14 powodów, by kochać swoje ciało takim, jakie jest

0
202
Pokochaj swoje ciało, nawet jeśli nie jest idealne. Zdjęcie: pl.freepik.com

Czy jesteś na skraju szaleństwa, próbując modnych diet i martwiąc się o swoją wagę? A jeśli nauczysz się bez wątpienia kochać swoje ciało? Większość mężczyzn chce mieć sześciopak, a kobiety figurę w kształcie klepsydry, która idealnie pasuje do ubrania, ale jest to nierealne. Zamiast wstydu, okaż sobie wdzięk i miłość.

Średni rozmiar dzisiejszej kobiety mieści się w przedziale od 42 do 44. W dzisiejszych czasach jest to uważane za plus size, a na podstawie statystyk nigdy nie będziesz mieć figury klepsydry z chudą talią. I odwrotnie, niektórzy ludzie są naturalnie bardzo szczupli i pragną więcej ciała, ale nie potrafią przytyć. Tak czy inaczej, jesteś doskonały! Musisz nauczyć się przestać zawstydzać się i pokochać skórę, w której się znajdujesz.

14 powodów, by kochać swoje ciało

Nigdy nie będziesz wyglądać jak największe gwiazdy Hollywood, bo to niemożliwe. Skoro utknęłaś ze swoim ciałem, musisz nauczyć się je kochać, takie jakie jest! Miłość własna oznacza dbanie o siebie i kochanie siebie, nawet tych nieznośnych niedoskonałości. Oto kilka powodów, dla których musisz nauczyć się kochać swoje ciało, a zobaczysz wszystkie korzyści płynące z tego pozytywnego nastawienia.

1. Czujesz się bardziej komfortowo w swojej skórze, gdy kochasz swoje ciało

Szkoda czasu na ciągłe martwienie się o swoją sylwetkę. O ile nie masz poważnej nadwagi (lub niedowagi) i ma to wpływ na Twoje zdrowie, musisz sobie odpuścić. Nie marnuj rzadkich okazji na zakup tych stylowych dżinsów, o których zawsze marzyłaś. Kochaj swoje ciało takim, jakie jest i ubieraj się, aby schlebiać swojej sylwetce.

2. Kiedy pokochasz siebie, Twoja zmysłowość wzrośnie

Każdy ma swoją zmysłową stronę. Kiedy nie masz zahamowań w swoim ciele, pozwolisz sobie dawać i otrzymywać przyjemność z większą pewnością. Ludzie, którzy są powściągliwi i mają problemy z zawstydzaniem ciała, nie będą mogli przyjąć tej strony siebie. Kiedy nauczysz się kochać siebie takim, jaka jesteś, będziesz bardziej entuzjastyczną kochanką.

3. Przyciągniesz więcej ludzi, gdy pokochasz swoje ciało takim, jakie jest

Przyciągniesz więcej pozytywnych ludzi, gdy będziesz pozytywną osobą, która nie angażuje się w szkodliwe wypowiadanie się o swoim ciele. Energia, która z Ciebie płynie, zostanie dobrze przyjęta przez innych. Samoakceptacja to piękna rzecz do posiadania, ponieważ przyciągniesz ludzi, którzy również wspierają ten zdrowy styl życia. Dowiesz się, że mniej chodzi o to, co jest na zewnątrz, a bardziej o to, co jest w środku.

Czytaj: „Szafa Dobra” znów pomaga w Krakowie

4. Odeprzesz depresję, gdy przestaniesz się obrażać na swoje ciało

Według Harvard Medical School depresja może wystąpić z kilku powodów. Po pierwsze, może się to zdarzyć z powodu warunków, które mocno obciążają Twój umysł i ciało, co nazywa się poszlakami. Taka sytuacja może mieć miejsce z przyczyn organicznych lub braku równowagi substancji chemicznych w mózgu.

Chociaż nie możesz kontrolować niektórych rzeczy umysłem, masz moc kontrolowania innych aspektów. Czy wiesz, że kiedy nauczysz się kochać swoje ciało takim, jakie jest, będziesz mniej podatna na depresję? Miłość własna to akceptacja tego, co masz, niedoskonałych zębów i wszystkiego innego. Poczujesz się silniejsza i zdrowsza psychicznie, gdy uwierzysz, że jesteś ładna lub piękna, a facet, gdy uwierzy, że jest przystojny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Poczujesz swobodę wyrażania siebie

Kiedy pokochasz swoje ciało, poczujesz poczucie wolności, którego inni nie posiadają. Miłość własna może zmusić Cię do wyjścia i pokazania artystycznej ekspresji, niezależnie od tego, co myślą inni. Nie boisz się każdego małego kroku, który robisz w życiu, ponieważ jesteś pewna siebie i jesteś w stanie przyjąć kilka ciosów.

Ludzie stają się niezadowoleni, gdy oczekują, że będą doskonali. Jednak pewność siebie wiąże się z miłością do siebie i poczujesz, że możesz stawić czoła światu.

6. Miłość do siebie wzmacnia połączenie umysłu z ciałem

Zaakceptowanie siebie daje ci wyższy stan świadomości połączenia Twojego umysłu i ciała. Uczenie się kochania swojego ciała sprawia, że lepiej dostrajasz się do relacji między Twoją fizyczną i psychiczną istotą. Będziesz w stanie zidentyfikować rzeczy, które wpływają na Twój nastrój, koncentrację i ogólne samopoczucie, a także możesz podjąć kroki, aby je naprawić.

