20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia

0
160
Budda zdawał sobie sprawę, że szczęście jest celem chwilowym i nie do utrzymania. Zdjęcie: pixabay.com

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Ten dzień ma na celu szerzenie świadomości na temat znaczenia szczęścia i dobrobytu. Celem tego dnia jest również zwrócenie uwagi na niekorzystny wpływ stresu i innych problemów na zdrowie psychiczne.

Szczęście jest integralną częścią naszego życia. W życiu ważne jest, aby znaleźć coś, czego można się trzymać, co może nas uszczęśliwić i co motywuje nas w życiu. Jesteśmy obciążeni tysiącem uczuć, jednak szczęście i nadzieja to te, które pomagają nam w oczekiwaniu na kolejny dzień i które popychają nas do przodu.

Znajdowanie przyjemności w tym, co robimy, tym, kim staramy się być i tym, czego oczekujemy, pomaga nam dostrzec egzystencję, którą będziemy mieć jutro. Szczęście jest istotne dla przetrwania człowieka, ponieważ pomaga nam mieć wiarę w lepsze jutro. Pielęgnując nasze działania, cele i marzenia, pielęgnujemy pozytywne nastawienie, które pozwala nam przyjąć to, co przyniesie jutro. Krótko mówiąc, szczęście jest niezbędne do przetrwania, ponieważ wzmacnia wiarę w lepszą przyszłość.

Dlatego też ludzie na całym świecie co roku 20 marca obchodzą Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Celem tego dnia jest promowanie życzliwości i zwiększanie szczęścia na całym świecie poprzez zachęcanie ludzi do stosowania prostych, codziennych nawyków zapewniających szczęście.

CZYTAJ: Serotonina: hormon radości i szczęścia

Międzynarodowy Dzień Szczęścia 2024: historia

12 lipca 2012 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych podjęło uchwałę o ogłoszeniu 20 marca Międzynarodowym Dniem Szczęścia. Od tego momentu ten wyjątkowy dzień obchodzony jest co roku. W tym dniu co roku publikowany jest Światowy Raport Szczęścia przez Organizację ds. Organizacja Narodów Zjednoczonych.

CZYTAJ: Szczęście i zadowolenie z życia prowadzą do lepszego zdrowia fizycznego

Międzynarodowy Dzień Szczęścia: znaczenie

Organizacja Narodów Zjednoczonych podkreśla znaczenie szczęścia jako podstawowego celu człowieka. Mając tę świadomość, Organizacja Narodów Zjednoczonych opowiada się za takim podejściem do wzrostu gospodarczego, które stawia na pierwszym miejscu szczęście i dobrobyt wszystkich ludzi. Międzynarodowy Dzień Szczęścia ma na celu podkreślenie znaczenia szczęścia w wyznaczaniu celów i aspiracji jednostki, wspieraniu lepszej jakości życia, promowaniu zrównoważonego rozwoju, osiąganiu ogólnego dobrobytu i zwalczaniu ubóstwa.

Międzynarodowy Dzień Szczęścia skupia się na podkreślaniu znaczenia szczęścia w wyznaczaniu celów i aspiracji jednostek oraz motywowaniu ich do lepszego życia. Promuje także zrównoważony rozwój, ogólny dobrobyt i eliminację ubóstwa.

Dzisiejszy dzień to doskonała okazja do tego, by zastanowić się, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – PZPN zaprezentował nowe koszulki reprezentacji Polski. Podobają Wam się?

Międzynarodowy Dzień Szczęścia: cytaty

  1. „Celem naszego życia jest bycie szczęśliwym” – Dalajlama.
  2. „Jeśli chcesz wieść szczęśliwe życie, zwiąż je z celem, a nie z ludźmi czy rzeczami” – Albert Einstein.
  3. „Nie ma drogi do szczęścia, szczęście jest ścieżką” – Budda.
  4. „Szczęście to podróż, a nie cel” – Budda.
  5. „Żadne lekarstwo nie leczy tego, czego szczęście nie jest w stanie wyleczyć” – GGabriel García Márquez.
  6. „Bycie szczęśliwym nie oznacza, że wszystko jest idealne. Oznacza to, że zdecydowałeś się spojrzeć poza niedoskonałości” – Gerard Way.

CZYTAJ: Sekret szczęścia? Wydawaj pieniądze na doświadczenia, a nie na rzeczy materialne

Niech Twój dzień będzie pełen śmiechu, pozytywnego nastawienia i chwil czystego szczęścia.

Świętujmy znaczenie szczęścia w naszym życiu i starajmy się szerzyć radość wśród innych wokół nas.

Znajdź radość w małych rzeczach! Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Szczęścia!