Dziś przyjrzymy się zwierzętom o unikalnym wyglądzie. W naturalnym środowisku żyje ich wiele. Często to bardzo rzadkie okazy, które w swoim naturalnym środowisku miało okazję oglądać tylko kilku szczęśliwców.
Na co dzień bliskie są nam pieski, kotki, konie, krowy, itp. Jednak istnieje wiele zwierząt, o których istnieniu nie zdawaliśmy sobie sprawy. A niektóre z nich są naprawdę urocze i unikalne. Wybraliśmy dla Ciebie 16 zwierząt o unikalnym wyglądzie. Zerknij, jakie to cuda!
1. Tamaryna Cesarska
Tamaryna cesarska, tamaryna wąsata (Saguinus imperator) to małpka z rodziny pazurkowców z pięknymi, długimi, białymi wąsami. Gatunek zagrożony wyginięciem przez niszczenie naturalnych siedlisk oraz odławianie w celach handlowych. Te urocze małpki swoją nazwę zawdzięczają dzięki długim wąsom, które przypominają wąsy ostatniego niemieckiego cesarza, Wilhelma II.
2. Mangalica
Mangalica to tradycyjna węgierska rasa świń. Te świnki porasta imponująca warstwa grubego futra, zbliżonego wyglądem do owczej wełny. Jej chów prowadzony jest tylko w gospodarstwach tradycyjnych lub ekologicznych bo nie nadaje się do „rolnictwa przemysłowego”. Smak przetworów wytwarzanych na bazie jej mięsa ceni wielu smakoszy.
3. Jenot azjatycki
Jenot znany również jako szop usuryjski, junat, lis japoński, kunopies, magnut lub tanuki, to zwierzę z rodziny psowatych, wywodzące się z terenów wschodniej Azji. Bardzo charakterystyczne są odstające pasma włosów po bokach głowy – bokobrody. Pysk czarny. Z wyglądu przypomina szopa pracza, lecz w rzeczywistości nie jest blisko spokrewniony z szopowatymi. Jenoty należą do rodziny psowatych – do tej samej zalicza się psy, wilki i lisy. Jenot ma ledwo przylegające do futra uszy i bardziej puszyste futro.
4. Krowa wyżynna
W Szkocji można znaleźć naprawdę unikalną rasę krów: Szkocką Krowę Wyżynną. To rasa bydła, cechująca się długimi, spiczastymi rogami i kudłatą, miękką sierścią. Rasa została wyhodowana w północnej Szkocji. Ich uniklany wygląd wyróżnia je spośród innych gatunków krów. W zastępstwie grubej warstwy tłuszczu rasę przed zimnem chroni gruba, kudłata sierść, dzięki temu ich mięso jest chudsze niż tradycyjna wołowina.
5. Rokselana złocista
Rokselany to śliczne małpki ze złotym futrem, jasnoniebieskim pyszczkiem i zadartym noskiem. Występują one w środkowych Chinach. Bardzo uspołecznione, dzięki czemu tworzą grupy nawet z 600 osobników. W Chinach znajduje się od 8000 do 10000 dzikich osobników tego gatunku.
6. Krab palmowy
Znany jest ze swojej umiejętności rozłupywania kokosów za pomocą mocnych szczypiec, aby dostać się do jadalnego wnętrza. Jest największym lądowym stawonogiem na świecie.
7. Fregata wielka
Fregata wielka, fregata wspaniała (Fregata magnificens) to piękny ptak morski z rodziny fregat. Znany jest ze swojego jasnoczerwonego, balonowa tego podgardla. W ten unikalny atrybut wyposażone są tylko samce Fregat, które nadymają go w celu zwrócenia uwagi samicy.
8. Salamandra olbrzymia chińska
Jak podaje big-animals.com Salamandra olbrzymia chińska jest największym płazem i największą salamandrą na świecie! Przeciętna dorosła salamandra olbrzymia waży około 25 do 30 kg i ma 11,5 metra długości, ale może osiągnąć długość nawet 180 cm i ważyć do 65 kg. Żyje w kamienistych górskich strumieniach i jeziorach w Chinach. Jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem i została zaklasyfikowana jako zagrożona z powodu utraty siedlisk, zanieczyszczenia i nadmiernych połowów. Salamandra ta uznawana jest za przysmak i używa się jej w tradycyjnej medycynie chińskiej.
