15 produktów spożywczych, które mogą powodować raka

0
472

Nie wszystkie produkty spożywcze są bezpieczne do spożycia. Niektóre z nich zawierają cukier, główną przyczynę raka. Dlatego za każdym razem, gdy kupujesz jakąkolwiek żywność, upewnij się, że jest ona bezpieczna.

Poniżej wymieniono rodzaje żywności, których należy unikać.

1. Popcorn z kuchenki mikrofalowej

Popcorn to powszechna przekąska, którą lubi większość ludzi. Jednak popcorn z mikrofalówki może nie być bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Nie jest naturalny. Masło smakowe użyte do jego przygotowania uwalnia dwuacetyl, który jest toksyczny po ugotowaniu. Dodatkowo worek wyłożony jest kwasem perfluorooktanowym. Dlatego unikaj popcornu z kuchenki mikrofalowej.

2. Napoje gazowane

Napoje gazowane zawierają cukier i karmel. Karmel jest syntetycznym barwnikiem, który jest produktem ubocznym czynnika rakotwórczego 4-ML.

Według testów 4-ML występuje w karmelizowanych napojach bezalkoholowych. Dlatego, jeśli musisz wypić napój gazowany, upewnij się, że wybierasz ten bez karmelowego koloru.

3. Grillowane czerwone mięso

Według badań ci, którzy spożywają mięso z grilla, mają największe ryzyko zachorowania na raka. Proces grillowania może prowadzić do produkcji czynników rakotwórczych.

W wysokich temperaturach aminokwasy, cukry i kreatyna w mięsie reagują, tworząc aminy heterocykliczne. Wskazane jest, aby zawsze delikatnie gotować mięso i ograniczać spożycie czerwonego mięsa.

4. Sztuczne słodziki

Proces produkcji większości słodzików zawsze obejmuje wiele chemikaliów, które nie są polecane. Według badań naukowych większość z nich powoduje gromadzenie się w organizmie toksyn, które mogą powodować guzy mózgu. Dlatego zawsze wybieraj słodziki roślinne.

Czytaj: Nowe badanie krwi wykrywa ponad 50 rodzajów raka

5. Konserwy (zwłaszcza pomidory w puszce)

Żywność w puszkach jest pokryta BPA. BPA to zaburzacz hormonalny, który jest szkodliwy dla organizmu.

Pomidory z puszki są bardziej szkodliwe, ponieważ są bardziej kwaśne. Nie oznacza to jednak, że pomidory te same w sobie szkodzą. Problem tkwi w opakowaniu. Dlatego zawsze unikaj żywności w puszkach.

6. Przetworzona biała mąka

Kiedy wybielasz mąkę chlorem, pozbywasz się całej zawartości składników odżywczych. Sam chlor jest szkodliwy podczas wdychania. Co więcej, rafinowana biała mąka jest węglowodanem, który rozkłada się na cukry proste, co jest powszechną przyczyną raka.

Czytaj: 8 pokarmów wzmacniających odporność u pacjentów z rakiem

7. Łosoś hodowlany

Istnieją dwa rodzaje łososia. Jednym z nich jest dziki łosoś, który jest zdrowy i można go spożywać bez obaw.

Drugi rodzaj to łosoś z hodowli. Zawiera chemikalia, antybiotyki i pestycydy. Dodatkowo zawiera zbyt dużo niezdrowego tłuszczu. Dlatego jedz dzikiego łososia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

8. Oleje uwodornione

Oleje uwodornione zwykle przechodzą wiele etapów przetwarzania, które obejmują dodanie wielu chemikaliów.

Chemikalia są niezdrowe i mogą powodować komplikacje zdrowotne. Zawsze warto wybierać oleje naturalnie ekstrahowane, takie jak oliwa z oliwek, kokos, soja i rzepak.

9. Chipsy ziemniaczane

Chipsy ziemniaczane są ulubioną przekąską dla większości ludzi jednak mogą powodować wysokie ciśnienie krwi. Zawierają sztuczne aromaty, konserwanty i barwniki, które są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Mówi się, że chipsy ziemniaczane zawierają substancje rakotwórcze znajdujące się w papierosach. Dlatego wybieraj inne alternatywy.

10. Przetworzone mięso

Mięso przetworzone występuje w różnych formach. Należą do nich kiełbaski, salami i boczek. Przetwarzanie tego mięsa zawsze wiąże się z dużą ilością chemikaliów i soli.

Niektóre chemikalia obejmują azotany i azotyny. Są szkodliwe i mogą powodować poważne komplikacje zdrowotne. Zawsze jedz świeże i ekologiczne mięso.

Czytaj: Światowy koncern zainwestuje w fabrykę pod Wrocławiem. Szukają ludzi do pracy

11. Nieekologiczne owoce i warzywa

Jak wiadomo, owoce i warzywa to najzdrowsza grupa posiłków. Jednak pestycydy i chemikalia w nawozach używanych do ich uprawy nie są zdrowe. Dlatego staraj się jak najwięcej kupować warzywa ekologiczne i dokładnie je myć przed spożyciem.

12. Żywność GMO

Żywność GMO jest bardziej rozpowszechniona, ponieważ mówi się, że jest bardziej odporna na szkodniki. Złą wiadomością jest to, że nie ma dowodów na to, że ta żywność jest bezpieczna do spożycia przez ludzi. Dlatego staraj się jeść świeże i ekologiczne produkty.

13. Alkohol

Czy wiesz, że alkohol jest drugą najczęstszą przyczyną raka? Prawdą jest, że umiarkowane spożycie alkoholu może zmniejszyć choroby serca. Jednak alkohol ma wysoki związek ze wzrostem liczby chorych na raka.

14. Cukry rafinowane

Cukier jest jedną z przyczyn raka. Podobnie jak inne produkty przetworzone, cukier rafinowany zawiera syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, który jest niebezpieczny do spożycia. Jeśli lubisz cukier, spróbuj jeść owoce. Są naturalne i słodkie.

15. Dietetyczne produkty

Chociaż możesz myśleć, że jesz zdrowo, wybieranie żywności z etykietami dietetycznymi jest bardziej szkodliwe.

Produkty te zawsze zawierają dodatkowy cukier i sztuczne słodziki, które zastępują tłuszcz. Według badań zawierają uzależniające chemikalia. Dlatego zawsze wybieraj świeże i ekologiczne produkty.