15 części ciała, które ujawniają Twoją inteligencję.

0
1393
zdjęcie: depositphotos

Aparycja może ujawnić wszystkie najmroczniejsze sekrety na temat naszego zdrowia i osobowości, a nawet siły umysłu. Dokładnie tak! Eksperci są pewni, że cechy wyglądu mówią więcej o naszej inteligencji niż najtrudniejszy test IQ. Sprawdźmy więc, jak bystrzy jesteście.

Wszyscy słyszeliśmy stereotyp, że ludzie noszący okulary są inteligentniejsi. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Edynburgu może być w tym trochę prawdy. Według naukowców istnieje wiele sposobów, w jakich części ciała danej osoby mogą wpływać na jej inteligencję. Niektóre są naprawdę bardzo zaskakujące.

Poznaj części ciała, które według naukowców mogą być znakiem większej inteligencji u ludzi.

1.Wielka głowa

zdjęcie: pixabay.com

Zaskakujące jest to, że zasada wielka głowa – wielki mózg sprawdza się w prawdziwym życiu. Główna przyczyna tego zjawiska jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż Wam się wydaje. Osoby z dużymi głowami mają zwykle mniejsze zagęszczenie neuronów w mózgu, co naturalnie sprawia, że działa on szybciej i sprawniej. Czas polubić swoją wielką głowę.

2.Kształt twarzy

zdjęcie: YouTube

O kształcie twarzy myślimy tylko wtedy, kiedy czas na nową odważną fryzurę. W rzeczywistości może też zdradzać wiele na temat osobowości. Autorka książki „Mądrość twojej twarzy” jest przekonana, że osoby o rysach twarzy w kształcie serca posiadają niesamowicie kreatywne zdolności. Prostokątne, kwadratowe i trójkątne buzie występują u ludzi kierujących się logiką ukierunkowanych na sukces. Ludzie o twarzach w kształcie rombu są perfekcjonistami do szpiku kości. Twarze owalne posiadają osoby serdeczne i ciepłe, a Ci o okrągłych buziach troszczą się o innych. W końcu inteligencja emocjonalna też się liczy, prawda?

3. Czoło

zdjęcie: YouTube

Wielkiej głowie towarzyszy zazwyczaj szerokie czoło. To kolejna oznaka wybitnej inteligencji. Według popularnej chińskiej metody czytania z twarzy czoło szerokie na 5 palców oznacza wysoką inteligencję i zdolności. Takie osoby szybko się uczą, nie potrzebują wyjaśnień, zwykle kończą zadania szybciej niż inni. Niektórzy specjaliści wierzą, że tacy ludzie mają poniekąd szósty zmysł. Bardzo zagadkowe…

4. Oczy

zdjęcie: pixabay.com

Jak się okazuje oczy są zwierciadłem nie tylko duszy, ale także poziomu inteligencji. Według naukowców w rankingu prowadzą oczy niebieskie. Zastanówcie się, wielu znanych geniuszy, np. Stephen Hawking posiadał piękne, niebieskie oczy. Musi więc być w tym trochę prawdy. Obdarzeni błękitnymi oczami ludzie są jednak dużo bardziej wrażliwi na światło. Cóż… raz na wozie, raz pod wozem.

5. Nos

zdjęcie: pixabay.com

W XIX wieku istniała bardzo interesująca pseudonauka zwana Nazologią. Jej specjaliści próbowali powiązać pewne cechy charakteru z kształtem nosa. A niektóre ich spostrzeżenia okazały się całkiem słuszne. Na przykład osoby obdarzone rzymskim lub orlim nosem wykazują oznaki sprytu. Potrafią podejmować ważne i szybkie decyzje. Z drugiej strony, ludzie o prostych nosach interesują się sztuką. Osoby o szerokich nozdrzach posiadają dobrze rozwinięte umiejętności poznawcze i rozsądne umysły.

6. Usta

zdjęcie: pixabay.com

Kilka lat temu specjaliści z Czech postanowili przeprowadzić poważne badanie. Zrobili zdjęcia 40. kobietom i 40. mężczyznom i poprosili o rozwiązanie testu IQ. Próbowali znaleźć związek między wyglądem a inteligencją. Niestety okazało się, że wyniki pań nie miały żadnego sensu, natomiast w przypadku panów wyszło na jaw kilka ciekawostek. Podobno faceci o wąskim uśmiechu są wybitnymi intelektualistami.

7. Broda

zdjęcie: pixabay.com

To samo czeskie badanie wykazało, że bystrzy mężczyźni nie posiadają kwadratowych szczęk, jak wszyscy bohaterowie kinowych hitów. Zamiast tego posiadają zgrabne, spiczaste podbródki . Według badaczy szeroka broda nie jest pożądana. Tę cechę wiąże się ze średnim poziomem IQ i niezbyt bystrym umysłem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Test: Sprawdź, jak czujny jest Twój mózg?

