22 super pomysły na wykorzystanie betonowych pustaków

0
2451

Czy wiesz, że betonowe pustaki można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów? Pustaki betonowe i cementowe mają bardzo surowy wygląd i możesz je wykorzystać w swoim domu. Szary szablon daje Ci wiele możliwości, ponieważ możesz takie pustaki pomalować. Istnieje wiele kreatywnych sposobów na wykorzystanie pustaków w domu i poza nim. Stwórz coś pięknego.

Poniżej zaprezentuję 20 ciekawych projektów wykorzystujących pustaki betonowe. Od siedzeń ogrodowych, pionowych donic ogrodowych, półek do przechowywania, ram łóżek, do szafek nocnych. Pustaki betonowe są wszechstronne. Niektóre pomysły są projektami DIY i zawierają samouczki.

Poniżej sprawdź wszystkie te kreatywne pomysły na użycie betonowych pustaków w domu!

1.Kanapa z białych betonowych bloków

Ciekawy pomysł do stworzenia kanapy. Atutem jest dodatkowa przestrzeń do przechowywania butów. Kolorowe poduszki idealnie wpasowują się do tapet. Wszystko wygląda bardzo przytulnie. (zdjęcie: Claudio P. Aguiar)

2. Ławka ogrodowa z bloków betonowych

To bardzo wygodna ławka, która kosztuje tylko 30 USD. To bardzo ciekawy pomysł na siedzenie i relaksowanie się w ogrodzie. (zdjęcie: Better Home and Gardens)

3. Kwietniki

Jest to elegancki i niedrogi sposób na dodanie funkcji kwietnika do ścian na swoim podwórku. (Apartment TherapyApartment TherapyUrban Gardens)

4. Schody zewnętrzne

Cóż za kreatywny pomysł na pustakowe, betonowe schody! (zdjęcie: Vizimac)

5. Regał na książki

Za pomocą kilku pustaków i drewnianych desek stworzysz ładny regał na książki. (zdjęcie: New Zealand Design Blog)

6. Zestaw mebli ogrodowych

Użyj pustaków betonowych, aby zbudować zestaw mebli ogrodowych na przyjęcie przy grillu. Stolik do kawy prezentuje się świetnie! (zdjęcie:Ispaci)

7. Ławka

Ta ławka do wykorzystania na zewnątrz inspirowana jest pierwszym zdjęciem. Będziesz potrzebował kilkanaście pustaków i kilka kawałków drewna, które trzeba wsunąć w otwory pustaków. To łatwe zadanie, które możesz wykonać w godzinę. (zdjęcie: Kayla’s Basement)

8. Miłe centrum rozrywki

Centrum rozrywki składa się z pustaków cementowych i czarnych półek. Otwory w pustakach możesz wykorzystać do przechowywania płyt CD, DVD i książek. (zdjęcie: Parka Avenue)

9. Niedroga kuchnia podwórkowa

Ponownie możesz użyć starych materiałów, takich jak betonowe pustaki i resztki drewna, aby stworzyć tę wspaniałą kuchnię na świeżym powietrzu. (zdjęcie: Better Homes and Gardens)

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sztuczki, które ułatwią codzienną pracę w ogrodzie – f7dobry.com

10. Ławka

To kolejna ławka ogrodowa. Ta nadaje się świetnie na ganek lub patio. Będziesz także szczęśliwy wiedząc, że jest to nie tylko niedrogi projekt, ale także szybki: wystarczy godzina. (zdjęcie: Fab Everyday)

11. Miejsce na ognisko

Możesz zbudować łatwe miejsce na ognisko w betonowych pustaków. Czy to nie jest fajne? (zdjęcie: The Dirty Loft)

12. Stolik nocny

Ta szafka nocna pasuje do małego mieszkania o ograniczonej przestrzeni. Wystarczą 3 pustaki i gotowe! (zdjęcie: Dwell)

13. Trawa na stół

Jest to łatwy i niedrogi sposób na tworzenie dość nietypowej dekoracji na stół. (zdjęcie: Design Sponge)

14. Podpórki łóżkowe

Możesz użyć betonowe pustaki, aby podnieść łóżko i skorzystać z dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy takich, jak buty i inne drobne przedmioty. (zdjęcie: Design SpongeDesign Sponge)

15. Ogrodowa kuchenka

Oto szybki i łatwy sposób na stworzenie własnej kuchenki ogrodowej. Wystarczą 4 pustaki betonowe. (zdjęcie: YouTube)

16. Neonowy narożny kwietnik

Dodaj kolorowe akcenty do swojego podwórka za pomocą neonowych donic betonowych. (zdjęcie: Modernly Wed)

17. Ławka

To kolejna propozycja na stworzenie ławki. Betonowe pustaki zostały pomalowane na niebiesko, aby dodać kolorowego akcentu.

18. Wazon

Ten piękny bukiet nada się idealnie na rustykalny ślub na świeżym powietrzu. (zdjęcie: Yes Please)

19. Fundament łóżka

Kolejny pomysł na wygodne łóżko. (zdjęcie: Designtripper)

20. Kwietnik + bar na świeżym powietrzu

Dodaj solidną, drewnianą deskę na górę pustaków, aby stworzyć bar na świeżym powietrzu. A poniżej zasadź kwiatki. (zdjęcie: Design Sponge)

21. Ogród

Pustaki betonowe są świetne, jeśli chcesz stworzyć swój własny ogród z podwyższeniem. A w dziurach naokoło możesz posadzić kwiaty lub zioła. Materiały, których potrzebujesz to pustaki betonowe, ziemia i rośliny. (zdjęcie: I Save A to ZSavvy GardeningVintage Kids Modern World)

22. Półka

Jest to najbardziej oczywisty sposób na stworzenie półek do przechowywania w domu bez potrzeby używania półek drewnianych. Po prostu układaj pustaki jak chcesz, a następnie wypełnij luki. Pustaki możesz również pomalować, jeśli nie jesteś fanem szarości i wolisz żywsze kolory. (zdjęcie: Instagram)

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zajrzyj do f7krakow.pl