15 zdjęć falistych ogrodzeń, do których użyjesz mniej cegieł niż do prostych ogrodzeń

0
1000

Wielka Brytania znana jest z wielu uroczych rzeczy, chociażby z popołudniowej herbaty z babeczkami, z tajemniczych i romantycznych spacerów po parkach i ogrodach, i z falistych ogrodzeń.

Faliste ogrodzenia spopularyzowane w Wielkiej Brytanii zostały kopiowane również w Stanach Zjednoczonych.

Faliste ogrodzenia są bardzo ekonomiczne – w efekcie zużywają mniej cegieł niż proste ściany. Twoja pierwsza reakcja była prawdopodobnie podobna do mojej: to nie ma sensu! Cóż, faliste ogrodzenie kończy się użyciem mniejszej liczby cegieł, ponieważ może mieć grubość jednej cegły. Proste ogrodzenie przewróciłyby się, gdybyś zrobił jedną cegłę szerokości. Tymczasem wszystkie fale w ogrodzeniu zapewniają stabilność.

Wielka Brytania jest pełna uroczych, falistych ścian ogrodowych.

praxis_builders

Tworzy się takie faliste ogrodzenie, ponieważ do jego wykonania używa się mniej cegieł, niż do prostego ogrodzenia.

wikipedia

Faliste ogrodzenie jest wspaniałe, idealne do uprawy drzew owocowych we wnękach.

Czytaj: Ten buldog uwielbia oglądać ulicę przez otwór, więc jego właścicielka namalowała kostium na płocie

wikipedia

„Próbowałem znaleźć coś wyjątkowego dla Suffolk na lokalny konkurs w 2015 roku, i tak natknąłem się na faliste ogrodzenia” – powiedział Ed Broom z Suffolk.

„Różne strony internetowe powiedziały mi, że w Suffolk, gdzie mieszkam, było ponad 50 przykładów falistych ogrodzeń, ale oryginalna lista (zapoczątkowana w latach 60. XX wieku przez lokalnego historyka Normana Scarfe) zniknęła. Od tego czasu staram się stworzyć własną listę. Za każdym razem, gdy myślę, że skończyłem, odwiedzam nowe miejsca z falistymi ogrodzeniami, znalazłem ich już ponad 100 i co chwilę pojawia się kolejne”.

wikipedia
 wikipedia
wikipedia

Ed powiedział, że ludzie wciąż budują nowe faliste ogrodzenia w Wielkiej Brytanii. „Od indywidualnych projektów (takich jak Ashbocking, wybudowany w 1999 r.), po nowe osiedla (jak te faliste ogrodzenia w nowym osiedlu w Lavenham wykonane przez architektów Wincera Kievenaara), nowe ogrodzenia są ukłonem w stronę lokalnego stylu Suffolk” – powiedział Ed.

wikipedia
wikipedia
wikipedia

„Starsze ogrodzenia mogą wymagać konserwacji lub naprawy, zwłaszcza jeśli ogrodzenie znajduje się przy drodze pełnej przejeżdżających samochodów (tak jak miało to miejsce w Easton w 2013 r.)”.

Ed dodał, że zalety falistych ogrodzeń polegają na tym, że do ich wykonania używa się mniej cegieł, są idealnymi „ścianami” do uprawy owoców we wklęsłych wnękach i dają ci „chwalenia się przed sąsiadem!”

Amanda Slater
chewknew
the_country_boy_uk

W XVIII-wiecznej Anglii faliste ściany były używane do uprawy owoców. Właśnie dlatego budowano je zwykle ze wschodu na zachód, tak aby jedna strona zawsze była zwrócona na południe, aby uchwycić ciepłe promienie słońca.

campbellandcoarchitects
 f8tog
amlingandcompany

Wiele falistych ogrodzeń znajduje się w regionie Anglii Wschodniej, gdzie holenderscy inżynierowie osuszyli bagna The Fens w XVII wieku. Uważa się, że ci inżynierowie są oryginalnymi wykonawcami murów serpentynowych w Wielkiej Brytanii.

Jednak serpentynowe ogrodzenia nie są przeznaczone tylko do ogrodnictwa. Zapewniają także strategiczne korzyści podczas obrony przed najeźdźcami. Z powodu pofałdowanej konstrukcji atakujący żołnierze byliby zmuszeni przełamać szeregi, co naraziłoby ich na kontratak ze strony obrońców.

Czytaj: Najlepsze parki rozrywki w Europie według TripAdvisor