28 osób stworzyło ludzki łańcuch, aby uratować delfina z potoku

0
219
Zespół ratunkowy pomaga delfinowi wydostać się z potoku w Clearwater. Źródło: Clearwater Marine Aquarium

Prawie 30 osób połączyło siły i stworzyło ludzki łańcuch, aby uratować delfina uwięzionego w zatoce Clearwater na Florydzie.

Ratownicy wykazali się kreatywnością, aby uratować delfina, który żerował samotnie w strumieniu w Clearwater przez ponad dwa tygodnie.

Brittany Baldrica, starsza biolożka zajmująca się ratownictwem z organizacji non-profit Clearwater Marine Aquarium (CMA), powiedziała, że sąsiedzi dzwonili w sprawie delfina pływającego samotnie w strumieniu 1 stycznia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„W tym momencie delfin zachowywał się dobrze, ale ludzie powiedzieli, że zwierzę mogło tam przebywać przez co najmniej cztery dni, więc byliśmy po prostu zaniepokojeni oddzieleniem od innych zwierząt” – powiedziała Baldrica.

Ekipa z akwarium obserwowała delfina przez około 18 dni, zwierzę nie opuszczało zatoki.

„Stwarzało to potencjalne długoterminowe problemy dla zwierzęcia, takie jak izolacja od innych delfinów oraz zwiększone ryzyko nękania i interakcji międzyludzkich. Dlatego Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) zdecydowała, że w najlepszym interesie zwierzęcia będzie interwencja, aby pomóc zwierzęciu opuścić obszar – poinformowała CMA w oświadczeniu.

Czytaj: Niesamowite widowisko – rzadki biały delfin

Aby wrócić na otwarte wody, delfin musiał przepłynąć przez mały otwór pod mostem. Zwierzę wydawało się bać przepłynąć przez ten otwór.

Źródło: Clearwater Marine Aquarium

W środę zespół 28 biologów z Clearwater Marine Aquarium, NOAA i FWC stworzył ludzki łańcuch, który stworzył wizualną i dźwiękową barierę dla delfina, aby poprowadzić zwierzę pod mostem i z powrotem w bezpieczne miejsce w kierunku zatoki Tampa.

„Celem było nie kładzenie rąk na zwierzęciu. Celem było po prostu stworzenie bariery, która byłaby nowością dla zwierzęcia, więc chcieliśmy stworzyć barierę fizyczną, a także barierę dźwiękową, więc mieliśmy za sobą kogoś, kto walił w łódź, a potem pluskaliśmy wodę i poruszaliśmy się w kierunku zwierzęcia, więc daliśmy zwierzęciu możliwość samodzielnego przepłynięcia przez most” – powiedziała Baldrica.

„Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom okolicy, którzy pracowali z nami, aby pomóc chronić zwierzę przed nękaniem i zapewnili dostęp do ich własności, podczas gdy my monitorowaliśmy i ratowaliśmy zwierzę” – powiedziała CMA w komunikacie prasowym.

Czytaj: Przy wybrzeżu Luizjany dostrzeżono różowe delfiny!

CMA powiedziała, że delfiny są chronione federalnie na mocy ustawy o ochronie ssaków morskich, a nękanie i próba ich karmienia jest nielegalne. Kary za interakcje ze ssakami morskimi obejmują grzywny do 100 000 USD (433 000 zł) i więzienie do jednego roku.