16. coroczny Onkobieg: Biegnijmy razem po zdrowsze jutro

0
80
To był niesamowity 16. Onkobieg - Razem po zdrowie! (zdjęcie: onkobieg, facebook)

W 16. edycji Onkobiegu, corocznego biegu charytatywnego, 2500 uczestników pokonało 25 477 kilometrów, zebrawszy 587 000 zł na rzecz osób chorych na nowotwory i profilaktykę.

10 września w ramach solidarności z chorymi na nowotwory i ich rodzinami, Polacy i uczestnicy z całego świata zebrali się na 16. edycji „Onkobiegu – Razem Biegnijmy po Zdrowie”. Wydarzenie to, organizowane od 2008 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.

CZYTAJ: Badanie krwi na obecność wielu nowotworów może pomóc uratować tysiące istnień ludzkich

Symboliczny bieg odbył się na terenie Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, gdzie zgromadziło się 1500 biegaczy, a wirtualnie z całej Polski dołączyło kolejny 1000 chętnych. Wspólnie przebiegli imponujące 25 477 kilometrów, zbierając rekordową kwotę 587 000 zł. Fundusze te wesprą pacjentów chorych na raka i będą promować profilaktykę nowotworów.

Wydarzenie rozpoczęło się rozgrzewką prowadzoną przez piłkarza Jarosława Bieniuka, a zainaugurowali burmistrzowie dzielnic Robert Kempa i Rafał Miastowski. Hasło „Wspólny bieg po zdrowie” rozbrzmiewało, gdy uczestnicy dzielili się swoją podróżą w mediach społecznościowych za pomocą #Onkobieg.

W tym roku impreza rozszerzyła swój zasięg poza Warszawę, dzięki Dolnośląskiemu Centrum Onkologii i Szpitalowi Powiatowemu w Starachowicach, które organizują biegi w swoich regionach.

Onkobieg nie tylko promował aktywność fizyczną, ale także oferował bezpłatne badania profilaktyczne, w tym badania skóry i pomiary ciśnienia krwi. Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości na temat profilaktyki nowotworów i zgromadziło lekarzy, specjalistów sportowych, pacjentów i organizacje pacjentów.

Sercem Onkobiegu był duch wspólnoty, w którą zaangażowali się uczestnicy w każdym wieku, w tym dzieci. Podczas wydarzenia nie zabrakło również kulinarnych specjałów, występów muzycznych i różnorodnych atrakcji rozrywkowych.

CZYTAJ NA F7.PL – W 2024 roku na Amazon Prime pojawią się dwa nowe dokumenty o polskich sportowcach!

Na zakończenie 16. Onkobiegu Ewa Styś, członkini Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki, podziękowała wszystkim uczestnikom, a tym, którzy nie mogli dołączyć ze względu na leczenie, życzyła szybkiego powrotu do zdrowia i liczy na kolejny udany Onkobieg w przyszłym roku.