15 uroczych zwierząt, którym udało się schudnąć

0
573

Otyłość wśród zwierząt domowych powoduje niewyobrażalną szkodę. W samych Stanach Zjednoczonych większość psów domowych ma nadwagę lub otyłość: aż 55,8% zwierząt ma nadwagę, według najnowszych danych. Pulchne psy nie są szczęśliwymi psami. Mają więcej problemów zdrowotnych, a ich jakość życia znacznie spada. Dlatego zrzucenie tłuszczu jest dobrą rzeczą dla Twojego psa.

Przygotowaliśmy serię zdjęć przed i po, na którym widać, jak otyłe psy chudną i zmieniają się we wspaniałe, zdrowe i szczęśliwe zwierzaki. Udało się to tylko dzięki pomocy troskliwych właścicieli i weterynarzy.

Przewiń w dół, aby zobaczyć ciężką walkę z nadwagą. Zwierzęta także mają takie problemy.

Dr Ernie Ward, założyciel Stowarzyszenia na rzecz zapobiegania otyłości zwierząt domowych, powiedział w wywiadzie dla Bored Panda, że przeważająca większość lekarzy weterynarii mówi, że otyłość jest najważniejszym zagrożeniem dla zdrowia psów i kotów.

„Psy cierpiące na otyłość mają znacznie większe ryzyko rozwoju zapalenia stawów, wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy i raka. Badania pokazują również, że psy z otyłością żyją około 2,5 roku mniej niż te o zdrowej wadze.”

1.”Moja 90-letnia sąsiadka od lat nie chodziła z psem na spacery, więc zgłosiłem się na ochotnika. Jestem bardzo dumny z utraty wagi Buddy”.

Kiedy pierwszy raz spotkałem Buddy, biedak ledwo mógł chodzić. Nienawidził smyczy i nie chciał opuścić swojej właścicielki, więc musiałem go nieść ulicą i zmusić do spacerowania. Teraz uwielbia codzienne spacery i może nawet biegać.

2. Dennis stracił 79% swojej masy ciała dzięki zdrowym nawykom

3. Tylko spójrzcie jaki z niego się zrobił przystojniak!

„Badania dowodzą, że nadwaga lub psy z otyłością mają niższą jakość życia. Mówiąc wprost, faktem jest, że psy z otyłością nie są w stanie żyć i cieszyć się swoim najlepszym życiem”- powiedział dr Ward.

„Jako lekarz weterynarii przysięgam, że zapobiegnę chorobom zwierząt i ich cierpieniu. Moim celem jest zapobieganie otyłości zwierząt domowych i ostatnie dwadzieścia lat spędziłem na badaniu i uczeniu metod żywienia i odchudzania zaangażowanych lekarzy weterynarii i zaniepokojonych właścicieli zwierząt domowych.”

Według dr Warda psy i ludzie są bardzo podobni, jeśli chodzi o odchudzanie. Jesteśmy wszystkożerni; używamy podobnych źródeł energii metabolicznej; czerpiemy korzyści z zajęć aerobowych – takich jak chodzenie.

„Zarówno dla psów jak i u ludzi, aby z sukcesem schudnąć należy około 60% do 70% skupić się na diecie i w 30% do 40% na aktywności fizycznej. W przypadku kotów, gatunku o innej fizjologii i metabolizmie, jest to około 90% diety i tylko 10% ćwiczeń.”

Czytaj: Ten pies został porzucony z powodu swoich uroczych brwi

4. Było ciężko, ale się udało!

lusealdog

5. Z 39 kg do 20 kg.

6. W 6 miesięcy minus 5 kg.

„Pierwszym krokiem w kierunku zdrowszej wagi psa jest umówienie się na wizytę do weterynarza. Najpierw weterynarz określi wynik kondycji Twojego psa (BCS), ustali docelowy cel odchudzania i idealną wagę, a także obliczy liczbę kalorii, którą pies powinien spożywać każdego dnia.”

