14 zdjęć, które w żartobliwy sposób ukazują różnice między kobietą a mężczyzną.

0
1621

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. „Płeć mózgu”, „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus” to książki, które opowiadają o różnicach między kobietami i mężczyznami. Bardzo szybko stały się one bestsellerami światowymi. Jakie są różnice między kobietą a mężczyzną? 

Stworzono zabawne grafiki, które ukazują różnice między płcią piękną i mężczyznami.

1. Pakowanie

Macie urlop i planujecie wspólny wyjazd. Kobiety lubią mieć wszystko zaplanowane. Myślą co wezmą na wyjazd już dużo wcześniej. Na dodatek starają się być zapobiegawcze, więc pakują więcej rzeczy, niż jest potrzebnych na wyjazd. Panowie za to wrzucają do torby tylko najpotrzebniejsze rzeczy i to na dodatek 5 minut przed samym wyjazdem.

2. Postrzeganie siebie

Kobieta nigdy nie przyzna, że jest ładna. Zawsze będzie miała kompleksy, zawsze jej się coś będzie nie podobać w wyglądzie – a to za mały biust, a to za szerokie biodra, za duży nos, za krzywe zęby, za grube uda. Kobiety są zdecydowanie surowsze wobec siebie niż mężczyźni. Być może dlatego, że kobiety od zawsze były uważane za okaz piękna. To kobieta ma prezentować się ładnie, a facet ma mieć poczucie humoru. Mężczyźni prawie w ogóle nie przejmują się swoim wyglądem i zawsze uważają, że wyglądają świetnie.

3. Toaleta w miejscach publicznych

Kobiety zawsze chodzą parami do toalety. I zawsze w damskiej toalecie są kolejki. Wystarczy przejść się w sobotę po clubach. A to trzeba oko podmalować, przejrzeć się, poprawić sukienkę. Facet idzie tylko za potrzebą i zajmuje mu to dosłownie chwilę.

4. Postrzeganie innych 

Kobieta i mężczyzna zwrócą zupełnie na co innego uwagę mijając tę samą osobę. Nie od dzisiaj wiadomo, że mamy inne poglądy na świat. Kobiety widzą rzeczy, które same chcą mieć, a panowie widzą po prostu kobietę, taką jak naturą ja stworzyła.

5. Szykowanie się do wyjścia

Dla kobiety wyjście gdzieś oznacza wiele godzin spędzonych przed lustrem i w łazience. Trzeba wykonać wiele czynności, aby wyglądać pięknie. Mężczyźni nie muszą się malować, nie muszą golić nóg, nie muszą układać włosów – im to zajmie tylko chwilę. Kobieta nie wyszykuje się w godzinę, a facet zmieści się w 20 minutach.

6. Wyjście do pracy 

Bardzo podobnie wygląda poranek przed wyjściem do pracy. Kobieta zanim się wyszykuje i wyjdzie, to już jest zmęczona porannym rytuałem. Mężczyźni rano potrzebują 10 minut i są gotowi pokonywać codzienne trudności.

7. Wizyta u fryzjera

Kobiety mają bzika na punkcie swoich włosów. Często korzystają z usług fryzjerskich, aby mieć piękne włosy. Wizyty zazwyczaj polegają na delikatnych zmianach: podcięcie końcówek lub poprawienie koloru, dlatego mężczyźni prawie nigdy nie widzą różnicy. Kobieta spędza około 2-3 godziny u fryzjera, zapłaci 200-300 zł i nie widać różnicy, a facet zapłaci 50 zł, siedzi na fotelu 20 minut i różnicę widać gołym okiem.

8. Porządek na biurku i na ekranie laptopa

Mężczyznom nie przeszkadza, że mają bajzel na biurku. Mówi się nawet, że im większy bałagan, tym większy iloraz inteligencji. Inaczej jest po włączeniu komputera. Kilka ikonek i człowiek nie ma problemy ze znalezieniem czegoś.U kobiet sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na biurku wszystko ułożone perfekcyjnie, a na ekranie komputera tysiące ikonek, zapisanych folderów, miniaturek zdjęć.

9. Łóżko 

Kobieta zawsze potrzebuje więcej miejsca do spania. Kobieta tak długo walczy o kołdrę, aż ją zdobędzie. Tak samo z miejscem – tak się rozłoży, że 3/4 łóżka należy do niej.

10. Ubrania

Każda kobieta stojąc przed szafą pełna ubrań powie: „Nie mam się w co ubrać”. To jest po prostu klasyk, który chyba nigdy się nie zmieni. Panowie nigdy tego nie zrozumieją. Kobieta musi dopasować swój strój na nastroju, do pogody, okazji. Analizując wszystkie czynniki, ciężko jest coś wybrać z pełnej szafy.

11. Rozstanie

Kobiety są bardziej empatyczne, bardziej emocjonalnie podchodzą do wielu sytuacji, ale także szybciej potrafią się wziąć w garść. Mężczyźni mają zupełnie na odwrót.

12. Kosmetyki

Kobieta kupując szampon skupia się na: aromacie, marce, skuteczności, efekcie po umyciu, składnikach, na kolorze opakowania, jakości, opinii od przyjaciółki, opiniach w internecie, cenie i popularności. Dla faceta szampon to szampon.

13. Rozróżnianie kolorów

Kobiece oko potrafi dostrzec zdecydowanie więcej kolorów niż męskie. Mężczyzna jest pewny, że to zielony. Kobieta powie o seledynowym, pistacjowym, trawiastym, limonko-wym, miętowym. Chyba nie trzeba więcej tłumaczyć.

14. Portale społecznościowe

Kobiety są bardziej aktywne w sieci. Częściej niż mężczyźni szukają nowych informacji, ciekawostek, promocji. Przed pójściem na imprezę kobiety muszą omówić co ubrać, jaki kolor butów będzie pasować do sukienki, jaka torebka. Facet po prostu spyta o której godzinie i gdzie.

Przyznajcie, że wiele w tym prawdy?

Spróbuj także swoich sił w ZAGADCE LOGICZNEJ NA MYŚLENIE KREATYWNE. Uda Ci się znaleźć rozwiązanie? f7dobry.com

Zdjęcia: brightside.me