23-letnia Polka Aleksandra Klepaczka walczy o tytuł Miss Universe

0
281
Polka walczy o tytuł Miss Universe. Zdjęcie: Instagram

Już dziś odbędzie się 71. finał Miss Universe. Impreza odbywa się w Nowym Orleanie. 23-letnia Polka Aleksandra Klepaczka walczy o tytuł najpiękniejszej.

Po zwycięstwie w konkursie Miss Polski 2022, Aleksandra Klepaczka zakwalifikowała się do konkursu w Nowym Orleanie, w Stanach Zjednoczonych.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

71. konkurs Miss Universe można śledzić na oficjalnym koncie YouTube poniżej:

Aleksandra Klepaczka ma 23 lata. Pochodzi z Bukowca, województwo łódzkie.

Najpierw Aleksandra pojawiła się na scenie w sukni zaprojektowanej przez Violę Piekut. Tkanina została sprowadzona z Francji na specjalne życzenie projektantki. Wszystkie detale zostały wykonane ręcznie – wycięto szkło i doszyto kamienie różnej wielkości.

„Dziękuję za stworzenie dokładnie takiej sukni, o jakiej marzyłam.
Tkanina została stworzona we Francji, na specjalnie zamówienie Violi Piekut przy współpracy z embroidery Designer.
Ręcznie wycinane szkiełka oraz ręcznie wyszywane kamienie stworzyły prawdziwe arcydzieło projektu Haute Couture.
Dlatego, że już sama tkanina jest bardzo sceniczna i ozdobna wybrałyśmy prosty i kobiecy fason, który lubię i w jakim czuję się najlepiej.
Koronę Miss Polski odbierałam w kreacji Violi Piekut, wiec tym bardziej się cieszę, że na najważniejszym konkursie na świecie, również mogę wystąpić w sukni jej projektu” – napisała Miss Polski 2022 na swoim profilu na Instagramie.

Czytaj: Miss Ukrainy prezentuje niesamowity kostium „Wojowniczki Światła” na Miss Universe

Następnie Reprezentantka Polski wystąpiła przed jury w stroju narodowym przygotowanym przez Agnieszkę Lechańską, właścicielkę salonu Mona Lissa w Łodzi. Strój Oli został także wybrany do zaprezentowania podczas parady w Nowym Orleanie! To ogromne wyróżnienie!

Ola tak mówi o swojej kreacji:
„Strój narodowy przygotowała Agnieszka Lechańska. Inspirowany jest polskimi barwami narodowymi. Biała tkanina, oznaczająca lojalność i honor, przeplata się z czerwonymi makami. Kolor czerwony oznacza miłość, poświęcenie i odwagę. Kwiat maku symbolizuje walkę Polski o niepodległość. Mak polny – delikatny i bardzo trwały kwiat, jest częstym elementem krajobrazu w Polsce. Dla mnie to także symbol tolerancji i siły kobiet, które dźwigają na swoich barkach odpowiedzialność za dom i rodzinę.”

Czytaj: Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Eliminacje odbyły się wczoraj, a dziś Aleksandra Klepaczka już przygotowuje się do pokazu finałowego.

Trzymamy kciuki i życzymy wygranej!