21 produktów spożywczych, których nie należy umieszczać w lodówce

0
357

Dziś powiemy o produktach, których nie należy przechowywać w lodówce.

Chociaż przechowywanie żywności w lodówce może wydawać się oczywistym sposobem na utrzymanie jej świeżości, nie każda żywność wymaga przechowywania w lodówce.

W rzeczywistości, w przypadku niektórych produktów, lepiej żeby nie trafiły do lodówki. Chłodne powietrze może negatywnie wpływać na wartość odżywczą niektórych owoców.

Oto 21 produktów spożywczych, których nie należy przechowywać w lodówce, i dlaczego najlepiej pozostawić je w temperaturze pokojowej:

1. Pomidory

Jeśli pomidory będą przechowywane w lodówce, stracą swój bogaty, pikantny smak. Aby zapobiec ich bezsmakowej i mącznej konsystencji, pomidory należy trzymać z dala od lodówki.

2. Banany

Do dojrzewania potrzebują umiarkowanej temperatury. Możesz jednak zostawić je w lodówce, jeśli chcesz, aby były zielone. Banany lepiej trzymać w temperaturze pokojowej poza lodówką, w suchym miejscu i z niewielką folią na ogonie, aby zapewnić dłuższą żywotność.

3. Awokado

Prawie zawsze muszą dojrzeć po zakupie. Trzymanie ich w lodówce spowolni ten proces. Awokado pozostanie smaczne i dojrzeje naturalnie, jeśli będzie przechowywane w suchym miejscu na blacie.

Czytaj: 6 powodów potwierdzonych medycznie, aby jeść awokado

4. Arbuz

Jeśli arbuz jest spożywany na świeżo, należy go pokroić i włożyć do lodówki w ostatniej chwili, np. podczas przygotowywania posiłku. Zbyt długo przechowywany w lodówce straci swoje przeciwutleniacze.

Czytaj: Arbuz dla zdrowia i urody

5. Bakłażany

Bakłażany to warzywa wrażliwe na temperaturę, a dłuższe przebywanie w lodówce może być szkodliwe. Temperatura poniżej 10°C może uszkodzić teksturę oraz smak bakłażana. Powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, z dala od innych owoców i warzyw.

6. Miód

Jeśli miód można przechowywać przez lata, to głównie dzięki zawartemu w nim cukrze. Włożenie miodu do lodówki sprawi, że miód stwardnieje i stanie się niejadalny.

Wspaniałą rzeczą w prawdziwym miodzie jest to, że można go przechowywać w nieskończoność i nie trzeba go przechowywać w lodówce.

Czytaj: Miód lepiej leczy kaszel i przeziębienie niż antybiotyki

7. Czosnek

Czosnek nie jest przeznaczony do lodówki; zimno sprawi, że będzie niestrawny, gumowaty i spleśniały; może nawet zacząć kiełkować. To kolejna żywność, która potrzebuje cyrkulacji powietrza. Na otwartej przestrzeni w koszu utrzyma się przez ponad miesiąc.

8. Czekolada

Kiedy widzimy białą powłokę na czekoladzie przechowywanej w lodówce, często sądzimy, że to pleśń. W rzeczywistości to tłuszcz, który naturalnie zawiera czekolada! Nie stanowi więc żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, ale nie jest zbyt smaczny w takiej postaci. Dlatego najlepiej zarezerwować dla czekolady małą kryjówkę w suchym miejscu, chronioną przed promieniami światła.

9. Ziemniaki

Ziemniaki najlepiej smakują, jeśli są przechowywane w chłodnym, suchym miejscu. Nie trzeba ich również myć przed użyciem. Temperatura w lodówce spowoduje rozkład skrobi, co sprawi, że ziemniaki będą miały ziarnisty, a nawet słodki smak. Jeśli ziemniaki były przechowywane w lodówce, skórka może przedwcześnie ciemnieć podczas gotowania.

10. Melon

Podobnie jak w przypadku arbuza, melon należy pokroić i umieścić w lodówce dosłownie na chwilę, jeśli nie można go zjeść od razu. Melon powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.

11. Bazylia

Przechowywanie bazylii w lodówce nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ grozi to wchłanianiem zapachów i zbyt szybkim więdnięciem! Warto więc trzymać bazylię jak bukiet kwiatów: na świeżym powietrzu w pojemniku z niewielką ilością wody. Możesz ją konserwować, mocząc jej korzenie w szklance wody.

12. Cebula

Cebula nie lubi lodówki. Często staje się miękka, a czasami nawet pleśnieje, jeśli jest przechowywana w lodówce. Przetrwa dłużej, gdy trzymana będzie na blacie. Cebula wymaga cyrkulacji powietrza i może być trzymana w siatce, w której często jest sprzedawana.

13. Jajka

Podobnie jak w supermarkecie jajek nie należy wkładać do lodówki. Umieść je w suchym miejscu dla lepszej konserwacji.

14. Truskawki

W kontakcie z zimnem truskawki tracą cukier i nabierają konsystencji pasty. Przechowuj je na świeżym powietrzu i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Najlepiej je kupić i szybko zjeść.

Czytaj: 5 znaków, że truskawki są pyszne

15. Pestkowce

Jak w przypadku wielu owoców, bilet w stronę do lodówki nie jest najlepszym rozwiązaniem! Twoje nektarynki, brzoskwinie i inne morele mogą stracić swoje składniki odżywcze. Oprócz zachowania przeciwutleniaczy, przechowywanie w cyrkulującym powietrzu pozwala im również ładnie dojrzewać, a jednocześnie są mniej kwaśne, a przez to słodsze.

16. Ogórek

Jego skóra w ogóle nie lubi zimna i więdnie z dużą prędkością. Dopóki go nie rozkroisz, nie trzymaj go w lodówce. Po rozkrojeniu można go wsunąć pod warstwę folii spożywczej, aby zachować jego chrupkość.

17. Kawa

Kawa musi być umieszczona w suchym miejscu, z dala od ciepła, aby była jak najświeższa. Temperatury w lodówce są zwykle zbyt niskie. Powinna być również przechowywana w hermetycznym pojemniku, aby zachować wysoką jakość. Ziarna kawy należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła, wilgoci i światła.

18. Chleb

Niskie temperatury mają tendencję do wysuszania wielu produktów spożywczych. Chleb stanie się suchy i nieświeży, jeśli będzie przechowywany w lodówce. Może również mieć miękką konsystencję, jeśli jest przechowywany zbyt długo w zimnym otoczeniu.

19. Masło orzechowe

Masło orzechowe należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Prawdopodobnie stanie się suche i twarde, jeśli będzie przechowywane w lodówce. W przypadku kremowego, nadającego się do smarowania masła orzechowego wskazane jest przechowywanie go w ciemnym, suchym miejscu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

20. Ketchup

Podczas gdy większość butelek z keczupem po otwarciu będzie wymagała przechowywania ich w lodówce, ten produkt zwykle zawiera wystarczającą ilość konserwantów, aby zapobiec zepsuciu się bez przechowywania w lodówce. Wiele restauracji trzyma na stole butelki keczupu przez długi czas.

21. Pomarańcze

Owoce cytrusowe są bardzo kwaśne i mogą zostać uszkodzone przez zbyt niskie temperatury. Skóra może również stać się matowa podczas przechowywania w lodówce. Ponieważ pomarańcze mają grubą, twardą skórkę, dobrze radzą sobie w cieplejszych warunkach.

Czytaj: 13. PKO Poznań Półmaraton już niebawem. Będą utrudnienia w ruchu