„Dodatkowo lekarz weterynarii upewni się, że pies nie choruje na jakąś chorobę, która powoduje przyrost masy ciała i że rozpoczęcie ćwiczeń jest bezpieczne. Ogólnie rzecz biorąc, pies (i jego właściciel) każdego dnia potrzebuje około 30 minut ćwiczeń aerobowych. ”

7. Wielkie brawa dla tego psa!

kai100less

8. W 2017 roku 52 kg, w 2019 roku 34 kg.

keeping.up.with.shiloh

9. „Adoptowaliśmy ją 27 października. Miała dużą nadwagę. Traciła 0,5 kg na tydzień i zyskała tak dużo energii”.

Chodzenie jest najlepszym ćwiczeniem dla psa. To łatwe i szybkie w realizacji. Spacery jest wydajny i dostępny dla prawie wszystkich.

„Wolę to od większości innych ćwiczeń, ponieważ spacerowanie dla psów jest jak najbardziej naturalne. Plus nic nie kosztuje! Podczas chodzenia używaj uprzęży do chodzenia, a nie szyi lub kołnierza, aby zapobiec obrażeniom tchawicy lub obrażeniom w okolicy gardła i szyi ”- dodaje dr Ward.

Dr dodał również, że psy mogą bezpiecznie tracić od 3% do 5% masy ciała każdego miesiąca. „Młodsze i bardziej aktywne psy mogą stracić nieco więcej, w zależności od ilości ćwiczeń, jakie może zapewnić ich właściciel. Najważniejsze jest monitorowanie masy każdego miesiąca. Jeśli Twój pies nie straci odpowiedniej wagi w ciągu trzech miesięcy, musisz zmienić strategię.”

10. „Minęły 2 lata, odkąd ją adoptowaliśmy, a Reba w tym czasie zrzuciła ponad połowę swojej wagi”.

OkieDogDad

11. Zeus jest dowodem, że wszystko jest możliwe, jeśli ciężko na to pracujesz. Schudł tyle w 10 miesięcy: z 48,5 kg do 37 kg.

dobbie.zeus

12. „Rok temu a dziś. 8,5 kg kontra 3,7 kg. Czy możesz uwierzyć, że to ja?”

suki.angel.baby

„Utrata masy ciała jest procesem dynamicznym i adaptacyjnym, a właściciele psów muszą stale oceniać, co działa, a co nie. Wspaniałą wiadomością jest to, że w przeciwieństwie do kotów, większość psów może osiągnąć docelową wagę w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy. Koty mogą stracić tylko około 0,2 kg miesięcznie, co oznacza, że utrata 1,8 kg zajmie około ośmiu miesięcy, jeśli wszystko pójdzie dobrze. ”

Chociaż może to chwilę potrwać, utrzymanie Twojego zwierzaka w zdrowiu jest zawsze warte wysiłku. Dr Ward powtórzył, że psy (i koty), które są szczupłe, żyją dłużej, mają mniej chorób i bardziej cieszą się życiem.

„To mój ostateczny cel: pomóc zwierzętom domowym i ludziom, którzy je kochają, żyć dłużej, szczęśliwie i pełniej. A to zaczyna się od pożywnej diety, odpowiednich ćwiczeń i zdrowej kondycji ciała.”

13. „Nawet moja twarz wygląda inaczej. Jestem zdecydowanie nowym, szczęśliwym szczenięciem”

suki.angel.baby

14. Ten pies potrzebował 3 lat, aby schudnąć.

keeping.up.with.shiloh

15. „Pies mojej przyjaciółki, Gracie, zaczynał być trochę gruby, więc przeszedł na dietę. 5 miesięcy później Gracie wygląda o wiele ładniej i szczęśliwiej”.

DieJenkins

Czytaj: W Krakowie w lipcu powiększy się strefa płatnego parkowania