13 rzeczy, o których powinnaś sobie codziennie przypominać

0
288
Poczucie własnej wartości ma duży wpływ na to, jacy jesteśmy. Zdjęcie: pl.freepik.com

Są pewne rzeczy, o których powinnaś codziennie przypominać sobie, aby życie było odrobinę łatwiejsze. Obudź się i zacznij dzień od pozytywnej nuty, a wszystko inne będzie wydawać się piękne.

W XXI wieku, kiedy świat już walczył z pandemią i wszyscy żyjemy pośród „nowej normalności”, jestem pewna, że każdy z Was czytający ten artykuł szuka sposobów na poprawę swojego życia – a będzie to możliwe dzięki skupieniu się na dobrym samopoczuciu psychicznym i fizycznym.

Często pomijamy posiłek, spiesząc się do pracy, lub zapominamy docenić siebie za coś dobrego, co zrobiliśmy – a pośród zgiełku życia brakuje nam życia chwilą.

Bez względu na to, co mówią inni, zawsze musisz wierzyć w siebie i wiedzieć, że Twój umysł szuka spokoju, a w tym, co mówisz, jest moc.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Oto kilka rzeczy, o których powinnaś/powinieneś sobie codziennie przypominać, a staną się one cennymi nawykami na całe życie.

 1. „Dzisiaj jest nowy dzień!”
 2. „Nie musisz się spieszyć”
 3. „Popełnianie błędów jest w porządku”.
 4. „Życie jest dobre”.
 5. „Możesz powiedzieć NIE”.
 6. „Świętuj małe zwycięstwa”.
 7. „Pij wystarczająco dużo wody”.
 8. „Jesteś godny”.
 9. „W porządku być samemu”.
 10. „Możesz poprosić o pomoc”.
 11. „Odpuść”.
 12. „Szczęście jest kluczem do życia”.
 13. „Życie toczy się dalej”.
Zdjęcie: pl.freepik.com

Oto kilka rzeczy, o których powinnaś sobie codziennie przypominać, a staną się one cennymi nawykami na całe życie.

1. „Dzisiaj jest nowy dzień!”.

Zacznij dzień od doceniania faktu, że to nowy dzień. Bądź wdzięczna, że obudziłaś się, zobaczyłaś słońce, jesteś zdrowa.

Ważne jest, aby pielęgnować nowy początek. Postaraj się zapomnieć o wszystkim, co wydarzyło się wczoraj i włóż całą swoją energię, aby dzień dzisiejszy był najlepszym w Twoim życiu.

2. „Nie musisz się spieszyć”.

Wszyscy mamy skłonność do pośpiechu w życiu – ale to nigdy nie pomaga. Pamiętaj, ktoś powolny, ale stały wygrywa w wyścigu – dlatego poświęć swój czas na robienie swoich rzeczy.

Rób jedną rzecz na raz i unikaj wielozadaniowości, pracuj powoli i żyj każdą chwilą w pełni.

Zjedz śniadanie przed rozpoczęciem pracy, poświęć czas na wieczorną medytację, idź na spacer, jeśli to możliwe, zadzwoń do znajomego, z którym nie rozmawiałeś od dłuższego czasu. Kiedy przestaniesz się śpieszyć, zaczniesz żyć w teraźniejszości.

3. „Popełnianie błędów jest w porządku”.

Wszyscy popełniamy błędy i nie ma się czego wstydzić. Bez błędów i porażek niczego się nie nauczysz.

Nie przejmuj się, jeśli ludzie Cię osądzają i wiedz, że Twoje błędy Cię nie określają. Twoje błędy są znakiem, że próbowałeś i ważne jest, aby uczyć się na tych błędach, aby nigdy ich nie powtórzyć w przyszłości.

4. „Życie jest dobre.”

Zrób sobie dzisiaj przysługę – przestań porównywać swoje życie z innymi! W dzisiejszych czasach spędzamy dużo czasu przewijając nasz kanał w mediach społecznościowych i smucimy się, że nie mamy tego, co mają inni i nie robimy tego, co robią inni.

Ale szczerze mówiąc, masz dużo i Twoje życie jest dobre. Nie możesz dalej porównywać swojego szczęścia, rodziny, zdrowia i stylu życia z kimkolwiek innym. Docenienie tego, co masz, przyniesie Ci poczucie szczęścia i satysfakcji.

Czytaj: Nowy milioner we Wrocławiu. Trafił „szóstkę” w Lotto!

5. „Możesz powiedzieć NIE”.

Nie zawsze możesz zadowolić ludzi – a czasami trzeba powiedzieć „nie”. Często wpadamy w pułapkę i zapisujemy się na rzeczy, na które być może nie mamy ochoty.

Odmowa nie uczyni z Ciebie złej osoby, zamiast tego pokaże Twoją wartość ludziom. Mówienie „nie” zasadniczo pomoże ci w ustaleniu zdrowych granic i umożliwi innym zrozumienie tego, czego mogą od Ciebie oczekiwać.

6. „Świętuj małe zwycięstwa”.

Skupiaj się na małych celach, które możesz realizować jeden po drugim, i świętuj małe zwycięstwa. Zjedz śniadanie powoli, a potem wyjdź do pracy przed czasem – w drodze do pracy zafunduj sobie dobrą muzykę.

Jeśli skończysz zadanie przed czasem, weź filiżankę kawy, aby pielęgnować tę chwilę. Jeśli Twoje dziecko uzyska dobry wynik, pochwal je. Te małe rzeczy robią wielką różnicę w naszym codziennym życiu.

