16 zapierających dech w piersiach zdjęć kobiet zbierających lilie wodne z delty rzeki Mekong

0
716

Jeśli nie wiesz, co powinno być Twoim następnym modelem w Twoim fotograficznym przedsięwzięciu, dlaczego nie wybrać natury? Natura jest zawsze obecna ze swoimi żywymi kolorami i niezrównanym pięknem, otwarta na pozowanie w całej okazałości.

Wietnamski fotograf Trung Huy Pham poszedł o krok dalej i połączył naturę z kulturą i tradycją, co doprowadziło do jego spektakularnej serii zdjęć zatytułowanej Lilies Harvest. Te zdjęcia upamiętniają coroczny sezon zbiorów, kiedy to delta Mekongu wylewa, a mieszkańcy zbierają kolorowe lilie.

Trung Huy Pham
Trung Huy Pham
Trung Huy Pham

Trung Huy Pham jest fotografem z Ho Chi Minh, którego sztuka koncentruje się na życiu codziennym ludzi i naturalnych krajobrazach. Podczas gdy Pham może się pochwalić sporą kolekcją zawierającą zdjęcia krajobrazów naturalnych i miejskich w różnych wersjach kolorystycznych, jego zdjęcia kobiet zbierających lilie wodne są jeszcze bardziej imponujące.

Jego zdjęcia były nie tylko prezentowane w takich magazynach jak National Geographic, ale także zdobyły wiele prestiżowych nagród, w tym Sony World Photo Awards, SkyPixel Photo Contest i 35Award, i wiele innych.

Czytaj: Najbardziej spektakularne zdjęcia wykonane z dronów

Trung Huy Pham
Trung Huy Pham
Trung Huy Pham

Kolekcja Lilies Harvest zawiera zestaw zdjęć z sezonu zbiorów lilii wodnej, który ma miejsce podczas corocznych powodzi delty Mekongu od około sierpnia do listopada.

Dla Phama robienie zdjęć z tej spektakularnej okazji było oczywistością, ponieważ jest to piękno, którego nie można przegapić: „Najbardziej oszałamiającym czasem na podróżowanie wzdłuż delty Mekongu jest pora powodzi, kiedy nadchodzą kwiaty i ryby. Lilie wodne są naturalnie uprawiane w błocie, ale nadal są kolorowe, o przyjemnym zapachu, delikatne i piękne jak kobiety. „

Jak się okazuje, lilie samodzielnie rosną i kwitną bez szczególnej troski rolników, którzy je zbierają i przywożą na brzeg tradycyjnymi łodziami. Rolnicy sprzedają lilie, aby uzyskać dodatkowy dochód, aby można je było wykorzystać jako żywność lub dekorację domu.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Trung Huy Pham
Trung Huy Pham
Trung Huy Pham

Pham rozwinął proces robienia zdjęć takiego kalibru:

Podczas robienia takich zdjęć należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy: oświetlenie, obiekt (ludzie), otoczenie … Musiałem wstać o 3 nad ranem i być na zalewających polach o 5 nad ranem, aby być gotowym do fotografowania. Zwykle żniwa lilii trwają około 2-3 miesiące w delcie Mekongu i jest to konieczne, aby powódź osiągnęła określony poziom zalania. Użyłem drona do szerokiego kąta widzenia, obejmującego duży obszar. Nie można tego zrobić za pomocą zwykłej lustrzanki cyfrowej”.

Czytaj: Restauracja Pumo di Puglia we Wrocławiu – poczuj się jak we Włoszech

Trung Huy Pham
Trung Huy Pham
Trung Huy Pham

Poza tym, że potrzebuje odpowiedniego sprzętu, Pham wyjaśnił również, że fotografowanie lilii wiąże się z własnym zestawem wyzwań:

[Wśród wyzwań] znalazłoby się uchwycenie emocji i przekazanie jej z mojej wizji innym. Emocje mogą być zmienione przez kolor, ruch, wzory i historię za sceną. Ale emocje można również poczuć inaczej wśród ludzi, więc zdjęcia powinny pasować do tych elementów, aby stworzyć piękno obiektów ”.

Trung Huy Pham
Trung Huy Pham
Trung Huy Pham

Ostatecznie moim planem jest podróż dookoła świata i robienie zdjęć podczas tej podróży. Naprawdę chciałbym pojechać do USA, gdzie wiem, że znajdę wiele piękna w ludziach, tradycjach i naturze. Ale teraz zanurzam się w morzu, aby uchwycić piękno wód w Wietnamie” – powiedział Pham.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fotografii Trung Huy Phama, odwiedź jego stronę internetową, Facebook lub Instagram.

Trung Huy Pham