16 niesamowitych cudów natury. Musisz to zobaczyć!

0
1273

Nasza planeta jest naprawdę piękna. Pustynie, wulkany, równiny, lasy tropikalne, wąwozy i inne cuda natury – to wszystko sprawia, że nasz świat jest niesamowity. Obejrzyj 16 zdjęć, by nabrać ochoty na zwiedzenia świata. Podróżowanie jest super! 

Ziemia jako jedyna planeta zamieszkana jest przez miliony gatunków, wliczając w to człowieka. Wiek Ziemi ocenia się na 4,6 mld lat (od uformowania się planety z mgławicy słonecznej do czasów współczesnych). Świat wokół nas jest niezwykle ciekawy i zróżnicowany. Jest nas już 7 miliardów i każdy z nas jest inny. Zróżnicowanie Ziemi stanowi o jej pięknie.

Zobacz zdjęcia, które pokazują, że nasza planeta jest piękna.

1. Migracja motyli monarchów w Ameryce, podczas których setki tysięcy motyli podróżuje 3000 km na południe, by tam spędzić zimę.

2. Horsetail Falls w Kalifornii. W parku narodowym Yosemite National Park w lutym można być świadkiem niesamowitej gry światła, gdy światło słoneczne odbijając się od skał zmienia ich kolor na ognisto pomarańczowy.

3. Żyjące skały, Chile. Przypominające żywe organy zamknięte wewnątrz skał to zwierzęta z gatunku osłonic, często znajdywane na plażach w Chile.

4. Jezioro Natron w północnej Tanzanii, dzięki silnie zasadowemu pH woda w tym jeziorze może wypalić skórę. Ciała zwierząt na brzegu jeziora. 

5. Kwitnąca pustynia w Chile. Jedynie raz na kilka lat, po bardzo silnych opadach, pustynia Atacama ożywa i przemienia się w wypełniony kwiatami ogród.

https://twitter.com/Avanti__News/status/902815614858874880

6. Kokony z drzew. Pakistan. Podczas powodzi jedynym bezpiecznym miejscem dla pająków są pobliskie drzewa.

7. Wulkaniczna błyskawica. Podczas eksplozji wulkanów uwalnia się duża ilość energii elektrycznej, przez co może dojść do niezwykle widowiskowych burz.

8. Chmury soczewkowate – wyglądają jak nie z tego świata, ale czasem pojawiają się w terenach górskich. 

9. Tęczowe eukaliptusy – Australia. Na żywo wyglądają jeszcze lepiej! 

10. Niekończące się fale, Brazylia. Zdarzające się jedynie dwa razy w roku zjawisko występuje w miejscu w którym Amazonka wpada do Atlantyku. Powstające fale mogą płynąć kilkaset kilometrów w głąb rzeki zanim ucichną.

11. Great Blue Hole, Belize – wielka rozpadlina rafy koralowej na Morzu Karaibskim to jedno z ulubionych miejsc do nurkowania.

12. Wieczna burza, Wenezuela. Nad rzeką Catatumbo burze występują nawet przez 160 nocy w roku.

13. Wzgórza Danxia, Chiny – dzięki obecności piaskowców i innych minerałów wzgórza te są niezwykle malownicze.

14. Podziemne wodospady, Mauritius – nie jest to prawdziwy wodospad, jednak dzięki temu że piasek spada w dół wygląda niesamowicie.

15. Migracja czerwonych krabów, Wyspy Bożego Narodzenia. Co roku 130 milionów krabów zmierza ku morzu.

16. Niebieska lawa – Indonezja. Dzięki utlenianiu się związków siarki powstaje niezwykły kolor tej lawy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: JAK ROBI SIĘ DZIURY I PRZETARCIA W SPODNIACH? TAK POWSTAJĄ MODNE SPODNIE {WIDEO} – f7dobry.com

Źródło: ojtam.eu