8. Uszy

zdjęcie: pixabay.com

Całkowita symetria uszu nie jest często spotykana. Być może to i lepiej, ponieważ badania wykazały, że jej brak może być oznaką bystrego umysłu. W 2012 roku brytyjscy naukowcy odkryli, że osoby u których jedna małżowina uszna jest dłuższa są lepszymi liderami. Ci niespotykani ludzie stawiają innych na pierwszym miejscu i używają rozumu do polepszania świata. To samo tyczy się palców, więc koniecznie je sprawdźcie.

9. Dłonie

zdjęcie: pixabay.com

Są tylko dwa typy ludzi na świecie: praworęczni i leworęczni. Oczywiście istnieje też kilku geniuszy, którzy jeśli chcą mogą korzystać z obu dłoni, ale zapomnijmy o nich na sekundę. Kto jest mądrzejszy? Leworęczni. Chodzi o to, że leworęczni zwykle posiadają większe ciało modzelowate, dzięki któremu bardzo szybko przetwarzają informacje. Ich bardziej rozwinięta prawa półkula mózgu też ma w tym swój udział. Tę rundę wygrywają leworęczni.

10. Palce

zdjęcie: pixabay.com

Pamiętacie jak pisałam, że asymetria palców to oznaka bystrego umysłu?Wiąże się to z ich długością. Badanie opublikowane w brytyjskim czasopiśmie Journal of Sociology wykazało, że chłopcy o mniejszych palach wskazujących są lepsi z matematyki. U dziewczyn natomiast jest inaczej. Żeby uznać nas za mądrzejsze, musimy posiadać mniejszy palec wskazujący i serdeczny.

11. Talia

zdjęcie: pixabay.com

Wszyscy wiedzą, że figura klepsydry jest uznawana za najbardziej pożądaną wśród kobiet, ale czy wiecie, że panie nią obdarzone są też dużo mądrzejsze. Amerykańcy badacze obserwowali około 16 tysięcy kobiet i odkryli, że im większa różnica w obwodzie talii i bioder u kobiety, tym bardziej jest ona inteligentna. Wszystko przez wysoki poziom kwasów Omega-3 , które wspomagają zdolności umysłowe. To jeszcze nie koniec. Te same kwasy tłuszczowe mogą też wspomóc rozwój inteligencji dziecka w łonie matki obdarzonej figurą klepsydry. Ciało kobiety to prawdziwa kraina czarów.

12. Piersi

zdjęcie: pixabay.com

Wybaczcie panowie, teraz będzie tylko o kobietach. Wszyscy wiemy, że społeczeństwo podświadomie wiąże piękne, duże piersi z niższą inteligencją. Nauka jednak udowadnia, że się mylimy. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Chicagowskim, które obejmowało 1200 kobiet odkryło, że panie obdarzone większą klatką piersiową są mądrzejsze o około 10 punktów IQ . To kolejny powód, żeby traktować stereotypy z przymrużeniem oka.

13. Owłosienie

zdjęcie: pixabay.com

Doktor Ajkera Kudi Eljes, który przez lata próbował odkryć związek owłosienia z inteligencją doszedł do jednego prostego wniosku. Im gęstsze owłosienie, tym wyższa inteligencja. Podobno owłosione klaty są bardzo często spotykane u lekarzy i innych, bardzo wykształconych mężczyzn. Co więcej, włochaci faceci są lepszymi studentami. Kto by pomyślał…

14. Wzrost

zdjęcie: pixabay.com

Jeśli czujecie się niepewnie z powodu swojego wysokiego wzrostu, mam coś co poprawi Wam humor. Grupa badaczy z Uniwersytetu Edynburskiego odkryła silny związek z genami, które determinują wzrost i tymi, które odpowiadają za bystry umysł. Niektórzy specjaliści twierdzą, że w przeszłości wysokie osoby miały lepsze szanse na bycie przywódcą, co dawało im większy dostęp do informacji.

15. Waga

zdjęcie: pixabay.com

Jeśli chodzi o wagę nie będzie tu żadnych odkryć i niespodzianek. Jedyne czym przejmują się eksperci to mniejsza ilość substancji szarej i białej w niektórych obszarach mózgu u otyłych osób. Oznacza to jedno, zdrowy umysł żyje w zdrowym ciele. Dbajcie więc o siebie, szanujcie swoje ciało, a osiągnięcie umysłową równowagę. Oczywiście to wszystko jest zabawną stroną nauk i jeśli nie posiadacie żadnej z tych cech nie oznacza to, że nie jesteście mądrzy. W końcu to Wy odpowiadacie za swoją inteligencję, prawda? Czytajcie książki, zadawajcie pytania, odkrywajcie świat, a zawsze będziecie mądrzejsi od innych.

A Tobie z czym kojarzy się inteligencja? Z jakim stereotypem?

Źródło: YouTube.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl