13-latek to prawdziwy „Młody Sheldon”, rozpoczyna doktorat z fizyki

0
327
Elliott Tanner rozpoczyna pracę doktorską z fizyki tej jesieni w wieku 13 lat. Zdjęcie: Elliott Tanner

Wszystko wskazuje na to, że Elliott Tanner jest jak każdy inny 13-latek. Lubi grać w Minecrafta, słuchać muzyki i spotykać się z przyjaciółmi. Ale życie Elliotta jest nieco inne, ponieważ niedługo ukończy Uniwersytet w Minnesocie. Będzie miał licencjat z fizyki ze specjalizacją z matematyki. A we wrześniu wróci na kampus, aby rozpocząć doktorat z fizyki.

Rodzice Elliotta zauważyli jego zdolności, gdy już w wieku 3 lat czytał i rozwiązywał zadania z matematyki. Po kilku latach nauki w domu skończył szkołę średnią w wieku 8 lat, a następnie przeniósł się do college’u. Mimo to matka Elliota, Michelle, dba o to, by chłopiec nadal cieszył się dzieciństwem.

„Ludzie, którzy słyszą historię Elliotta, mówią, że nie może być dzieckiem lub dorósł zbyt szybko” – powiedziała matka lokalnym wiadomościom. „Wciąż jest dzieckiem, a jedyną różnicą jest to, że chodzi do szkoły w innym budynku”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Podczas doktoratu Elliott będzie koncentrował swoje badania na fizyce teoretycznej wysokich energii. Niestety, jego rodzina natrafiła na przeszkodę – nie wiedzą za co zapłacą za studia chłopca. Ponieważ Elliott nie otrzymał zwolnienia z czesnego ani pakietu pomocy finansowej, rodzina zwróciła się do GoFundMe o pomoc w sfinansowaniu jego nauki. Do tej pory wydali wystarczająco dużo na jego studia na Uniwersytecie w Minnesocie.

Czytaj: Łódź Design Festival w tym roku pod hasłem RE:GENERACJA

Elliott, który zaprzyjaźnił się z gwiazdą grającą w „Młody Sheldon” Iainem Armitage, ma nadzieję, że jego historia zachęci innych do zafascynowania fizyką. „Bardzo chciałbym móc szerzyć tę radość z fizyki i ten entuzjazm dla niej” – powiedział chłopiec.

Finalnie Elliott chce zostać profesorem fizyki, aby fascynować fizyką. Na razie wkrótce będzie świętował ukończenie szkoły i będzie przygotowywał się na to, co przyniesie przyszłość.

Czytaj: Sprzedał dom, aby zapłacić za edukację wnuczki, więc ludzie kupili mu nowy dom.