9. Wenezuelska ćma – pudel
Wenezuelska ćma – pudel to nowy gatunek ćmy odkryty w 2009 roku. Cechuje się jasną barwą i owłosionym ciałem przypominającym futro pudla. Ćma cieszy się niespotykaną popularnością ze względu na swoją urodę.
10. Almik haitański
Obecnie almik haitański (Solenodon paradoxus) żyje jedynie na wyspie Haiti. Główną cechą almika haitańskiego jest jego długi, spiczasty ryjek, który jest połączony ze stawem panewkowym, pozwalającym mu poruszać się ryjkiem w różne strony, w poszukiwaniu pożywienia.
11. Lotokot malajski
Lotokot malajski to jeden z dwóch przedstawicieli rodziny lotokotów z rzędu latawców. Te unikalne latające lemury posiadają duże oczy, które szybo wyłapują ofiarę. Lotokot używa swoich skrzydeł do szybowania z jednego drzewa na drugie w poszukiwaniu młodych listków, które są jego ulubionym pożywieniem.
12. Głuptak niebiesko-nogi
Głuptak niebiesko-nogi to gatunek dużego ptaka morskiego z rodziny głuptaków, zamieszkujący zachodnie wybrzeże Ameryki Środkowej i Południowej oraz wyspy Galapagos. Jak można się domyślić, ich nazwa pochodzi od niebieskich nóg. Mają taki kolor, ponieważ pigmenty karotenoidowe pozyskiwane z pożywienia koncentrują się właśnie w ich stopach. Niebieskawy jest także dziób, który ma ząbkowane krawędzie ułatwiające chwytanie ryb.
13. Mara patagońska
Może przypominać Ci małego kangura z króliczymi uszami, ale Mara patagońska to gryzoń. Mara patagońska podczas ucieczki może nawet osiągnąć prędkość około 45/km na godzinę. Zwierzęta te są aktywne w ciągu dnia, przez większość czasu wylegują się na słońcu.
14. Markur śruborogi
Markur Śruborogi to gatunek ssaka z rodziny krętorogich, spokrewniony z kozą. Jego cechą charakterystyczną są bardzo duże, piękne, skręcone 2 lub 3 razy, długie (nawet do 70 cm), występujące u obu płci rogi. Sierść szara zimą, latem rudawa, jest dłuższa na grzbiecie i brodzie (u samców dłuższa).
15. Pangolin grubo-ogonowy
Pangolin gruboogonowy należy do rodziny łuskowcowatych (Manidae). Łuskowcowate nazywane są również czasami pangolinami. Występuje w lasach tropikalnych Indii, Pakistanu, Nepalu i Sri Lanki. Ciało smukłe i długie, pokryte żółtoszarymi lub żółtobrązowymi łuskami. Głowa mała, trójkątna, język do 25 cm długości. Osiągają długość od 78 do 120 cm, w tym ogon 33–45 cm. Łuskowce gruboogonowe prowadzą nocny tryb życia, większość dnia spędzając w kryjówkach lub pomiędzy skałami. Żywią się termitami i mrówkami.
16. Rekin-Goblin
Mitsukurina, rekin chochlik, rekin Owstona, czy też rekin-Goblin – jest wiele nazw, pod którymi kryje się to samo stworzenie. Nie ma straszniejszego (chodzi oczywiście o wygląd) rekina niż ten. Charakterystyczną cechą tego gatunku jest nietypowy kształt głowy, z długim, przypominającym kielnię dziobem (rostrum). Ponadto, mitsukurina wyróżnia się różowym kolorem całego ciała i wysuwalnymi szczękami.
Rekin Goblin występuje w głębinach morskich, poniżej głębokości 200 m. Zasięg występowania obejmuje Pacyfik od Australii po Zatokę Meksykańską Oceanu Atlantyckiego, jednak najlepiej znany jest z rejonu Japonii, gdzie został odkryty dla nauki w 1898 roku.
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂
Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl
Zobacz także NAJDZIWNIEJSZE REKORDY GUINNESSA. SKĄD LUDZIE BIORĄ TAKIE POMYSŁY? – f7dobry.com