Czytaj: Włącz pozytywne myślenie

7. „Wypij wystarczającą ilość wody”.

Chociaż mamy czas na wszystko inne, często pomijamy picie wystarczającej ilości wody. Jeśli nie jesteś wystarczająco nawodniony, nie będziesz w stanie prawidłowo funkcjonować.

Woda utrzyma Twój poziom energii, unikając zmęczenia, Twój mózg będzie bardziej aktywny, a Twój ogólny stan zdrowia będzie pod dobrą opieką.

Picie wystarczającej ilości wody zapobiegnie również poważnym problemom z nerkami i pomoże prawidłowo funkcjonować układowi trawiennemu. Jak mówią, zdrowy umysł rozkwita w zdrowym ciele!

8. „Jesteś godzien”.

Czasami mamy tendencję do zapominania o własnej wartości, doceniając inne rzeczy. Ale aby zrozumieć prawdziwą wartość miłości i szczęścia, powinnaś/powinieneś najpierw nauczyć się kochać siebie. Pielęgnuj wszystko, co zdecydujesz się zrobić.

Uwierz w siebie i swoje czyny. Pamiętaj, że czasami nie chodzi o to, czego chcesz, ale bardziej o to, na co zasługujesz.

Zamiast listy rzeczy do zrobienia, zrób listę rzeczy zrobionych, abyś mogła śledzić wszystko, co już zrobiłaś. Nie potrzebujesz potwierdzenia od innych, musisz znać swoją wartość i nigdy nie zadowalać się czymś mniejszym.

Czytaj: 5 wskazówek, jak przekształcić negatywne myśli w pozytywne

9. „W porządku być samemu”.

Wiem, że samotność może wydawać się przerażająca – ale rozumiem, że jest duża różnica między samotnością a byciem samemu. Samotność powoduje niepokój i depresję, ale kiedy jesteśmy sami, mamy więcej czasu na myślenie i ocenę siebie.

A czasami ważne jest, abyś zrobiła krok w tył, spędziła czas ze sobą (to, co nazywamy „czasem dla mnie”) i doceniła fakt, że jest to czas, którego potrzebujesz, aby się uspokoić, wyleczyć i rozwinąć.

10. „Możesz poprosić o pomoc”.

Są chwile, kiedy potrzebujemy dodatkowego pchnięcia lub po prostu innej ręki, aby pomóc nam wyjść z sytuacji, ale wahamy się, czy szukać tej pomocy.

Cóż, w rzeczywistości bardzo ważne jest, aby przyznać, że nie wszystko jest w porządku i nie ma nic złego w przyznaniu, że potrzebujesz wsparcia.

Wszyscy jesteśmy ludźmi i tak jak Ty chciałabyś pomagać innym, oni też mogą być chętni do pomocy. Wystarczy być na tyle elastycznym, aby o to poprosić i docenić ich współpracę.

11. „Odpuść.”

Strata, porażka, złamane serce itp. są częścią naszego życia i wiem, że często trzymamy się tych uczuć – co w końcu powoduje większy ból. Sztukę odpuszczania należy ćwiczyć na co dzień – nie jest to coś, co można opanować w jeden dzień!

Trzymanie się urazy może zrujnować ci życie. Ale kiedy zdasz sobie sprawę, że zasługujesz na coś lepszego, powoli nauczysz się, jak odpuścić.

12. „Szczęście jest kluczem do życia”.

Wszyscy zasługujemy na szczęście i nie pozwól, aby cokolwiek zakłóciło Twoje szczęście. Sukces i pieniądze nie miałyby żadnego sensu, jeśli nie jesteś szczęśliwa.

Możesz mieć pracę, w której dużo zarabiasz, ale jeśli czujesz, że utknęłaś w kabinie biurowej, pod koniec dnia nie miałoby to żadnego sensu. Upewnij się, że przebywasz w pobliżu ludzi, którzy Cię podnoszą i dbają o Twoje szczęście.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na ustalenie priorytetów swoich pragnień i potrzeb, abyś była szczęśliwa we wszystkim, co robisz. Zanurz się w dziennikarstwie i zapisuj szczęśliwe chwile. Życie jest za krótkie, żeby było smutne.

13. „Życie toczy się dalej.”

W niektóre dni wszystko będzie przebiegać tak, jak zaplanowałaś, ale w inne nie! Tak działa wszechświat – i nigdy tak naprawdę nie możemy kontrolować wszystkiego. Musisz być odporna i dać sobie czas.

Uwierz w moc nietrwałości i płyń z prądem. I bez względu na wszystko, życie toczy się dalej – nic się nie zatrzymuje dla nikogo ani dla niczego!

Codzienna rozmowa z samym sobą pomoże ci zbliżyć się do siebie. Udowodniono, że ludzie, którzy potrafią opanować pozytywną mowę własną, są uważani za bardziej pewnych siebie, zmotywowanych i produktywnych.

W związku z tym wiadomo, że pozytywna rozmowa z samym sobą jest niezbędnym narzędziem do zwiększania pewności siebie i ograniczania negatywnych emocji.

Zacznij przypominać sobie o tych rzeczach, a wkrótce zaobserwujesz zmianę paradygmatu w swoim życiu – ponieważ szczęście będzie trwało dłużej i poczujesz się lżejsza nawet w najtrudniejszych sytuacjach.