Czytaj: Jesteś wyczerpana? Twoje ciało potrzebuje tych produktów

7. Twoje zdrowie poprawi się, gdy przestaniesz się oszukiwać

Miłość własna robi wspaniałe rzeczy dla Twojego umysłu. Czy wiesz, że lepsze nastawienie może poprawić Twoje zdrowie? Kiedy zaakceptujesz i pokochasz siebie, będziesz celebrować świątynię, w której znajduje się Twoja dusza. Będziesz chciała żyć zdrowiej i lepiej się odżywiać, ponieważ będzie ci zależeć Ci na dbaniu o siebie i odżywianiu.

Czytaj: Powody, dla których powinieneś regularnie oczyszczać swoje ciało

8. Ugruntowuje Cię duchowo

Twoje ciało to świątynia, czyli miejsce, w którym odpoczywa Twoja dusza. Kiedy zaakceptujesz świątynię, którą już posiadasz, pomoże ci to utrzymać duchowe skoncentrowanie.

Masz wyjątkowe cechy, niepodobne do nikogo na planecie Ziemia, więc możesz nauczyć się celebrować i akceptować te dary i talenty. Miłość własna sprawi, że Twoje duchowe ja będzie bardziej żywotne i silniejsze.

9. Twoja pewność siebie wzrośnie

Czy kiedykolwiek byłaś w pobliżu kogoś, kto nie lubi tego, kim jest? Taka osoba trzyma głowę nisko, brakuje jej pewności siebie i ma niezdrowy obraz ciała. W związku z tym, kiedy kochasz swoje ciało, czujesz się spokojniej i wygodniej, a ludzie nie będą mieli nic przeciwko przebywaniu wokół Ciebie. Ludzie lubią być pewni siebie.

Czytaj: Według naukowców tak wygląda ciało idealnej kobiety

10. Przyciągniesz fajnego partnera, jeśli pokochasz swoje ciało

Czy spotkałaś kiedyś kogoś, kto zadowala się partnerem, który nie jest dla niej dobry? Niestety, żyją w kompletnym chaosie z powodu złych wyborów. Większość ludzi, którzy wybierają z desperacji, żyje, by żałować swoich decyzji.

Jednak kiedy czujesz się komfortowo w swojej skórze, nie musisz szukać partnera tak bardzo, jak pragniesz towarzystwa. Poziom desperacji dramatycznie spada i możesz dokonywać rozsądnych osądów. Wzmocnisz swoją charyzmę, którą potencjalni partnerzy uznają za bardzo atrakcyjną.

11. Będziesz mieć więcej energii

Kiedy czujesz się dobrze ze sobą, poprawisz swoją postawę. Trzymanie się w taki sposób zwiększa przepływ krwi do wszystkich ważnych narządów, ponieważ krążenie jest wzmocnione. Zauważysz, że czujesz się lepiej, gdy trzymasz głowę wysoko i jesteś dumna z tego, kim jesteś.

Czytaj: Te 30 kobiet zignorowało wstyd i udowodniło, że każde ciało można pokazać w bikini

12. Kochaj swoje ciało… Będziesz się lepiej bawić

Ludzie, którym brakuje miłości do siebie i angażują się w zawstydzanie ciała, nie będą tak chętni do wyjścia i zrobienia czegoś. Wymyślą 101 powodów, dla których nie mogą wyjść z przyjaciółmi, ponieważ czują się nieswojo. Jednak kiedy kochasz swoje ciało i swoją osobowość, w każdej chwili będziesz mogła wyjść i dobrze się bawić.

13. Zaakceptuj rzeczy, których nie możesz zmienić

W twoim życiu jest wiele rzeczy, których nie możesz zmienić, a Twoje ciało jest jedną z nich. Nie ma powodu, aby angażować się w wstyd i płakać z powodu czegoś, czego większość ludzi nie może naprawić.

Nie możesz zmienić struktury kości ani genetyki, więc musisz nauczyć się akceptować swoje ciało. Naucz się akceptować swoje ciało w sposób, w jaki otwiera ono umysł, aby uświadomić sobie, że są inne rzeczy, których nie możesz zmienić.

14. Pokochaj swoje ciało, ponieważ jest wyjątkowe

Większość ludzi fantazjuje o posiadaniu ciała jak modelka lub byciu wystarczająco wolnym, by nosić bikini lub obcisłe szorty na plaży. Jednak świat byłby bardzo nudny, gdyby wszyscy byli wierną kopią siebie nawzajem. Indywidualność jest kluczem do uczynienia świata wyjątkowym. Poza tym mówienie sobie, że „nie możesz” nosić skąpego bikini to kolejny podstępny rodzaj bodyshamingu

Kiedy nauczysz się kochać siebie i przestać wstydzić się swojego ciała, zdasz sobie sprawę, że masz wyjątkowe cechy, takie jak oczy, usta, nogi i palce u nóg. Zamiast się poniżać, nauczysz się znajdować w sobie rzeczy, które lubisz.

Wielu ludzi przechodzi przez życie nieszczęśliwie, ponieważ nigdy nie nauczyli się kochać tego, kim są w tym życiu. Mają niską samoocenę i angażują się w zawstydzanie ciała, ponieważ czują się niekomfortowo w swojej skórze.