz o odwiecznym problemie z wyborem ubrań. Wszystko dlatego, że już wiesz, jakie ubrania wybrać, aby podkreślić swoją osobowość i wyjątkowość.

Ponadto znajomość swojego stylu pomoże Ci łatwo wybrać nowe ubrania, które będą pasować do reszty Twojej garderoby. Pamiętaj, że to Twój wygląd robi o Tobie pierwsze wrażenie, dlatego tak ważne jest, aby czuć się w nim komfortowo.

12. Przeczytaj literaturę klasyczną

Zdjęcie: pl.freepik.com

Uczymy się literatury klasycznej w szkole, ale z powodu naszego młodego wieku nie jesteśmy świadomi prawdziwej głębi tych historii. Dlatego nie powinniśmy być leniwi i ponownie przeczytać wszystkie te słynne klasyczne powieści w późniejszym wieku.

Jesteśmy pewna, że postrzeżesz je inaczej – zauważysz więcej szczegółów, ukrytych wskazówek, a nawet powiązań z dzisiejszym światem. Ponadto zwiększysz swoją świadomość kulturową, wzbogacisz swoją wypowiedź i ciekawie wypadniesz podczas rozmowy.

Ciekawostka: Czytanie przez zaledwie 6 minut może zmniejszyć stres o 68%

13. Postaraj się być w dobrej formie

Zdjęcie: pl.freepik.com

Do pewnego wieku możemy łatwo obejść się bez ćwiczeń fizycznych. Nawet jedzenie frytek późno w nocy nie wpłynie na kształt naszego ciała. Jednak ogólne napięcie mięśni spada z czasem, a metabolizm zwalnia.

Dlatego jeśli chcesz jak najdłużej być sprawny fizycznie, powinieneś nabrać nawyku uprawiania sportu. Twój tygodniowy harmonogram powinien uwzględniać aktywność fizyczną, która pomoże Ci zachować dobrą kondycję i zdrowie.

Bonus: 4 proste kroki, aby stać się szczęśliwszym

Oto ciekawy fakt: według statystyk nie ma pojęcia „najszczęśliwszy wiek”. W każdej chwili możemy być równie szczęśliwi. Oto kilka prostych kroków, aby utrzymać poziom szczęścia na maksymalnym poziomie:

  • Spędź 10-15 minut każdego dnia w ciszy – odłącz wszystko: telefon, laptop, pracę, sprzątanie, gotowanie, itp.
  • Odrzuć swoje złe nawyki i pragnienia – pochłaniają one zbyt dużo energii.
  • Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.
  • Zapewnij sobie czysty dom – bałagan w domu tworzy bałagan w umyśle.

Czytaj: Psychologowie twierdzą, że bałagan wywołuje stres i niepokój

johannesfloe.com – Art to remember